Piaskarka Eco-Plus z abry

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
sawno
kamieniarz

Re: Piaskarka Eco-Plus z abry

Post autor: sawno » pn mar 11, 2013 6:03 pm

patrząc na cenę nowej to ponad połowa taniej ale ciekawe ile czasu pracowała

pawlo8113
czeladnik kamieniarski

Post autor: pawlo8113 » pn mar 11, 2013 7:58 pm

Z tego co się dowiedziałem to kilka tablic wypiaskowała wygląda jak nówka

Awatar użytkownika
liternik
kamieniarz

Post autor: liternik » pn mar 11, 2013 11:22 pm

Jeśli stan jest naprawdę dobry to jak najbardziej się opłaca, ale dobrze ja sprawdź przed kupnem. Swoją drogą dlaczego ktoś tak tanio sprzedaje po wypiaskowaniu "kilku" tablic?

pawlo8113
czeladnik kamieniarski

Post autor: pawlo8113 » sob mar 16, 2013 8:10 pm

mam już piaskarkę faktycznie nie używana poprostu za wolno im piaskowała mają przemysłówkę ale mam jeszcze jedno pytanie jaki kompresor bym musiał mieć dzwoniłem do abry powiedzieli mi że WALTER GK 880/270 co sądzicie ??

Awatar użytkownika
liternik
kamieniarz

Post autor: liternik » sob mar 16, 2013 8:35 pm

Kompresor się nada patrz aby wydajność efektywna była minimum te 600 l/m górna granica nie istnieje, ten co podałeś ma ponad 700 także ok.

poprostu za wolno im piaskowała - ha, niemożliwe, moc piaskarki to moc kompresora i średnica dyszy oraz rodzaj ścierniwa

pawlo8113
czeladnik kamieniarski

Post autor: pawlo8113 » sob mar 16, 2013 8:58 pm

czyli na pewno da radę tak nie będzie się za często włączał kompresor,jeszcze jedno pytanko jaki elektrokorund aby dobrze piaskowała ??

Awatar użytkownika
liternik
kamieniarz

Post autor: liternik » ndz mar 17, 2013 10:43 am

elektrokorund k40

mocoloco
kamieniarz

Post autor: mocoloco » ndz mar 17, 2013 7:22 pm

pawlo8113 pisze:czyli na pewno da radę tak nie będzie się za często włączał kompresor,jeszcze jedno pytanko jaki elektrokorund aby dobrze piaskowała ??
Będzie chodził prawie non stop. Piaskarka z tego co piszecie potrzebuje 600l/min a kompresor daje 700l/min więc te 100l zapasu wystarczy na chwilę.
Oczywiście pod warunkiem, że piaskuje się cały czas ale to oczywiste, że napisówke jak zacznie się piaskować to jedziemy do końca chyba, że ktoś nam przerwie albo wynikną inne problemy.

Moja piaskarka pobiera 500 - 550 l/min a kompresor daje 750l/min. Jako, że jest on tłokowy, 2 cylindrowy i chodzi praktycznie non stop jak chodzi piaskarka.
Mam cały sprzęt w jednym pomieszczeniu, niesie się echo więc bez słuchawek BHP nie ma się co zabierać.

Piaskarki bezpyłowe do kamieniarstwa, te większe wszystkie mają zapotrzebowanie w okolicach 500-700l/min i w przypadku kompresorów tłokowych jest to prawie ich maks. Nie widziałem kompresora tłokowego dającego ponad 1000l/min. Nawet jeśli takie są to czy jest sens płacić kilka tysięcy więcej, omijać dużo większe urządzenie które też będzie brało więcej prądu tylko po to aby podczas piaskowania trwającego ~40 min kompresor chodził 30 min? Tak jak pisałem w słuchawki też musisz się zaopatrzyć obowiązkowo. Jak masz możliwość ustawienia kompresora tłokowego w innym pomieszczeniu to już troche lepiej ale też nie może być tam wilgoci (nie powinien stać na dworze pod jakimś daszkiem) nie powinien stać w miejscu gdzie jest dużo kurzu. Postawienie go nawet na końcu warsztatu też nie jest super rozwiązaniem bo im dłuzszy pociągniesz przewód z kompresora do piaskarki tym bardziej będzie się skraplało powietrze. Jeśli woda dostanie się do piaskarki to dupa. Są niby filtry które zatrzymują wodę i należy je w tym przypadku zamontować przy piaskarce ale jak się to sprawdza nie mam pojęcie.
Kompresory śrubowe to co innego bo są wydajniejsze, cichsze przede wszystkim ale koszt ich zakupu jest kilka razy większy. Jeśli masz zaawansowaną boczkarkę lub planujesz kupić (boczkarki też używają sprężonego powietrza chociaż nie mają takiego zapotrzebowania) warto się nad tym zastanowić.
My mamy 2 kompresory. Pierwszy ma właśnie te 750l/min a drugi coś około 500l/min. Jak będzie trochę luźnej kasy kupimy śrubowy jednak najpierw muszę widzieć na własne oczy jak będzie sprawował się ten filtr zapobiegający dostaniu się wody do piaskarki.

Awatar użytkownika
liternik
kamieniarz

Post autor: liternik » ndz mar 17, 2013 9:19 pm

Z tego co wiem to abrowskie piaskarki mają swój odwadniacz i nic nie stoi na przeszkodzie po drodze zamontować drugi. Trzeba tylko pilnować i co raz spuścić wodę. Myślę że nie ma co kupować śrubówki jeśli ma się mały przerób, ale jeżeli sporo się robi i ma się kase to jest to najlepszy wybór.

funworld
pomocnik kamieniarza

Post autor: funworld » sob kwie 13, 2013 10:08 pm

mocoloco pisze:Nie widziałem kompresora tłokowego dającego ponad 1000l/min.

Wan-AW 1300l/min lub 80m3/h silnik 11kW .Bardzo popularny i niezawodny.

mocoloco
kamieniarz

Post autor: mocoloco » pn kwie 15, 2013 6:32 pm

Jaki koszt oraz db?

pawlo8113
czeladnik kamieniarski

Post autor: pawlo8113 » pn kwie 15, 2013 8:07 pm

Witam kupiłem waltera gk 880 zbiornik 270l za 5600brutto piaskarkę abry sandmaster plus i bezproblemu piaskuje :)

ODPOWIEDZ