ZDROWOTNIE - PLECY ?

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
kapusta789
mistrz kamieniarstwa

ZDROWOTNIE - PLECY ?

Post autor: kapusta789 » sob gru 31, 2016 4:14 pm

Nietypowo zapytam panowie jak radzicie sobie z bólami pleców...przeciążenia od ciężkich płyt są duze. Jak to mowia ciężar jest ciężki.
Chodzicie na jakies masaże, fizjoterapie itd? Uzywacie jakis pasów ledzwiowych...
Wiadomo kogo nic nie boli to bagatelizuje ten problem...ale mnie z roku na rok zaczyna dotykac ten problem coraz mocniej..a jestem młody i uważam, że w tym wieku to za wcześnie :)

pozdrawiam

chris3103
czeladnik kamieniarski

Re: ZDROWOTNIE - PLECY ?

Post autor: chris3103 » wt sty 03, 2017 2:33 am

Radziłbym dobrego fizjoterapeutę. Niech sprawdzi czy kręgosłup jest nienaruszony. Mam znajomego - świetny w tym fachu, który mówi, że ludzie z zębami chodzą profilaktycznie do dentysty a kręgosłupem się nikt nie interesuje dopóki coś nie jebnie. Jak padnie to wtedy jest poważny problem, a przy takiej pracy ryzyko spore. U mnie stwierdził, że kręgosłup jest OK ale tak spiętych dolnych mięśni grzbietu to nie widział nigdy i trzeba to rozmasowywać. Chłop ma parę w rękach, a mimo to się mordował z tym, także krucha kobitka będzie miała z tym trudniej. Jak już iść do fizjoterapeuty to nie oszczędzać i nie szukać tanio tylko wybierać najlepszego, żeby nic nie spieprzył.
Używasz chwytaków do przenoszenia płyt, tablic? Ojciec kupił to 2-3 lata temu. Ja nie chciałem bo po co jak człowiek przyzwyczajony do noszenia w rękach. Teraz nie wyobrażam sobie bez tego pracować. Robią one dużą robotę, odciążają kręgosłup, jest znacznie lżej i bezpieczniej.

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » wt sty 03, 2017 7:02 pm

chris wrzuc zdjęcie takiego chwytaka albo daj linka do tego. dzieki :)

chris3103
czeladnik kamieniarski

Post autor: chris3103 » śr sty 04, 2017 5:56 am

Jestem do połowy marca w Kanadzie więc nie mam jak zrobić foty. Znalazłem podobny: http://majsterwarminski.pl/images/phoca ... ych_03.jpg
u mnie "główka" jest zespawana na sztywno. Za moją namową już kilka osób to kupiło i każdy sobie chwali. Sztuka kosztowała 60 zł. i ma to chłop, który przywozi mi galanterię. Konstrukcja prosta, można dać dla jakiegoś spawacza to z pewnością takie coś zrobi.

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » czw sty 05, 2017 2:49 pm

dzieki, tez juz to znalazłem. zlece to spawaczowi, bo oni juz tego nie robią.. :)

chris3103
czeladnik kamieniarski

Post autor: chris3103 » pt sty 06, 2017 12:33 am

W razie czego jak spawacz nie wykona, to jak wrócę w marcu to mogę takie kupić i Tobie wysłać - 240 zł za 4 sztuki. Zwróć uwagę na długość rączek. Ja oprócz "seryjnie" robionych zamówiłem sobie z dłuższymi, dzięki którym we dwóch można swobodnie przenosić płyty nad nagrobkiem (oczywiście, jak nie ma jeszcze zamontowanej tablicy). Na podlasiu mamy duże nagrobki i ciężkie płyty i takie chwytaki robią robotę.

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » pt sty 06, 2017 2:38 pm

a potrafisz powiedziec jak jest seryjna dlugość ? wydaje mi sie ze 70-80cm...mysle ze mi wystarcza zwykle, bo jestem z pomorza i tutaj glownie male, pojedyncze nagrobki na cmentarzach i dosc duzo miejsca jest takze dam rade :)
po niedzieli ide do kowala zeby mi to zrobił...szukalem na alegro, google i nigdzie nie mzona dostac tych chwytakow w necie ;/

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » ndz sty 08, 2017 7:32 pm

widzialem te linki, pierwszy juz firma tego nie robi, a te drugie to nie dla mnie...bylbym porblem z wrzuceniem na busa...

chris3103
czeladnik kamieniarski

Post autor: chris3103 » pn sty 16, 2017 3:15 am

Te drugie z olx się nie nadają. Te które mam to:
- krótsze 75cm dł; 26cm miedzy końcem a naspawanym elementem na którym opiera się płyta, wykonane z kształtownika profil zamknięty 30mmx20mm
- dłuższe 100cm ; 28 cm między końcem a elementem, kształtownik 40x20
Jak już sam robisz to ja bym zrobił te dłuższe.

lunat
czeladnik kamieniarski

Post autor: lunat » czw gru 14, 2017 8:30 am

W razie jakby ktoś był zainteresowany, to Jabłoński ma takie w ofercie. Też kupiłem, świetna sprawa.

ODPOWIEDZ