Afera z firmami pogrzebowymi

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
archiBAR
kamieniarz

Afera z firmami pogrzebowymi

Post autor: archiBAR » sob mar 02, 2013 1:04 am

Słyszeliście o nowej aferze z firmami pogrzebowymi, gdzie proboszczowie naganiają klientów... Aferę ujawniło Radio Gdańsk.Rodziny zmarłych, którzy mają być pochowani na cmentarzach parafialnych, muszą korzystać z usług tylko wybranych firm pogrzebowych, które administrują cmentarzami. Mają one umowy z duchownymi na wyłączność. Jedna z firm np. ma monopol na siedemnaście cmentarzy, druga tylko na trzy. Nieźle! A u was jak w tym temacie, jestescie uprzywilejowani czy raczej nie?
karamba

sawno
kamieniarz

Re: Afera z firmami pogrzebowymi

Post autor: sawno » sob mar 02, 2013 8:36 am

u nas na szczęście jest spokój ( a nagrobki najczęściej stawiamy na wioskach ) jedyny minus to to że cmentarze (bramy ) są zamknięte na kłódkę ale przecinak lub zdejmowanie bramy z zawiasów załatwia sprawę :)

sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » sob mar 02, 2013 8:38 am

u nas na szczęście jest spokój ( a nagrobki najczęściej stawiamy na wioskach ) jedyny minus to to że cmentarze (bramy ) są zamknięte na kłódkę ale przecinak lub zdejmowanie bramy z zawiasów załatwia sprawę :)

Awatar użytkownika
liternik
kamieniarz

Post autor: liternik » sob mar 02, 2013 11:50 am

Tu jest Polska i nie ma lekko, ale myślę że nikt tu publicznie nie przyzna się do swojego uprzywilejowania ;). Co do przecinania kłódek to w mojej okolicy też jest to praktykowane ;). Tzn. było, zmienił się proboszcz i nie wymaga już płacenia sobie za stawianie nagrobka. 200 PLN od sztuki było i to prosto do kieszenie proboszcza, na cmentarzu nic nie jest robione, leży sterta śmieci sprzątana tylko przed 1 listopada, nie ma oświetlenia, prądu, woda jest ze studni na wiadro, nie ma utwardzonych alejek (teraz jak byłem to trzeba po pomnikach chodzić takie bagno).

mis
kamieniarz

Post autor: mis » sob mar 02, 2013 4:47 pm

Gratuluje pomysłowości z przecinakiem i zdejmowaniem bramy; za takie ułatwianie sobie życia już kilku chłopaków miało kolegium; a jednego nawet oskarżyli o próbę zaboru mienia. U nas to klient załatwia żeby brama była otwarta; ale najczęściej i tak jest zakaz wjazdu samochodem na teren cmentarza więc trzeba mieć dobry wózek.

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » pn mar 04, 2013 12:47 am

200 zł do kieszeni i na cmentarzu bałagan to skandal, ale proboszczowi nikt nie podskoczy...każdy płaci no i gdzie tu człowieku sprawiedliwość. U nas jest tak samo...albo zamknięta brama a jak otwarta to proboszcz sie pojawia i tak mu trzeba zapłacić....Pomysł z przecinaniem kłódki nie najgorszy :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
liternik
kamieniarz

Post autor: liternik » pn mar 04, 2013 2:44 pm

Znajomy raz po przecięciu i wykonaniu roboty założył swoją kłódkę :lol:

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » ndz mar 10, 2013 10:38 pm

no ja myślę, że wszędzie jest tak samo ale ludzie nie mają siły, żeby się naciagać z proboszczem. Odpuszczają, dzięki temu dają przyzwolenie na taki układ...Świat Kamienia kiedyś też pisał o takiej aferze, ale to już było dawno....Ja myślę, że to powinno być bardziej piętnowane w mediach(radio, gazety lokalne)....

ODPOWIEDZ