Tablica "Shanxi Black"

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
Awatar użytkownika
A&J-Granit
kamieniarz
Kontakt:

Tablica "Shanxi Black"

Post autor: A&J-Granit » ndz kwie 25, 2010 10:25 am

Witam,

Niedawno będąc w fabryce na kontroli naszego towaru, natknąłem się na dosyć pokaźną ilość tablic ustawionych w bliskiej odległości od siebie. Z daleka wyglądały całkiem ładnie, jednak po zbliżeniu się do nich, pokazały swoją prawdziwą naturę :)

Tutaj jest jedno zdjęcie:
http://www.ajgranit.com/Inne/A&J_Shanxi ... lica01.jpg

Jako że ja znam temat od strony chińskiej, że się tak wyrażę, chciałbym dopytać, czy już Szanowni Użytkownicy forum mieli jakieś "ciekawe" przejścia z czarnymi tablicami z Chin? I jak one wyglądają po kilku tygodniach/miesiącach pobytu w Polsce?
Dodam, że tutaj widziałem także tablice, które już "nabrały mocy" - wyschły. I na pierwszy rzut oka wyglądały na prawdę ładnie.
中国石材, 来自中国 ;)
http://www.ajgranit.com

gremlin
kamieniarz

Re: Tablica "Shanxi Black"

Post autor: gremlin » ndz kwie 25, 2010 1:41 pm

Takiego cuda jeszcze nie widziałem. I co, oni takie "coś" wyślą do Polski czy jakoś to wyczyszczą po wpiciu już przez kamień odpowiedniej dawki chemii?

Awatar użytkownika
A&J-Granit
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: A&J-Granit » pn kwie 26, 2010 6:54 am

Oczywiście, że to jeszcze ładnie wyczyszczą.
Ale fakt faktem, że naturalny kolor kamienia jest szary, a nie czarny.
Widziałem już w Polsce tablice, z których takie barwniki odparowały i nie wyglądało to zbyt ciekawie. Zwłaszcza, jeżeli odparowały nierównomiernie.

To nie wszystko..
Jak znajdę zdjęcia G603 (jasny, niemalże biały kamień) przerobionego na Shanxi Blacka to też wrzucę. To jest dopiero masakra.
中国石材, 来自中国 ;)

Kierownik
kamieniarz

Post autor: Kierownik » pn kwie 26, 2010 12:01 pm

Kiedyś zakupiłem na próbę napisówkę z "Shanxi Black". Postawiłem na dworze na całą zimę i się faktycznie przebarwiła. Dlatego też nie polecam tego kamienia, gdyż po odparowaniu chemii kamieniarskiej nieciekawie wyglądała.
Osobiście wolę ciąć ścianki ze "Szweda", koszt wykonania porównywalny z ceną "chińczyka", ale jestem pewien, że nie będzie z nimi problemów w przyszłości. Dlatego też "Shanxi Black" odradzam.

Awatar użytkownika
A&J-Granit
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: A&J-Granit » pn kwie 26, 2010 2:41 pm

Tak na prawdę kupno oryginalnego Shanxi Blacka graniczy z cudem. Zwłaszcza w Polsce.
Obecnie wydobywa się go, z tego co wiem, w jednej kopalni w prowincji Shanxi, w Chinach (oczywiście). Cena za m3 waha się w okolicach 4.000 USD. Nie sądzę, żeby ktokolwiek w Polsce skusił się na tego typu ofertę.

To co większość ludzi w Polsce nazywa Shanxi Blackiem, tak na prawdę nie ma nic wspólnego z tym kamieniem. W Chinach wydobywa się wiele różnych rodzajów czarnego kamienia, a że klienci na większość (o ile nie na każdy) czarnych kamieni z Chin wołają "Shanxi Black" - tak się też przyjęło.
Łatwiej i bezpieczniej z punktu widzenia Chińczyka jest sprzedać czarny kamień i powiedzieć, że to Shanxi Black (a jak w przyszłości klient powie, że różni się od Shanxi Blacka, którego kupił wcześniej od kogoś innego, to zazwyczaj słyszy się, że ten, który otrzymał teraz jest z nowej/innej kopalni), niż powiedzieć zgodnie z prawdą, że jest to np. Hebei Black i stracić klienta.
Takie życie..
中国石材, 来自中国 ;)

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » pn kwie 26, 2010 5:56 pm

Racja 4.000$ USD za 1m3 S.Black to masakra. Ajgranit jezeli tym samym podales cene jaką życzysz sobie za ten meterial to musze przyznać - ze w pale sie nie miesci. Wydaje mi sie ze szukasz zysku w ten sposob. Wybacz ale narzucajac taka marże na "swoje" produkty to czarno to widze.

Z drugiej strony nigdy nie importowalbym z Xiamen. Jak wiadomo kopalnia Shanxi znajduje sie w Hunyuan i jest to masakrycznie długa droga ktora bloki musza przebyc do Xiamen ( stad ta cena + profit dla posrednika).

Polecam fabryki w prowincji Shangdong, np: Qingdao. Maja oni duży dostep do czarnych materialow, a to czarne jest w cenie. Oczywiscie moga tez wykonac tradycyjne jasne chinczyki czy tez gotowce z kamienia indyjskiego. Sam importuje duze ilosci i wiem co gdzie taniej.

Ja trafilem na jedna fabryke i zaryzykowalem na pierwszy raz kwote 200 tys zł na 2 kontenery z gotowcami i innymi...Z zadnym z nagrobkow nie bylo problemow. Importuje S.Black i Mongolia Black. + paleta innych kolorow. Nie mam zadnych ograniczen. A z tego co wiem to polscy posrednicy, ktorzy mieszkaja sobie w chinach i mysla ze bez bycia na miejscu import jest nierealny to sa w bledzie.

Zaloze sie ze Ajgranit ma ograniczenia co do wyboru meterialow i wykonania....Moze sie wypowie?

A co do cen Shanxi to w zwykłym wykonaniu moge go miec 2200$ za 1m3, w bardzo skomplikowanym, rzeby itd 2500-2700$...

I daje tu sobie reke uciąc ze pan ajgranit mieszkajacy sobie w chinach i myslacy ze ma najlepsze ceny, nie jest w stanie dostac tego granitu w tej cenie...I nie bede nawet sie spieral o to.

Oczywiscie ktos moze powiedziec, ze to smieszne S.Black za taka cene, pewnie jakies gowno, chemia, namoczenia itd...Mowcie co chcecie, ale towar jest dobry.
Bylem w chinach, odwiedzilem fabryke i importuje juz kilka lat, biznes sie uklada. Moze poczatkujacy nie ma takich cen, nie wiem, bo mnie to nie interesuje. Ale temat znam dobrze.

P.S to nie jest oferta handlowa, prosze do mnie nie pisac na priv z jakimis ewentualnymi zamowieniami, nie zajmuje sie tym.
Ktos chce isc na łatwizne i robic bzines, to niech kupuje u posrednikow i placi jak za zboze.

Na sukces pracuj sam!

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » pn kwie 26, 2010 9:09 pm

Powiem wam, że obecnie w Polsce u JP można kupić granit w cenie 490 zł czarny JP czy jak oni to go zwą. Jednak co ważne, cenowo wychodzi taniej niż shanxi i jak teraz sobie policzyłem to praktycznie nie opłaca się ściągać shanxi. Co do przebarwień, nie miałem jeszcze takiego problemu.

Awatar użytkownika
A&J-Granit
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: A&J-Granit » wt kwie 27, 2010 12:36 am

kapusta789 pisze:Racja 4.000$ USD za 1m3 S.Black to masakra. Ajgranit jezeli tym samym podales cene jaką życzysz sobie za ten meterial to musze przyznać - ze w pale sie nie miesci. Wydaje mi sie ze szukasz zysku w ten sposob. Wybacz ale narzucajac taka marże na "swoje" produkty to czarno to widze.
Nie, nie jest to cena, jaką my oferujemy Klientom. I my też nie zamawiamy czarnych granitów z Xiamen.
kapusta789 pisze:A z tego co wiem to polscy posrednicy, ktorzy mieszkaja sobie w chinach i mysla ze bez bycia na miejscu import jest nierealny to sa w bledzie.
Jeżeli pijesz do mnie, to muszę Ci powiedzieć, że przez kilka lat pracowałem w jednej z polskich firm importujących granit z Chin i nie będących na miejscu, i wcale nie twierdzę, że import granitu z Chin, nie będąc w Chinach, jest niemożliwy.
To że trafiłeś na jedną fabrykę i zaryzykowałeś 200 tys. zł. to przede wszystkim świadczy, że jesteś bardzo odważny. Do tego miałeś szczęście. Gratulacje.
kapusta789 pisze:Zaloze sie ze Ajgranit ma ograniczenia co do wyboru meterialow i wykonania....Moze sie wypowie?
Dlaczego niby mielibyśmy mieć jakieś ograniczenia co do wyboru materiałów? Ty możesz sobie latać po Chinach i szukać fabryk, to ja nie mogę? Nie rozumiem.
Jeżeli natomiast chodzi Ci o ograniczenia w jednym zamówieniu kontenerowym - też nie mam z tym problemu.
kapusta789 pisze:I daje tu sobie reke uciąc ze pan ajgranit mieszkajacy sobie w chinach i myslacy ze ma najlepsze ceny, nie jest w stanie dostac tego granitu w tej cenie...I nie bede nawet sie spieral o to.
Dobrze, że to tylko przenośnia, bo już byś bez ręki chodził.
Czy ja napisałem - i ewentualnie, w którym miejscu - że mamy najlepsze ceny? Jak szukasz najlepszych cen, to pozostaje latanie po Chinach i szukanie pośredników (bo nie wierzę, że współpracujesz bezpośrednio z fabrykami, a tym bardziej w Qingdao). Ja tylko śmiem twierdzić, że z jakością naszych produktów wszystko jest ok. Też możesz mówić, że to co Ty kupujesz od Chińczyków jest w porządku. Jakość jakości nie równa. Ale ja sobie, w odróżnieniu od Ciebie, rąk amputować nie będę.
Swoją drogą chciałbym zobaczyć tego Twojego Shanxi Blacka. Tak jak napisałeś: "materiał wygląda dobrze" - czyli ma to tyle wspólnego z Shanxi Blackiem, co nic.
Proponuję też lepiej poszukać, bo Twoja cena za materiał, który "wygląda dobrze" wcale atrakcyjna nie jest. Tym bardziej dla osoby, która ma tak szerokie kontakty, importuje kilka lat i nie jest "początkująca". Może jeszcze jedna, dwie, pięć albo dziesięć wycieczek do Chin i też uda znaleźć Ci się coś w lepszej cenie?
Powiem Ci, że jeden z naszych Klientów, bez latania po Chinach, inwestowania 200 tys. zł w obcej i nieznanej mu firmie, do tego dodam (żebyś znowu nie przypisywał mi słów, których nie napisałem) - NIE OD NAS, a od chińskiego POŚREDNIKA - kupuje czarny materiał, który wygląda nie tylko dobrze, ale wręcz bardzo dobrze, po cenie około $400/m3 niższej, niż Ty. Także zanim zaczniesz się chwalić swoim doświadczeniem, znajomościami i super cenami, jakie możesz uzyskać - weź na wstrzymanie.
I troszkę więcej pokory panie wielki biznessmanie.
中国石材, 来自中国 ;)

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » wt kwie 27, 2010 6:06 pm

hehe...ja nie musze latać po chinach zeby wspolpracowac z dobrą fabryka...
jedno mnie zaciekawilo, pan nie wierzy ze mozna wspolpracowac z fabryka/ami z qingdao...a to niby czemu? bo nie bardzo rozumiem, jest to jakis zakazany teren, czy co? ludzie inni, bo nie rozumiem?

tym 400$ to w ogole mnie nie zaskoczyl kolega. mialem okazje skorzystac juz z podobnej ofert, gdzie np: Multicolor indyjski byl w cenie 700, i inne w podobnych. I byla to fabryka w chinach, wiec brali z indii...ale na takie ryzyko nie odwazylbym sie.
Nie wiedze nawet takiej potrzeby aby umawiac sie na spotkanie i ocene meterialu na miejscu, bo nie wierze w takie ceny...moze powiem inaczej, cena ceną i jakoś jakością.

Gdybym nie byl odwazny i nie ryzykowal to dzis siedzial bym na osrodku pomocy spolecznej i pobieral zasilki...jak co 3 mieszkaniec polski.
jednak tak nie jest.

A co do panskich ograniczen to ładnie to tak kłamac? kiedys zlozylem oferta u pana, popytalem o niektore informacje i wspolpraca wydala mi sie niezwykle nieowocna i nie rokujaca zadnych korzysci, oprocz korzysi dla posrednika -- czyli pana.

mam jeszcze gdzies maila jak pisze pan ze jest pan w stanie zaoferowac max 2-4 kolory kamienia i to w hmm jak to bylo 2-4 rodzajach wykonczenia.
powiem tak, jakbym otwieral interes i mial troche kasy na import to szuklabym kogos kto sprzeda mi towar w roznych kolorach i maksymalnie zroznicowanych wykonczeniach, po to aby klient mial w czym wybierac...to kolejna sprawa o ktora nie bede sie spieral, bo mam na to dowod.

Chyba ze w krotkim czasie tak zrewolucjonizowal pan swoja firme ze jest inaczej...w co watpie.

"biznesmenem" - trafne slowa, wlasnie tak sie czuje.
nie jestem kamieniarzem z zawodu lecz czlowiekiem wyksztalconym, ktory w dobrym czasie znalazl sie w dobry miesjcu i odpowiednia gotowka aby sprobowac cos, czego jeszcze nie bylo, lub bylo tego malo i w wysokich cenach.

a co do shanxi black - czy ja musze opisywac ten material tak zeby komus sie podobalo? wyglada dobrze i tak to ująłem.
nie bede sie rozczulal ze jest piekny, czarny, swiecący itd...nie jestem czlowiekiem ktory najlepiej wzialby napisowke do łóżka i spał z nia bo jest ładna. dla mnie to narzedzie ktore daje mi zarobek i to wystarczy.

a co do foty z "dyed s.backiem" - to dodam tylko tyle ze to zla reklama dla pana samego. skoro znalazl sie pan w tej fabryce to najwidoczniej coś od nich kupujemy, racja? i jak sam autor napisal(zeby nie bylo ze wymyslam) namoczenie bylo swieze wiec widoczne, jakby nabralo mocy to by juz nikt tego nie zauwazyl i zatwierdzil sobie towark i poszlo by to do polski - a tu klapa po zimie.
wiec jaka mam pewnosc ze kontrola jakosci zda rezultat, jezeli bawimy sie z takimi fabrykami.
sa kontrolerzy i sposoby na kontrolerow wiec ogolnie bym sie bał...

jedyna rzecz w ktorej tacy posrednicy sie przydaja to kontakt...wielu, wiekszosc nie zna jezyka angielskiego wiec ma sie szalone problemy i praktycznie zerowe szanse na sukces w kooperacji z chinskim managerem sprzedazy.
jezeli ktos zna jezyk to bez problemu moze sie dogadac z chinczykiem, ba nawet umowic sie na kontrol jakosci i przyleciec do chin - ktos powiem taka tak ale ile to kasy..a ja powiem, napewno mniej niz to co zsotawisz u posrednika...a jezeli ktos planuje import dlugoterminowy to szczerze wolabym raz a pozadnie zaplacic i potem spac spokojnie, a nie z akazdym razem kupowac u kogos kto robi na mnie interes.
kazdy dolar zaoszczedzony = wiekszy zysk w polsce na sprzedazy.
to sa naprawde cenne rady, wiem ze pisze szybko i wo gole - ale taka jest prawda i nie dajmy sie oszukiwac....

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » wt kwie 27, 2010 6:12 pm

oj zapomnialem...jeszcze jedna bardzo wazna kwestia...
podalem w poscie wyzej moje ceny za shanxi black...pan sprzedawca z chin - wysmial mnie i moje ceny twierdzac ze bierze duzo taniej albo i ciut i ze juz nie mialbym rak.

wiec tym samym utwierdzil mnie w jednym:
kiedys gdy zapytalem o cene shanxi za 1m3 to uzyskalem 3300$. nie pytalem o szczegoly wiec zapewne chodzilo o proste wykonczenie nagrobka itd...wiec sam pan sie zdradza i osmiesza...jezeli bierze pan mniej niz ja, czyli mnije niz 2200...to juz nie wnikam po ile..ale wnikam o to jaka marże sobie gość narzuca...ja w tym widze 1.000$ i wiecej na 1m3 czyli na jakis 8-10 gotowcach(pojedynczych) - czyli 3 tys zł na dziś dzien.

wiec jak sobie zamwoie 30 sztuk to hohoh...ma pan 3 tys $ - fajnie fajnie..ładna kaska:)

oczywiscie zakladam ten najgorszy scenariusz, ale skoro twierdzisz ze jeden z waszych klientow kupuje po 400$ to ...reszte niech kazdy dopowie sobie juz sam....

pozdrawiam

Awatar użytkownika
A&J-Granit
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: A&J-Granit » śr kwie 28, 2010 1:09 am

Zaczynając niemalże od początku..
kapusta789 pisze:A co do panskich ograniczen to ładnie to tak kłamac? kiedys zlozylem oferta u pana, popytalem o niektore informacje i wspolpraca wydala mi sie niezwykle nieowocna i nie rokujaca zadnych korzysci, oprocz korzysi dla posrednika -- czyli pana.[...]
Chyba ze w krotkim czasie tak zrewolucjonizowal pan swoja firme ze jest inaczej...w co watpie.
Jakiś czas temu Pan zadał mi pytanie - "kiedyś" ma tutaj duże znaczenie.
Może to Pana zdziwi, ale nie siedzę, za przeproszeniem, na dupie i nie czekam na to, czy ktoś złoży zamówienie, czy nie, tylko próbuję szukać nowych rozwiązań. Nasłuchałem się już mnóstwo o tym, że tacy ludzie jak Pan nie mają żadnego zarobku, także proszę mi darować teksty typu, że tylko pośrednik w Chinach coś zarabia.
Tu na prawdę nie potrzeba żadnej rewolucji. Wystarczy zaangażowanie w to, co się robi.
2-3 miesiące to na prawdę bardzo, bardzo dużo czasu. Chociaż, szczerze powiem, nie kojarzę nikogo o nicku/nazwisku "kapusta".
Wątpić może Pan natomiast w co tylko Pan chce. Ja też wątpię, że to co Pan wypisuje na temat jakości i zadowolenia, z jakim Pan współpracuje z pośrednikami z Chin to prawda. Każdy ma prawo wątpić w co chce.
kapusta789 pisze:oczywiscie zakladam ten najgorszy scenariusz, ale skoro twierdzisz ze jeden z waszych klientow kupuje po 400$ to ...reszte niech kazdy dopowie sobie juz sam....
Nie wiem w końcu, czy jesteśmy już na "Ty", czy na "Pan". Zostanę zatem przy bardziej oficjalnej formie.
Widzę, że ma Pan, niestety, problemy ze zrozumieniem tego, co jest napisane. Może za szybko Pan pisze i za szybko Pan czyta.
Nigdzie nie napisałem, że nasz klient kupuje po $400/m3. Napisałem natomiast, że kupuje po cenie o $400/m3 NIŻSZEJ, inaczej mówiąc TANIEJ, niż Pan. Co nie oznacza, że kupuje po $400/m3.
Widzę, że ma Pan standardowe wyobrażenie odnośnie zarobków pośredników w Chinach.
jedno mnie zaciekawilo, pan nie wierzy ze mozna wspolpracowac z fabryka/ami z qingdao...a to niby czemu? bo nie bardzo rozumiem, jest to jakis zakazany teren, czy co? ludzie inni, bo nie rozumiem?
Wierzę. Wierzę, że można współpracować z pośrednikami z Qingdao.
kapusta789 pisze:a co do shanxi black - czy ja musze opisywac ten material tak zeby komus sie podobalo? wyglada dobrze i tak to ująłem.
nie bede sie rozczulal ze jest piekny, czarny, swiecący itd...nie jestem czlowiekiem ktory najlepiej wzialby napisowke do łóżka i spał z nia bo jest ładna. dla mnie to narzedzie ktore daje mi zarobek i to wystarczy.
Proszę ładnie wyczyścić "malucha", założyć alufelgi i nazywać go "Mercedesem". To mniej więcej tak, jak nazywać np. Hebei Black'a Shanxi Blackiem. Też wygląda ładnie, ale prawdziwym Shanxi nigdy nie będzie. Tak samo jak taki wypucowany "Maluch" nie będzie nigdy limuzyną.
Także niech Pan przestanie, znowu za przeproszeniem, pieprzyć że kupuje Pan prawdziwego Shanxi Black'a po $2200/m3. Kupuje Pan czarny kamień, który ładnie wygląda i tak wypadałoby go nazywać, skoro nie wie Pan, co to za kamień.
Nazywajmy rzeczy takimi, jakimi są i nie mąćmy ludziom w głowach.
kapusta789 pisze:a co do foty z "dyed s.backiem" - to dodam tylko tyle ze to zla reklama dla pana samego. skoro znalazl sie pan w tej fabryce to najwidoczniej coś od nich kupujemy, racja? i jak sam autor napisal(zeby nie bylo ze wymyslam) namoczenie bylo swieze wiec widoczne, jakby nabralo mocy to by juz nikt tego nie zauwazyl i zatwierdzil sobie towark i poszlo by to do polski - a tu klapa po zimie.
wiec jaka mam pewnosc ze kontrola jakosci zda rezultat, jezeli bawimy sie z takimi fabrykami.
sa kontrolerzy i sposoby na kontrolerow wiec ogolnie bym sie bał...
A Pan chociaż wie, co robią w tej fabryce, w której Pan zamawia? Ja jestem w tej dobrej sytuacji, że wiem, i wiem na co mam zwracać uwagę.
Pan natomiast wierzy Chińczykowi w to, co powie. Każdy ma inną metodę działania.

Gdyby miał Pan jakiekolwiek rozeznanie w tym, jak przebiega proces produkcji w Chinach, wiedziałby Pan, że różne fabryki produkują zamówienia w różny sposób. Jeżeli ktoś "żyłuje" cenę do granic możliwości - dostaje czarne ścianki wysmarowane pastą do butów i nawet o tym nie wie. Jak Chińczyk wysmarował dobrze i poczekał, aż to ładnie przeschnie - może nawet po kilku miesiącach będzie to ciągle wyglądało ok.
To, że Pan sobie myśli, że wszyscy dookoła zarabiają po 3.000 USD od jednego zamówienia (zwłaszcza w Chinach) - nie dziwi mnie to. Bo przecież w Chinach wszyscy pracują za darmo, tylko pośrednik zarabia kupę kasy i jeździ Maybachem. Z takimi opiniami nawet nie chce mi się polemizować.
kapusta789 pisze:kiedys gdy zapytalem o cene shanxi za 1m3 to uzyskalem 3300$. nie pytalem o szczegoly wiec zapewne chodzilo o proste wykonczenie nagrobka itd...wiec sam pan sie zdradza i osmiesza...jezeli bierze pan mniej niz ja, czyli mnije niz 2200...to juz nie wnikam po ile..ale wnikam o to jaka marże sobie gość narzuca...ja w tym widze 1.000$ i wiecej na 1m3 czyli na jakis 8-10 gotowcach(pojedynczych) - czyli 3 tys zł na dziś dzien.
Ode mnie Pan dostał taką cenę? Jeżeli tak, czy może Pan przesłać mi tego maila?

Również pozdrawiam.
Jakub Szatkowski
中国石材, 来自中国 ;)

kol350
kamieniarz

Post autor: kol350 » śr kwie 28, 2010 9:19 am

faktycznie w Chinach około 90% to pośrednicy .
ale jak dobrze pamiętam to ze dwa lata temu też z wielkim hukiem ogłaszała się jedna firma że ma własne biuro w XMN itd . itp. ale jakoś dziwnie znikneła .
nawet pokazywali na swojej stronie zdjęcia tego biura z tabliczką .
Ostatnio też jedni mnie wieźli do swojej fabryki - oczywiście na miejscu odrazu widać było że są pośrednikami (stracili tylko kasę na kolację i benzynę) ja też straciłem całe popołudnie .
ja współpracuję z czterema firmami z Chin i jestem bardzo zadowolony - choć kosztowało mnie to wiele wysiłku żeby dotrzeć do "źródła"
i obecnie mam kontakt z taką firmą(chińską) od której kupuję kamienie np. brazylijskie taniej niż w Brazylii (chodzi o wyrób ,nie bloki)
nie zajmuję się importem nagrobków (tylko sporadycznie dla znajomych) tylko budowlanką
A shianxi black mogę mieć oryginał bez problemów tylko że są inne tańsze czarne kamienie które klienci wolą
a te malowane to nie wiem bo nie widziałem w żadnej fabryce żeby to robili ale sami chińczycy mi o tym wspominali że niektórzy to robią .

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » śr kwie 28, 2010 3:37 pm

najwyrazniej kolega usiluje wymóc na mnie i innych wrazenie, ze w chinach nie mozna kupic org shanxi blacka, za mniejsza cene niz on sam proponuje...

ja nie musze byc w chinach aby sprawdzic towar...moze slyszal kolega o agencjach ktore zajmuja sie sprawdzaniem wiarygodnosci fabryki, procesu produkcji, pakowania i ladowania na kontener? taka usluga jest smiesznie tania i kazdy moze sobie na to pozwolic...
ale oczywiscie zaraz uslyszymy, ze ludzie w tych inspekcjach to glupcy z ulicy nie majacy pojecia o tym co robia...bo przeciez w chinach tylko kolega posrednik ma shanxi blacka...a reszta kupuje granit z odpustu...po prostu brak mi juz slow

normalnie parodie, teraz zaluje ze wdalem sie w glupkowata klotnie z osoba, ktora ma tak niezwykle ograniczony punkt widzenia...
nie mozna widziec tylko tego co sie chce, ale rowniez to czego nie chialoby sie widziec...

a co do zwrotow pan - ty...to kolega okazal taki styl w poscie przede mna, wiec musialem zejsc do twojego poziomu, co nie bylo łatwe, ale ok..mniejsza o to

wypisuje kolega glupoty, ze nie robi nic zeby sie reklamowac itd...a sama obecnosc na forum i podpis pod kazdym postem to co?
warto czasami przyznac sie do czegos a nie isc przez zycie w pelnym zaklamaniu.

co do marzy jaka kolega ma to - szczerze, mi to rybka...ale nie lubie jak ktos dorabia sie na innych

Awatar użytkownika
A&J-Granit
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: A&J-Granit » śr kwie 28, 2010 3:58 pm

Kolejny post po przeczytaniu tego co napisałem, ale bez zrozumienia.
Ok, można jeszcze raz - czemu nie..
kapusta789 pisze:najwyrazniej kolega usiluje wymóc na mnie i innych wrazenie, ze w chinach nie mozna kupic org shanxi blacka, za mniejsza cene niz on sam proponuje...
Proponuję opierać się na tym co napisałem, a nie na wrażeniach. A jeżeli czegoś Pan nie rozumie albo ma kłopoty ze zrozumieniem - proszę pytać, a nie snuć przypuszczenia.
kapusta789 pisze:ale oczywiscie zaraz uslyszymy, ze ludzie w tych inspekcjach to glupcy z ulicy nie majacy pojecia o tym co robia...bo przeciez w chinach tylko kolega posrednik ma shanxi blacka...a reszta kupuje granit z odpustu...po prostu brak mi juz slow
Hmn.. ciekawe wnioski, tylko nie wiem, na jakiej podstawie.
Czyżby znowu "wrażenia"? Zapewne.
kapusta789 pisze:normalnie parodie, teraz zaluje ze wdalem sie w glupkowata klotnie z osoba, ktora ma tak niezwykle ograniczony punkt widzenia...
nie mozna widziec tylko tego co sie chce, ale rowniez to czego nie chialoby sie widziec...
Z ust mi to "kolega" wyjął.
kapusta789 pisze:a co do zwrotow pan - ty...to kolega okazal taki styl w poscie przede mna, wiec musialem zejsc do twojego poziomu, co nie bylo łatwe, ale ok..mniejsza o to
No i tutaj, niestety, nie mogę się z "kolegą" zgodzić. Kto do czyjego poziomu się zniżył?
Albo słaba pamięć, albo problemy ze zrozumieniem - ale to już przerabialiśmy.
Może zatem przytoczę to, co "kolega" napisał:
kapusta789 pisze:Racja 4.000$ USD za 1m3 S.Black to masakra. Ajgranit jezeli tym samym podales cene
Wcześniej nie miałem przyjemności zwracać się bezpośrednio do Pana, także wydaje mi się - choć może się mylę - że to jednak Pan jako pierwszy zwrócił się do mnie, jak do swojego "kolegi", którym nie jestem. Także po co wypisujemy, "kolego", głupoty?
kapusta789 pisze:wypisuje kolega glupoty, ze nie robi nic zeby sie reklamowac itd...a sama obecnosc na forum i podpis pod kazdym postem to co?
warto czasami przyznac sie do czegos a nie isc przez zycie w pelnym zaklamaniu.
Nie no.. "kolega" na prawdę nie rozumie rzeczy, które czyta? Albo wkłada w moje usta słowa, których nie powiedziałem i nie napisałem. Gdzie napisałem powyższe informacje? "Nie reklamować się", a "nie szukać klienta" to zupełnie co innego - przynajmniej według mojej definicji. Oczywiście, że forum traktuję jako pewnego rodzaju reklamę i temu nie zaprzeczam.
Na prawdę mam propozycję, żeby "kolega" przeczytał coś 2-3 razy, zanim napisze ripostę i spróbuje być znowu uszczypliwy, bo jak na razie wychodzi to dosyć kiepsko. Chociaż wątpię, po tym co do tej pory miałem wątpliwą przyjemność czytać, żeby te 2-3 razy pomogły.
Jak na razie nie przeczytałem żadnej sensownej odpowiedzi na to, co ja napisałem.
Na forum jest taki maleńki przycisk "cytuj" - jeżeli to nie jest zbyt trudne, może warto by go użyć od czasu do czasu, jeżeli już "kolega" pisze, że ja coś napisałem. Chyba, że opiera się "kolega" ciągle na swoich, jak to kolega ujął, wrażeniach.

Może rzeczywiście, jeżeli "kolega" nie ma nic ciekawego do powiedzenia, tylko chce opisywać swoje wrażenia i przypuszczenia, co tutaj zaraz przeczytamy - to lepiej zakończyć tą "dyskusję".
kapusta789 pisze:co do marzy jaka kolega ma to - szczerze, mi to rybka...ale nie lubie jak ktos dorabia sie na innych
Na czym, panie biznesmenie, polega biznes właśnie? Nie na "dorabianiu się na innych"? "Kolega" pewnie oddaje towar sprowadzony z Chin innym ludziom za darmo, albo co najwyżej po kosztach?
Jaaaasne..
中国石材, 来自中国 ;)

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » śr kwie 28, 2010 8:39 pm

a dajcie sobie spokój, już nawet czytać się was nie chce. Swoje sprawy załatwcie na pw.

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » śr kwie 28, 2010 8:46 pm

hehehe...po przeczytaniu pierwszego posta kolegi stałem, po drugim juz usidalem, czytajac dalej jestem na kolanach, jeszcze troche i nie bede mial sily wstac zeby odpisac...
snuje to tu tylko kolega, niestworzone teorie i rzeczy ktore nie maja miejsca.

moze latwiej tak po prostu odpuscic, przyznac sie do bledu i po sprawie? radze rozwazyc taka mysl. to nic nie boli, a moze byc pozyteczne.

zamiast odpowiadac na pytania to kolega stara sie zmieniac temat i pisac o czyms co w ogole nie jest istotne, no coz nie mozna miec wszystkiego

bardzo prosze o troche rozsadku w dalszych wypowiedziach bo jak dalej tak bedzie to obawiam sie ze wylamie oparcie w krzesle ze smiechu jak dalej bede zglebial treść tych baśni ktore kolega tworzy.

voo
czeladnik kamieniarski

Post autor: voo » śr kwie 28, 2010 10:06 pm

Proszę o zakończenie dyskusji jaka się narodziła między dwoma forumowiczami, a która nie jest związana z tematem, a ewentualne dalsze spory prowadzić poprzez prywatne wiadomości

ODPOWIEDZ