mniejszy zbyt na chińskie??

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
Andżej
czeladnik kamieniarski

Re: mniejszy zbyt na chińskie??

Post autor: Andżej » pt gru 27, 2013 6:59 pm

W tym sezonie u mnie to 75% sprzedanych nagrobków to chińczyki - w tym prawie same brązy królewskie.

wisznia87
pomocnik kamieniarza

Post autor: wisznia87 » sob gru 28, 2013 5:46 pm

Skończyły się dobre czasy dla chińszczyzny, ale myślę, że to przejściowe i znowu wróci popyt na to.
Piękno tkwi w nas. pozdrawiam,

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » sob gru 28, 2013 11:54 pm

a u nas tak jak pisałem w lipcu mniej zamówień na chińskie a przyszły rok będzie pod znakiem chińczyka, sam nie wiem z czego to wynika. Polityke mam taką, że raczej preferujemy rodzimy granit ale ludzie różnie do tego podchodzą...i cena też nie jest bez znaczenia!

vladex
pomocnik kamieniarza
Kontakt:

Post autor: vladex » pn kwie 28, 2014 5:05 pm

Chińczyki pięknie pękają na spadach, zwłaszcza na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie, tam dosłownie od strony kopca jest osuwisko
Tanie i solidne nagrobki w Krakowie

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » pn kwie 28, 2014 10:17 pm

Ja mam wrażenie, że ludzie w ogóle nie potrafią rozpoznać chińskiego kamienia. Stawiam, że 80 procent klientow nie wyczuwa różnicy między rodzimym kamieniem i chińskim, zastanawiają sie dopiero wtedy gdy słyszą cenę. Też macie takie wrażenie?

vladex
pomocnik kamieniarza
Kontakt:

Post autor: vladex » śr kwie 30, 2014 3:55 pm

Musiałbyś organizować wycieczki na cmentarze, gdzie kamień "pracuje", gdzie są spady, drgania itp. Pokazać ukruszone, popękane, porysowane i obrośnięte "roślinnością" ubytki. Wtedy by zobaczyli różnicę.
Tanie i solidne nagrobki w Krakowie

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » czw maja 01, 2014 11:12 pm

A to dobry pomysł na to jak zachecić do zakupu dobrego kamienia, ja myślę, że cena gra dużą role i nie oszukujmy sie ale czasami właśnie to decyduje o wyborze klienta???

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » wt maja 06, 2014 10:51 pm

Cena czyni cuda - i to, także w przypadku nagrobków, jest prawda.

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » czw maja 08, 2014 11:39 pm

Ja lubię klientów, którzy wiedzą czego chcą a cena nie gra głównej roli. Z upływem czasu wiem, że tacy się zdarzają ale sporadycznie. Dzisiejsze czasy nas nie rozpieszczają i w tej branży też jest to widoczne...niestety
karamba

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » pt maja 09, 2014 8:04 am

każdy ich lubi tylko takich klientów jest garstka...
a często i gęsto są sytuacje że ktoś krzyczy na wejściu że kasa nie gra roli, bo mamusia była taka i taka kochana albo zostawiła kupe kasy to jak wycenie konkretny, nietypowy nagrobek to potrafią iśc dalej bo już im pare złoty za drogo :) frajerstwo...

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » pn maja 12, 2014 9:38 pm

nigdy nie wiesz czy ten klient jest tym dla którego forsa nie gra roli. Czasami ktoś przychodzi a Ty myślisz ten na pewno nie ma kasy a tu niespodzianka albo odwrotnie wydaje Ci się , że TEN to wlasnie pewniak a tu lipa, koleś wykłóca sie o 100 zł!!!!

Awatar użytkownika
liternik
kamieniarz

Post autor: liternik » wt maja 13, 2014 4:01 pm

U mnie zazwyczaj jest to tak że im lepszy samochód tym większe szanse że klient będzie się targował, im słabszy tym większe szanse na napiwek.

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » wt maja 13, 2014 9:34 pm

dokładnie tak jest. Wiesz dla tych z kasą targowanie to taki sport. On jak wyjdzie wygrany to już jest zadowolony, czasem nie ważne, że od razu startuje z wyższej niż normalnie ceny :). Trzeba czasem wyczuć klienta.

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » wt maja 13, 2014 10:18 pm

no tak,żeby efekt był satysfakcjonujacy dla nas, to niewątpliwie przyda się szczypta psychologii. Podejscie do klienta jest naprawdę ważne, nie ktorzy tego w ogóle nie doceniaja a to już połowa sukcesu...

Awatar użytkownika
andremandre
kamieniarz

Post autor: andremandre » czw cze 05, 2014 11:29 pm

:lol: :lol: :lol: fajne te wasze wpisy :lol: :lol: :lol: no i świat się kręci... :P
Obrazek

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » ndz cze 08, 2014 11:51 pm

Czasami to nawet wystarczy dać niewielki upust, wtedy klient jest zadowolony i uważa Cie za równego gościa z którym można się dogadać....
karamba

Awatar użytkownika
Granikon
czeladnik kamieniarski
Kontakt:

Post autor: Granikon » pn cze 23, 2014 6:50 pm

po przeczytaniu niniejszego wątku bardzo bym porsił o wyjaśnienie czym różni się np Monte Pink alias Róż Srebrzysty vel G623 od naszego "strzegomia" a właściwie granicznej którą teraz opychacie... Czy ta graniczna identycznej grubości postawiona na osuwisku w Krakowie na cmentarzu to nie pęknie tak jak "chińczyk"
Albo czy tzw żbik (G435) jest gorszy od naszego polskiego strzegomia czy też Tarna ?w czym jest gorszy ? Ma gorsze pochodzenie czy coś innego?

ODPOWIEDZ