wypadek w kamieniarstwie....

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
cmentarny
kamieniarz

wypadek w kamieniarstwie....

Post autor: cmentarny » pn cze 10, 2013 1:05 pm

Śledzę informacje dotyczące głośnego wypadku w zakładzie kamieniarskim w okolicach Oławy. Podziwiam wielki sukces gliwickich lekarzy ale nigdzie nie ma info jak do tego doszło i kto ponosi odpowiedzialność za ten wypadek. Człowiek, maszyna, przepisy? Macie jakieś szczegółowe, nowe info?

marmo
kamieniarz

Re: wypadek w kamieniarstwie....

Post autor: marmo » pn cze 10, 2013 10:37 pm

Tez śledze te historie i jestem ciekaw kiedy PIP rozpocznie kontrole w zakładach kamieniarskich. Czy mielisci może kontrolę UDT czy PIPU już kiedyś?

marcin1989l
czeladnik kamieniarski

Post autor: marcin1989l » wt cze 11, 2013 12:06 am

Z tego co słyszałem z niepotwierdzonych informacji od okolicznych kamieniarzy, to wypadek był w firmie Semmelrock z Oławy. Jeśli to prawda, to nie jest to żaden zakład kamieniarski tylko firma produkująca elementy betonowe z kruszywa.

Nie ma chyba na świecie zakładów pracy spełniających wszystkie przepisy. Rok temu miałem kontrole z Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, kontrola przebiegła szybko i sprawnie, ale kara musiała być. Kilka miesięcy później zapowiedział się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, tu już było gorzej, bo procedury i przepisy są idiotyczne! Dość znaczna kara/mandat została naliczona za brak złożenia pisma w Starostwie Powiatowym o planowaniu produkowania odpadów, takie pismo powinno zostać złożone jeszcze przed rozpoczęciem działalności- absurd! Kilka lat wcześniej miałem kontrole z PIPU oraz UDT, ale to było już dawno. Po tych wszystkich kontrolach odnoszę wrażenie, że kobiety są bardziej wymagające ;)
Pozdrawia

Marcin

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » śr cze 12, 2013 9:46 pm

Tak masz racje, faktycznie to nie był zakład kamieniarski. Doczytałem dopiero teraz ale wszystkie media podają, że facet był kamieniarzem i pracował w kamieniołomie. Wniosek z tego, że media nie sięgają do źródeł tylko powtarzają niesprawdzone informacje. Może to nie jest tak istotne i sie czepiam ale po co fabrykowac takie niesprawdzone wiadomości. Nie ważne ale kontrole by sie przydały, bo poźniej dopiero po takiej tragedii jest już najczęsciej za późno.....

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » śr cze 12, 2013 9:58 pm

a jest juz jakas oficjalna informacja, kto zawinił, orientuje sie ktoś????

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » pt cze 21, 2013 3:54 pm

marcin1989l pisze:.
Kilka miesięcy później zapowiedział się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, tu już było gorzej, bo procedury i przepisy są idiotyczne! Dość znaczna kara/mandat została naliczona za brak złożenia pisma w Starostwie Powiatowym o planowaniu produkowania odpadów, takie pismo powinno zostać złożone jeszcze przed rozpoczęciem działalności- absurd! Kilka lat wcześniej miałem kontrole z PIPU oraz UDT, ale to było już dawno. Po tych wszystkich kontrolach odnoszę wrażenie, że kobiety są bardziej wymagające ;)
Hehea ciekawe kto ma takie zgłoszenie i kto o nim wiedział :).
A jak z ochroną środowiska? Jak sobie radzicie z odpadem w postaci osadu poprodukcyjnym, po cięciu na mokro? Macie jakiś odbiór jego? Nie czepiali się tego? (odp może być i na meila). Co do kontroli, PIP jak przyjedzie to 1000 zł musi być :). A jak się czepią to i bdynek ci przetrzepią, pozwolenia na budowę i wsyzsto co nie powinno ich interesować teoretycznie. W teorii Pani na informacji mówi, że ich interesuje tylko pracownicy czy zatrudnieni, z umowami i BHP. A w praktyce jak tu ci nie znajdą to znajdą sobie inny obszar zainteresowania w zakładzie.

marcin1989l
czeladnik kamieniarski

Post autor: marcin1989l » sob cze 22, 2013 3:30 pm

Problem ze szlamem w naszym zakładzie jest rozwiązany przez oczyszczalnie wody, a suchy szlam oddajemy na wysypisko, więc akurat z tym problemu nie było, jednak musieliśmy przedstawić całą ewidencję odpadów z minimum ostatniego roku- to był kłopot, bo takiej ewidencji nie prowadziliśmy. Mamy podpisane umowy z firmami odbierające zutylizowane świetlówki, opony, oleje, akumulatory, filtry itp. Jednak jak się okazało w trakcie kontroli, trzeba uważać żeby nie przesadzić z ilościami oddanych np. zużytych akumulatorów, świetlówek w skali roku, bo jeśli przekroczy się kilkadziesiąt kilo, zakład zostaje uznany jako producent odpadów niebezpiecznych! W brew pozorom nie jest to trudne, bo każdy wie ile waży jeden akumulator.
Pozdrawia

Marcin

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » śr cze 26, 2013 10:36 pm

My mamy oczyszczalnie wody z filtracyjnymi workami typu Big Bag okazuje się jednak dość kosztowne w eksploatacjii nadal pracochłonne. Woda poprodukcyjna musi być przecież sukcesywnie przepompowywana do klarownika, by potem grawitacyjnie ujść przez materiał worków filtracyjnych (szlam pozostaje w workach).
Takie rozwiązanie jest efektywne tylko w przypadku małych zakładów kamieniarskich, a i tak nie likwiduje podstawowego problemu, jakim jest utylizacja przesuszonego
szlamu....niestety
karamba

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » śr cze 26, 2013 10:56 pm

A w większości zakładów nie ma oczyszczalnie i jakoś jadą. Szlamem doły równają, bądź w kostki/wylewki z betonem.

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » czw cze 27, 2013 10:50 pm

No jasne, to bardzo duży wydatek i nie każdy może sobie na niego pozwolić. Z uwagi na to są inne sposoby, całkiem skuteczne...jak widać

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » wt lis 05, 2013 11:26 pm

dzisiaj slyszałem w radiu o kolejnym wypadku na cmentarzu, 5 letnie dziecko zostało przygniecione marmurową płytą na cmentarzu w okolicach 1 listopada??? chyba gdzieś w małopolsce....ponoć ma rezległy uraz czaszki, jak to możliwe...taka nieodpowiedzialność...teraz szukają czyja???

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » czw lis 07, 2013 12:08 am

Jak to czyja? Wiadomo przecież, że odpowiedzialny jest zarządca cmentarza, który niedopatrzył się, że plyta jest uszkodzona i stanowi zagrożenie dla odwiedzających. Podejrzewam, że odpowie za narażenie życia....

Kutis
pomocnik kamieniarza

Post autor: Kutis » czw lis 07, 2013 5:43 pm

Jakby taki dozorca mial sprawdzac pokolei kazdy nagrobek to by chodzil tak tydzien...Zalezy tez jak duzy cmentarz.

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » śr lis 13, 2013 10:02 pm

u nas na cmentarzu, zaznaczam, ze nie jest mały zarządca chodzi i na uszkodzonych nagrobkach są karteczki, że nagrobek jest w złym stanie czy np. niezaplacony i należy sie tym zainteresować...i w razie takiego wypadku zarządca ma dokument, że monitował w tej sprawie a i przechodnie są bardziej ostrożni...zawsze to lepiej niż czekanie na to aż sie komus coś stanie.....

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » ndz sty 19, 2014 8:39 pm

A jakie praktyki stosują wasi zarządcy cmentarzy aby uniknąć podobnego wypadku..... Jestem ciekawy czy to jest przestrzegane na wszystkich nekropoliach?

mocoloco
kamieniarz

Post autor: mocoloco » pn sty 20, 2014 10:50 pm

Nie chce specjalnie zakładać nowego tematu ale coś ciekawego znalazłem:

http://www.youtube.com/watch?v=CFBDz9jlAWs

Jakiś wielki wypadek to to nie jest ale jak myślicie czy to płyta granitowa?

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » wt sty 21, 2014 11:01 pm

a nie działa filmik, nie wiem czy u mnie tylko czy w ogóle niedostępny....
karamba

ropstone
kamieniarz

Post autor: ropstone » wt sty 21, 2014 11:36 pm

u mnie działa wiec filmik ok

kamykarz
kamieniarz

Post autor: kamykarz » czw sty 23, 2014 5:17 pm

jakiś malutki ten widelec.Mały udżwig I odwrócił widły do góry.

kamykarz
kamieniarz

Post autor: kamykarz » wt lip 01, 2014 8:24 am

Kolejny idiota który robi czarny PR rzemieślnikom i pracującym w naszej branży. Jako osobie która dość często wdrapuje się na rożne góry, jest mi naprawde za gościa WSTYD.

http://fakty.tvn24.pl/opinie,56/o-kamie ... 45077.html

ODPOWIEDZ