zarobek na nagrobku

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
marian78
pomocnik kamieniarza

zarobek na nagrobku

Post autor: marian78 » pn kwie 08, 2013 11:47 pm

witam jestem poczatkujacy w branzy przejalem zaklad po ojcu który produkowal głównie nagrobki lastrykowe chcialbym się dowiedzieć jesli oczywiście ktoś może
ujawnić jaki jest zarobek na czysto na nagrobku po odliczeniu wszystkich kosztow biorac pod uwage nagrobek z oriona o wymiarach 120*240 boki wys30cm litery
zlote jeden nekrolog wkoolo kostka po ok 30cm jedna nakrywa na wierzchu jedna tablica profil z gory dziękuję myśle że nikogo nie urazilem tym tematem

marmo
kamieniarz

Re: zarobek na nagrobku

Post autor: marmo » czw kwie 18, 2013 10:33 pm

A jaka suma Cie satysfakcjonuje?

krystian1
kamieniarz

Post autor: krystian1 » wt kwie 23, 2013 10:21 pm

Ja myślę, że bez 5000 marży nie ma co startować :)

Kierownik
kamieniarz

Post autor: Kierownik » czw kwie 25, 2013 11:35 am

krystian1 pisze:Ja myślę, że bez 5000 marży nie ma co startować :)
:lol:
Jak Fredro pisał: "Znaj proporcję mocium panie..."
Z taką marżą, to będzie na klienta do emerytury czekał :mrgreen:

Trzeba policzyć jakie są koszta (materiał, praca, opłaty, zużycie tarcz, zdzierów, itd...). I tu masz koszt wykonania, zapłaty pracownikom. Na jednym pomniku "na czysto" zarobisz 500, na innym 1000, na jeszcze innym i więcej, ale wszystko zależy od tego ile za daną robotę utargujesz z klientem. Przy dzisiejszej sytuacji na rynku usług kamieniarskich, gdzie często ceny idą w dół w skutek sprowadzania i dystrybucji gotowymch nagrobków z Chin i "szarej strefie nagrobkarzy-amatorów", trzeba rozsądnie rachować ceny, bo lepiej sprzedać taniej ale klienta nie puścić i robotę mieć, niż szafować cenami z kosmosu i bez zajęcia siedzieć. Wszystko zależy od lokalnego rynku, bo inaczej jest jak siedzisz na wiosce zabitej dechami i nie masz wokół kilkanaście km. konkurencji, a co innego, gdy masz większą konkurencję, która czasem działa na granicy dumpingu. Dziś sztywny grafik cen jest jedynie wówczas skuteczny, gdy ceny są najniższe. Ludzie jeżdżą często od kamieniarza do kamieniarza w poszukiwaniu odpowiedniej oferty dla siebie i dziś trzeba być nie tylko dobrym fachowcem od wykonania usługi, ale również marketingowcem, który potrafi przekonać klienta do siebie i swoich usług. Często jest jednak tak, że klienta odbijesz konkurencji gdy 100-200 zł taniej zrobisz, czy pokusisz gratisami (darmowy napis, flakon, podstawka, ławka, czy zdjęcie z rabatem). Lepiej zarobić czasem te kilka stów mniej, ale zarobić, niż siedzieć z załogą na warsztacie i czekać na przysłowiową "ciotkę z Ameryki".

karski1
pomocnik kamieniarza
Kontakt:

Post autor: karski1 » ndz kwie 28, 2013 1:50 am

Na nagrobkach można naprawdę sporo zarobić. Taki nagrobek, obłożenie płytą kosztuje nawet i 5k zł i to taki podstawowy tylko ;)

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » pn kwie 29, 2013 7:32 am

krystian1 pisze:Ja myślę, że bez 5000 marży nie ma co startować :)
No to już wiadomo dlaczego w innym wątku kolega się żali, że nie ma zamówień :D

krystian1
kamieniarz

Post autor: krystian1 » pn kwie 29, 2013 1:45 pm

Zgrywałem się, oczywiście :) Pytanie ile na nagrobku. Na jednym 500, na drugim 5000. Różnie :)

Andżej
czeladnik kamieniarski

Post autor: Andżej » pn kwie 29, 2013 9:58 pm

Minimum 1000 na nagrobku który jest w temacie,2000 to już dobry zarobek,można nawet więcej jak tylko klient zapłaci ;)

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » pn kwie 29, 2013 11:12 pm

Musisz wszystko dokladnie skalkulować, to nie jest stała suma. Najpierw trzeba sobie zadać pytanie ile mogę, bo jesli wygórujesz ceny to klientów nie bedzie wcale i nie zobaczysz ani grosza!

ODPOWIEDZ