mniejszy zbyt na chińskie??

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
marmo
kamieniarz

mniejszy zbyt na chińskie??

Post autor: marmo » śr lip 17, 2013 11:10 pm

Zauważyłem, że ludzie coraz mniej zamawiają chińskie nagrobki, szczególnie grupa wiekowa 30+ strasznie marudzi. Nie wiem czy u was tez taki spadek, bo w stosunku do zeszlego roku to straszny zastój....

gremlin
kamieniarz

Re: mniejszy zbyt na chińskie??

Post autor: gremlin » śr lip 17, 2013 11:19 pm

faktycznie, mało idzie. Ale to polityka naszej firmy, jesteśmy znani raczej z tego, że zrobimy to co sobie wydumałeś. Ale jak ktoś chce tanio to jest i chińczyk, ale coraz mniej. Grymaszenie, haha mamy ludzi, którzy juz chyba 4 zdjęcie na porcelanie robią od nowa, bo ciągle coś nie tak :).

ropstone
kamieniarz

Post autor: ropstone » czw lip 18, 2013 9:56 am

no z tymi zdjeciami to fakt u mie tez jedan kobieta z 5 razy zmienia bo to nie jej maz...
ale jesli chodzi o chinczyka to przewaznie ludzie w tym roku grymasza ze za tani ze dziadostwo a pozniej ida do konkurecji i za 4000-5000tys zamawiaja nagrobek 190x90 z pieknego "ojczystego"(jaka wmawia im gosc)brazu krolewskiego:)

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » czw lip 18, 2013 10:02 pm

z chińskim w tym sezonie masakra, ludzie się chyba zmiarkowali,że to nic wart kamień bo nawet u nas w małym miasteczku przychodzą i marudzą, ze byle nie chiński....u nas sie teraz sprzedaje ukraiński....
karamba

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » czw lip 18, 2013 10:24 pm

a ja wiem czy o kamień, przecież niektóre kamienie z Chin super się trzymają inne lipa. Podejrzewam raczej przesyt, wszyscy sprzedają to samo, same wystawy z chińczykami, mało wystaw z własnej produkcji.

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » pt lip 19, 2013 10:44 pm

no to też, ale ja wiem, że to tak za ciosem jak chińczyk to zaraz musi być zły i machina się nakręca. My ogólnie polecamy rodzimy kamień ale jeśli człowiek sobie coś wymyśli to nawet święty mu nie przegada. U nas ostatnio bum na kolorowe pomniki. Co nas bardzo cieszy bo i marża większa na niektórych kawałkach i można wykorzystać nie idzie na odpad!

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » wt lip 30, 2013 10:10 pm

U nas w świętokrzyskim chińczyk się ma świetnie. Ludzie oglądają wizualnie i tylko niektórzy pytają skąd jest kamień....jak sie coś podob to nie pytaja o pochodzenie tylko biorą bo cena najważniejsza!!!

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » ndz sie 25, 2013 10:53 pm

U nas to różnie bywa ale generalnie teraz mamy kilka zamówień na chinczyka, nie ma żadnej reguły. Czasami ktoś wychwala zalety naszego kamienia i wtedy myślisz, że jest zdecydowany a i tak kupuje chiński. Pomysłowość ludzka nie zna granic...

Kamien_z_Malopolski
czeladnik kamieniarski

Post autor: Kamien_z_Malopolski » czw wrz 05, 2013 7:54 pm

Zgadza się, teraz do ludzi dotarła informacja jak chiński kamień sprawdza się w trwałości. Coraz więcej kamieniarzy sięga po profesjonalne narzędzia: www.kamieniarz3d.pl i prezentuje bez wystawki swoje produkty.
http://www.kamieniarz3d.pl - Skuteczne narzędzie w Twoim przedsiębiorstwie!
http://kamieniarz3d.pl/wdrozenie_ironca ... iarz3d.pdf - materiały informacyjne!

mocoloco
kamieniarz

Post autor: mocoloco » sob wrz 14, 2013 8:18 pm

Ile kosztuje ten program do wizualizacji nagrobka?
Czy ktoś go zakupił i używa?
Ile będąc już obeznanym w programie zajmuje wizualizacja pomnika przed klientem?
Czy wykokany projekt np nagrobka lub blatu można wrzucić do maszyny CNC aby ta wycieła odpowiednie elementy?

sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » sob wrz 14, 2013 9:52 pm

ja mam program pro 100 ale na razie nie mam czasu zbytnio sie nauczyć

http://www.kamien.info.pl/index.php/pub ... amieniarzy

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » sob wrz 14, 2013 10:33 pm

czy to jest aż tak skomplikowane w obsłudze?
karamba

sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » sob wrz 14, 2013 10:39 pm

znam corela dość dobrze kilka, lat robienia tablic itp ale przy tym programie przeszkadzają mi nawyki z corela i muszę się uczyć od nowa nie których zagadnięć

Kamien_z_Malopolski
czeladnik kamieniarski

Post autor: Kamien_z_Malopolski » pn wrz 16, 2013 4:07 pm

mocoloco pisze:Ile kosztuje ten program do wizualizacji nagrobka?
Czy ktoś go zakupił i używa?
Ile będąc już obeznanym w programie zajmuje wizualizacja pomnika przed klientem?
Czy wykokany projekt np nagrobka lub blatu można wrzucić do maszyny CNC aby ta wycieła odpowiednie elementy?
W Polsce z tego programu aktualnie korzysta ponad 30 firm między innymi http://kamieniarz3d.pl/opinie.html lub http://www.kamart.krakow.pl .
Program jako narzędzie dla kamieniarza jest kompletny to znaczy umożliwia od początku do końca realizację oczekiwań klienta w prosty i szybki sposób.

Programu uczy się szybko po jednym dniu szkolenia można pracować samodzielnie, dodatkową zaletą jest fakt że posiada wbudowane biblioteki modyfikowalne, dowolnie rozbudowywane przez użytkownika.

Pomnik przy kliencie można zrobić nawet w 5 minut. Jak to możliwe? Mamy asortyment w katalogach po prawej stronie i myszką (kursorem) przeciągamy i upuszczamy na projekt. Po lewej stronie okna w którym projektujemy, mamy całą historie operacji.

Każdy projekt możemy wyciąć na maszynie za pomocą plików dxf/dwf a napisy możemy eksportować również do plików eps. Możemy też rozplanować jak na płycie wyciąć jak największą ilość detali. Program jest bardzo przyjemny w użytkoaniu ponieważ zastosowano interfejs z micrsoft office.
http://www.kamieniarz3d.pl - Skuteczne narzędzie w Twoim przedsiębiorstwie!
http://kamieniarz3d.pl/wdrozenie_ironca ... iarz3d.pdf - materiały informacyjne!

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » wt wrz 17, 2013 11:51 pm

corel jest w miarę prosty ale gdy masz nawyki z innych programów to sam sie na tym łapie, że sie wszystko miesza a nie ma czasu, żeby sie nad tym skupić, może po sezonie...

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » ndz paź 06, 2013 9:48 pm

U nas Panowie same chińczyki tej jesieni, i nie widzę żeby było mniejsze zainteresowanie a raczej większe. Może to zależy od regionu, albo sezonu...no u nas świetnie sie sprzedaje jak nigdy dotąd....

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » czw lis 07, 2013 4:13 pm

U mnie to samo. G664 schodzi jak świeże bułeczki. Fakt, że Orion też bardzo dobrze się sprzedaje, ale na zainteresowanie chińczykami też narzekać nie mogę.

Kutis
pomocnik kamieniarza

Post autor: Kutis » czw lis 07, 2013 5:40 pm

Nie ma problemu ze zbytem chinczykow, sa okresy gdy nawet lepiej idzie niz normalny.

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » czw lis 07, 2013 10:33 pm

cinczyki tak, ale zauważyłem, że klienci łączą różne płyty, co mnie oczywiście bardzo cieszy :twisted:
karamba

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » wt gru 03, 2013 12:02 am

swietna pogoda więc u nas sezon ma sie dobrze, chińczyki idą tak samo jak nasze granity...

ODPOWIEDZ