monopol na cmentarzach parafialnych!!!

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
cmentarny
kamieniarz

monopol na cmentarzach parafialnych!!!

Post autor: cmentarny » wt sie 13, 2013 10:17 pm

Słyszeliście zapewne o karze UOKK w wysokości 4 tys jaką wymierzono parafii w Kietrzu za monopol uslug pogrzebowych i kamieniarskich na cmentarzu. Pewnie dzieje się tak i u was, świadczy o tym dyskusja jaka wywiązała się pod info na fb Świata Kamienia na ten temat. Jak to zmienić, jak wytłumaczyć? Czuje sie bezradny a zarazem trafia mnie szlag jak patrze na takie praktyki. Wg mnie kara jest zdecydowanie za niska??

Kierownik
kamieniarz

Re: monopol na cmentarzach parafialnych!!!

Post autor: Kierownik » śr sie 14, 2013 5:21 pm

Łamanie Ustawy Antymonopolowej na cmentarzach to nie jest jedynie przypadek w Kietrzu. Spraw, które trafiają do UOKiK-u jest dużo więcej. Zainteresowanych odsyłam do lektury Decyzji Prezesa UOKiK w takich sprawach: http://tiny.pl/hzml6
A ile jest spraw, w którymi się UOKiK jeszcze nie zajął?
Dobrze, że temat został poruszony, bo to, co dzieje się na co niektórych nekropoliach nie licuje z nauczaniem Kościoła, którego autorytet jest przykrywką dla niechlubnych interesów duchowieństwa.
Oczywiście nie lepiej jest na co niektórych cmentarzach komunalnych. Tam też często walka o klienta i jego pieniądze prowadzona jest w nieuczciwy sposób, przez co ograniczana jest swoboda działalności gospodarczej ze szkodą dla zakładów kamieniarskich, ale także i klienta, którego nieuczciwość zarządcy cmentarza często zmusza do wyboru firmy, która jest promowana przez zarządzającego cmentarzem.
Każdy z nas pewnie takie przypadki zna, część z nas doświadczyła osobiście ograniczeń w prowadzeniu naszej działalności. Przykłady decyzji UOKiK pokazują, że jest sens walczyć o swoje i można z cmentarnym monopolem skutecznie wygrać. Żeby jednak wygrać, trzeba działać i zawalczyć o swoje prawa. Dotkniętym problemem życzę powodzenia!

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » śr sie 14, 2013 9:58 pm

Takie precedery są nagminne...sam mam z tym problem ale i kary stosunkowo niskie....4 tysiące to nic dla takiej parafii, która dzięki takim praktykom zarabia krocie!

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » czw sie 15, 2013 10:03 pm

zdecydowanie za niskie, nawet trzy razy do roku taka kara to nie jest wielki wydatek dla parafii...
karamba

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » pn sie 26, 2013 10:54 pm

czy macie takie przykłady na komunalnych?

ODPOWIEDZ