Nabłyszczanie lastrico

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
Bulba1000
pomocnik kamieniarza

Nabłyszczanie lastrico

Post autor: Bulba1000 » wt kwie 06, 2010 10:57 am

Mam pytanko do szanownych panów. Czym nadać lastrico połysk,efekt mokrego kamienia? Chodzi mi o nazwę preparatu.
Ewentualnie nazwę płynu do polimeryzacji. Pisząc lastrico mam na myśli nagrobki stojące na cmentarzu, a nie takie które wyjechały przed chwilą z fabryki. Pozdrawiam.

MasterV
kamieniarz

Re: Nabłyszczanie lastrico

Post autor: MasterV » wt kwie 06, 2010 2:59 pm

Ja używałem zwykłej pasty do konserwacji nagrobków. Nie pamiętam nazwy, jutro mogę podać

Bulba1000
pomocnik kamieniarza

Post autor: Bulba1000 » wt kwie 06, 2010 4:17 pm

Dzięki kolego. Już próbowałem past, sidoluxu i innych badziewi. Chodzi mi o preparat z możliwie trwałym efektem. Jakiś polimer ?

MasterV
kamieniarz

Post autor: MasterV » śr kwie 07, 2010 12:41 pm

Wiesz, ja tylko 3 sezony pracowałem u kamieniarza, nie mam zbyt dużej wiedzy. Może ktoś inny się wypowie

Kierownik
kamieniarz

Post autor: Kierownik » śr kwie 14, 2010 1:38 pm

Do nabłyszczenia lastrico najlepiej użyć starej, sprawdzonej, pasty "Hades".
Jeśli materiał nie jest zwietrzały, to efekt będzie. Co do lastryka nadgryzionego zębem czasu (chropowatego), raczej ciężko coś innego doradzić od demontażu, przeszlifowania i ponownego złożenia, jednakże koszt takiego przedsięwzięcia jest na tyle spory (ok 2500 zł), że lepiej dołożyć i tańszy pomnik granitowy postawić.
Aby doradzić jakich zabiegów dokonać, aby przywrócić blask pomnikowi lastrykowemu, kamieniarz musi znać stan powierzchni - wówczas można cokolwiek doradzić w konkretnym przypadku.

Bulba1000
pomocnik kamieniarza

Post autor: Bulba1000 » śr kwie 14, 2010 4:47 pm

Dzięki za informacje. Próbuje na cmentarzu poddawać renowacji stare lastrica.Z względu na koszty szlifujemy je na sucho, bezpyłowa, nie demontując ich.Chodzi o to by cena była akceptowalna dla klienta. Niestety wciąż nie jestem zadowolony z efektu. Miałem nadzieje na jakiś cud miód preparat, który ułatwi mi pracę :oops: W każdym razie dzięki za podpowiedzi.

Kierownik
kamieniarz

Post autor: Kierownik » czw kwie 15, 2010 11:44 am

Wiesz, na sucho raczej połysku nie uzyskasz takiego, jak na mokro.
Jak już szlifujesz na miejscu, to najlepiej wodę w beczkach brać, polewać miejsce szlifowane i efekt będzie lepszy. Do polewania najlepiej sobie wziąć jakąś bańkę plastikową i na dolnej ściance małą dziurkę zrobić, żeby woda punktowo na element w danej chwili szlifowany ciekła. Jedno szlifowanie zazwyczaj nic nie daje, więc należy płytę zaszpachlować w celu zatarcia ubytków i po raz kolejny przeszlifować później (na mokro).
No i po wyszlifowaniu "Hadesem" zaciągnąć jak kamień wyschnie i powinno być ok.

MasterV
kamieniarz

Post autor: MasterV » pt kwie 16, 2010 11:51 pm

Właśnie "Hadesa" miałem wcześniej na myśli. Jak już mają targać beczki, to można od razu pociągnąć od nich wężyk i robić na mokro na cmentarzu, chciaż z czymś takim się jeszcze nie spotkałem. Co do starego lastryko to faktycznie, najlepiej zeszlifować, polatać z packą i cementem i znowu polerowanie, bo nic innego żeby był efekt się nie poradzi

ODPOWIEDZ