Jaka firma do budowy ogrodzenia kammienego

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
denek620
pomocnik kamieniarza

Jaka firma do budowy ogrodzenia kammienego

Post autor: denek620 » pn mar 25, 2013 9:54 pm

Witam!
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie myśl wybudowania kamiennego ogrodzenia w okół mojej działki, coby dodać jej trochę uroku. Nie wiem jednak, jaką firmę wybrać, zupełnie nie mogę się zdecydować. Na razie mam na oku to: [url=http://www.kominki-grile.com.pl], ale nie wiem czy jest to trafny wybór. Czekam na porady i z góry dziękuję :)
P.S. Działka jest w woj. Mazowieckim

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Re: Jaka firma do budowy ogrodzenia kammienego

Post autor: kapusta789 » wt mar 26, 2013 10:46 am

każdy lepszy majster Ci to zrobi. u mnie znajomemu robili tak, zaszalowali wysoki fundament i wylali to, a potem obłożyli szczelnie łupkiem.
takie ogrodzenie wychodzi drożej niż super kuty płot:)

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » czw mar 28, 2013 3:28 pm

Pomyśl o gabionach, to teraz bardzo na czasie, trwałe kosze a w środku kamień....wygląda super! Możesz mieć problem ze znalezieniem firmy, która ci to zrobi, tzn musisz troche poszperać w necie chyba, że w okolicy znajdziesz. U nas niedawno ogrodzili piękny apartamentowiec takimi gabionami i wyglada zjawiskowo...

Gabionka
pomocnik kamieniarza

Post autor: Gabionka » pt mar 29, 2013 10:46 pm

Witajcie!

Polecam serwis www.ogrodzeniabramyinfo.com. Można tam zamówić różnego rodzaju ogrodzenia, gabiony etc. Właśnie zarejestrowałam się na Waszym forum, bo sama zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, jakim jest ogrodzenie kamienne i chciałam dowiedzieć się czegoś więcej. Planuję zamówić je właśnie poprzez ten serwis (trafiłam na stronę przypadkiem). Co o tym myślicie? Może ktoś już coś u nich zamawiał?

Mam dużą działkę, ale muszę popracować nad stylem całej posesji, bo strasznie wszystko zaniedbałam ostatnio.

mocoloco
kamieniarz

Post autor: mocoloco » wt kwie 02, 2013 2:55 pm

Koszt zakupu jednego gabionu o wymiarach 160 wys, 200 szer, 32 głębokość to około 700-800zł. Do tego dochodzą jeszcze odpowiednie słupki, robocizna no i kamień. Nie chciałbym w swoim płocie mieć kawałków granitu spod piły tylko właśnie jakieś piaskowce itp.
Jeśli ktoś ma płot np przy drodze o szerokości 8-10m może się nad tym zastanowić bo wygląda to ok.
Ja np mam w sumie około 200m ogrodzenia i nie wyobrażam sobie wydania prawie 80 tysięcy na taki płot :shock:

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » wt kwie 02, 2013 6:22 pm

Drogo??? Na zachodzie to jest bardzo popularne, bo podejrzewam, ze nie jest aż takie drogie albo zwykłego zjadacza chleba na nie stać. U nas z tego co obserwuje, to raczej firmy inwestują i to takie bogate z zagranicznym kapitałem. W dodatku na prestiżowych osiedlach....Wydaje mi się, że w Polsce jest jeszcze za mała konkurencja
i dlatego ceny są takie wysokie. Co mnie bardzo dziwi przecież Polska stalą stoi wiec może to jakis pomysł na biznes???

mocoloco
kamieniarz

Post autor: mocoloco » wt kwie 02, 2013 10:54 pm

Wiadomo, że są ludzie dla których np 80 tysięcy za samą siatke do płota bez kamienia i bez robocizny to grosze ;)
Tacy też najczęściej mają Ferrari ;)
Jeśli kogoś stać to nikt nie zabrania. Piszę tylko ile to kosztuje bo kolega też mi o tym gadał, napalił się i chyba myślał, że koszt takiego czegoś jest trochę wiekszy niż płotek z Leroy Merlin za 50zł ;)

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » czw kwie 04, 2013 11:03 am

Koledzy polecam polskiego producenta, sprawdzony nawet ceny przystępne.

http://www.redhen.pl/pl/?option=com_joo ... 30&lang=pl

mocoloco
kamieniarz

Post autor: mocoloco » czw kwie 04, 2013 5:08 pm

Też sugerowałem się cenami tego producenta w swoich postach gdyż wystawiał on się na tegorocznej Budmie i pomijając logo wydaje mi się, że nie jest to przysłowiowa "firma kogucik" ;)

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » czw kwie 04, 2013 7:29 pm

A tak, słyszałem dobre opinie i w dodatku bardzo solidna i profesjonalna firma. Najbardziej mnie urzekła ta mała architektura, to świadczy o tym, że się rozwijają.
Kolega mówił, że na Budmie stoisko mieli ciekawe i mnóstwo oglądaczy.
karamba

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » pn maja 27, 2013 9:37 pm

Jakis czas temu wypowiadałem sie o gabionach, a teraz mamy zlecenie na wykonanie kilku ławek gabionówych i ściany w miasteczku uzdrowiskowym w swiętokrzyskim...powiem Wam, że nie wyszło to jakoś niesamowicie drooogo

radeb
pomocnik kamieniarza
Kontakt:

Post autor: radeb » pt cze 27, 2014 12:36 pm

Cóż, profesjonalne ogrodzenia z kamienia robi firma Garden Factory z Kielc. Zajmują się kompleksową obsługą ogrodów, robią nawadnianie ogrodów ale przede wszystkim ogrodzenia z kamienia. Sprawdźcie ich portfolio oraz ofertę, mają dobre ceny.

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » ndz cze 29, 2014 5:21 pm

Mi niedawno stawiali ogrodzenie betonowe. Za 30mb, wysokość 200cm, wraz z montażem, zapłaciłem 2700 brutto.
Cena wyszła podobna jak przy taniej sklejce z marketu, którą sam musiałem zamontować (montowałem to wcześniej), także myślę, że mogę tą firmę polecić.
Nie pamiętam nazwy, ale byli gdzieś koło Łęczycy zdaje się. Ogłaszają się na allegro.
Jedna uwaga: jeżeli potrzebujesz fakturę, to od razu niech ci podadzą przy montażu, bo inaczej się nie doprosisz.

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » wt lip 01, 2014 10:43 pm

kamienne ogrodzenie czyli gabionowe, z tego co pamiętam red hen czy jakoś tak??
karamba

janusek99
pomocnik kamieniarza

Post autor: janusek99 » pn wrz 29, 2014 2:29 pm

dotarłem do tego wątku bo sam szukałem kilka dni informacji na ten temat, mam w planie takie ogrodzenie u siebie zrobić i szukałem firmy, ale znajomy budowlaniec podpowiedział mi że w zakładach siwek takie rzeczy od niedawna robią także zamówiłem, całkiem dobra cena, sam nie wiem jak to wyjdzie ale kolega właśnie z ich usług korzystał i był zadowolony także mogę polecić wstępnie, a namiary jakieś dla poszukujących http://www.siwek.pl/

qasanek
pomocnik kamieniarza

Post autor: qasanek » wt lip 07, 2015 5:30 pm

ogrodzenia siatkowe to wiem, że montuje firma grodzimy.com ale czy kamienne też to nie wiem musiał byś się do nich zwrócić z zapytaniem :)

Jaraso
pomocnik kamieniarza
Kontakt:

Post autor: Jaraso » czw lip 30, 2015 12:27 pm

Ja najbardziej cenię sobie firmę Ergo - Invest. Już kilka razy miałem okazję z nimi współpracować i jestem bardzo zadowolony z tej współpracy. Mają dość szeroką ofertę, więc warto mieć na nich namiary.

grzeluczek77
pomocnik kamieniarza

Post autor: grzeluczek77 » pn gru 28, 2015 3:25 pm

Tez korzystałem z firmy Ergo-invest.pl. Dobrze wykonują swoją pracę, mają świetny kontakt z klientem. Zdecydowanie dobra robota.

qrokodyl
pomocnik kamieniarza

Post autor: qrokodyl » wt mar 08, 2016 12:22 pm

jak coś to akcesoria do ogrodzeń możecie szukać tutaj http://jmt.com.pl

stonekeep
pomocnik kamieniarza
Kontakt:

Post autor: stonekeep » pn maja 02, 2016 8:14 pm

Jeżeli ma być to ogrodzenie betonowe to w południowej i południowo wschodniej części kraju to polecam Betoniarnię Kaczmarek. Bezpośredni producent, więc ceny korzystne - oferują także montaż. Jeżeli ogrodzenie ma być kamienia łupanego to nie korzystałem osobiście, ale chyba Drewbet ma dobrą ofertę.

ODPOWIEDZ