Piaskarka Eco-Plus z abry

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
pawlo8113
czeladnik kamieniarski

Piaskarka Eco-Plus z abry

Post autor: pawlo8113 » śr lut 27, 2013 9:40 pm

Witam mam pytanko na temat w/w piaskarki czy warto ją kupić do piaskowania jak długo się ją piaskuje np. tablice nagrobkową
pozdrawiam dzięki za odpowiedzi Paweł

Moderator
czeladnik kamieniarski

Re: Piaskarka Eco-Plus z abry

Post autor: Moderator » czw lut 28, 2013 12:24 pm

Katalogowo jedną tablicę ta piaskarką piaskuje się 40 - 60 minut. Oczywiście krócej piaskuję się ciśnieniowymi maszynami, ale taki inżektor Eco - Plus też ma swoje zalety. jeżeli więc przerób jest nie wielki, tzn nie piaskujesz kilku tablic dziennie, a np kilka w miesiącu, to w sam raz powinno wystarczyć. Kiedyś robiliśmy zestawienie kosztów piaskowania i wyszło na to, że taniej niż tą piaskarką można piaskować tylko samoróbką :-). Więc liczy się przerób. jeśli niewielki - śmiało można brać. jeśli chodzi o ceny części, to większość możesz znaleźć na stronie ich sklepu internetowego, e-abra podajże.

pawlo8113
czeladnik kamieniarski

Post autor: pawlo8113 » czw lut 28, 2013 2:12 pm

kilka postów niżej jest piaskarka dawid będzie chyba wydajniejsza ??

Moderator
czeladnik kamieniarski

Post autor: Moderator » pt mar 01, 2013 9:58 am

No o Dawidzie był dość długi temat i chyba najważniejsze rzeczy zostały tam napisane. ja bym radził tylko porównać jednak koszty eksploatacyjne oraz serwis. Piaskarka Dawid z tego co pamiętam jest produkcji kolmanowaskiej więc u dystrybutora trzeba by się podpytać co i jak (czy np odkurzacz jest w zestawie). Co do wydajności, to Dawid me inną technologię, powietrze wypychane jest tam pod ciśnieniem a w eco plusie jest korund zasysany. Wydajność zatem Dawid będzie miał większa, ale eco-plus będzie nadrabiał twardym ścierniwem, czyli węglikiem krzemu. W rozmowie odnośnie Dawida napisali, ze piaskuje się nim piaskiem, czyli 2 -3 uderzenia i po zawodach a w dodatku strasznie się pyli ( zależy od tego czy odkurzacz nadąża wszystko zbierać). Eco plus jest w pełni bezpyłowy, a co do węglika krzemu, który sypie się do niego, to wytrzymuje on do 40 uderzeń, no ale 25 kilo kosztuje ponad stówkę. teraz znowu pytanie, czy opłaca się piach do Dawida przesiewać, suszyć, aby nadawał się do piaskowania. No to są takie niuanse, które sam musisz rozpatrzeć. każda ma swoje plusy:

dawid - możliwość piaskowania piachem, nie wiem jak z serwisem, to że jest ciśnieniowa
eco plus - serwis, tanie części eksploatacyjne i wydajne ścierniwo, i dobre proporcje ceny do jakości

mam nadzieję, że pomogłem choć trochę

pozdrawiam

Moderator
czeladnik kamieniarski

Post autor: Moderator » pt mar 01, 2013 10:03 am

Awatar użytkownika
liternik
kamieniarz

Post autor: liternik » pt mar 01, 2013 2:39 pm

Dawid ma w komplecie odkurzacz taki zwykly za 200-300 PLN który spełnia swoją rolę - jeśli jednak komuś nie pasuje nic nie stoi na przeszkodzie zamontować jaki tylko sie chce lub nawet szafe odpylająca "abrowską". Co do ścierniwa to zasypujemty co tylko chcemy, czy korund, czy piasek - obojętnie. Wielu piaskuje piaskiem bo jest po prostu albo za darmo, albo naprawde bardzo tani w porówaniu do korundu. Pozatym korund szybciej zuzywa części eksploatacyjne piaskarki. Wiekszość części eksploatacyjnych dostaniemy za grosze w kazdym budowlanym, a dysze i szczotki sa na allegro lub u obwoźnych sprzedawców.

pawlo8113
czeladnik kamieniarski

Post autor: pawlo8113 » pt mar 01, 2013 6:23 pm

Witam dzięki za pomoc jeszcze pytanko gdzie można kupić Dawida bo za bardzo ich nie ma ewentualnie używka
pozdrawiam

sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » pt mar 01, 2013 6:26 pm

chyba najtaniej na allegro bo w sklepach internetowych nawet o tysiąc złotych drożej

Awatar użytkownika
liternik
kamieniarz

Post autor: liternik » pt mar 01, 2013 7:59 pm

Nie widzę obecnie na allegro, ale mogę podać Ci maila do osoby która nimi handlowała na allegro jeszcze całkiem niedawno i od której ja kupiłem w cenie 3900, mam też numer telefonu, ale to już na pw jak coś. klima (malpa) post.pl. Jest tez dostępna na pewnej stronie, ale coś około 5000, jakbyś znalazł producenta to pewnie jeszcze sporo taniej by było. Tak przy okazji w komplecie do piaskarki jest końcówka do piaskowania pyłowego więc i do innych prac się nada ;). Napisz maila czy ma jeszcze te piaskarki, jeśli nie to czy może dać Ci namiar do producenta.

EDIT: tu masz link gdzie jest za około 5tys - ale myślę ze nie warto aż tyle za nią dać ponieważ można zrobić taką samą samemu ;) http://www.do-kamienia.pl/Piaskarka-bez ... -bp-sx-647

EDIT 2: jednak jest dostępna http://allegro.pl/piaskarka-bezpylowa-n ... 95168.html

pawlo8113
czeladnik kamieniarski

Post autor: pawlo8113 » wt mar 05, 2013 8:29 pm

jeszcze znalazłem firmy Tepark co sądzicie o niej link:http://allegro.pl/piaskarka-bezpylowa-p ... 39511.html

Awatar użytkownika
liternik
kamieniarz

Post autor: liternik » wt mar 05, 2013 8:41 pm

Na żywo nie widziałem, ale patrząc po opisie i zdjęciach to taka trochę lepsza wersja dawida w ładniejszej obudowie. Ciekawe jak z eksploatacją.

pawlo8113
czeladnik kamieniarski

Post autor: pawlo8113 » wt mar 05, 2013 11:06 pm

liternik jak masz taką piasarkę to napisz jak długo pisakujesz dawidem np tablicę 50 60 liter na grubość 1-2 mm
pozdrawiam

Awatar użytkownika
liternik
kamieniarz

Post autor: liternik » śr mar 06, 2013 12:11 am

To zależy od paru czynników. Wielkość liter, jaki kamień, dysza, ciśnienie, ścierniwo. Czas waha się od 10 do 40 minut. Puki co dużo jeszcze nie piaskowałem bo kupiłem po sezonie, bardziej precyzyjnie będę mógł napisać za jakiś czas jak będę miał jakiś tam przerób. Piaskowałeś już na jakimś sprzęcie czy dopiero masz zamiar? Bo Dawid to jest taka piaskarka niezautomatyzowana, główną wadą jest to że samemu trzeba przesypywać ścierniwo z dolnego zbiornika do górnego (po prostu dolny wiesza się na zaczepach nad górnym i chwile trzeba poczekać) ale tańszej ciśnieniowej raczej nie dostaniesz. Na początek myślę że warto, z czasem kupisz lepszą albo i zostaniesz przy tej.
Możesz jeszcze sprawdzić oferte wehy, tu najtańszy model http://www.e-weha.pl/piaskarka-titan-bl ... p-948.html.
Ile chcesz przeznaczyć na piaskarkę?

mocoloco
kamieniarz

Post autor: mocoloco » śr mar 06, 2013 12:43 am

Panowie ja posiadam od roku piaskarkę firmy Vidi Tech.
Ceny porównywalne co ABRA i Weha.
Piaskarki do kamieniarstwa obojętnie jaka to firma są praktycznie identyczne. Producenci dają jedynie lepsze obudowy, kółeczka itp. Moja po rozkręceniu blach wyglądałaby podobnie jak te Dawidy i inne. Podejrzewam, że Abrowska i Wehowska jest taka sama.
Ja jestem zadowolony, nie ma żadnych problemów. Jak pisałem ceny są praktycznie takie same więc zostaje się tylko kierować wyglądem, kolorem ;) oraz ew tym jak zostaniecie obsłużeni w danej firmie.

Ważny jest filtr. Ten umieszczony w mojej piaskarce oraz w podobnych modelach konkurecji ma około 15m2 (jest pozwijany). Wczoraj i dziś go czyściłem, daleko od warsztatu i domu bo syf był okropny. Maska obowiązkowa oraz kompresor. Jest ok chociaż polecam w miare możliwości czyszczenie filtra częściej. Ja obiecałem sobie, że nie będę czyścił 2 razy w roku ale przynajmniej raz na miesiąc. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Moderator
czeladnik kamieniarski

Post autor: Moderator » śr mar 06, 2013 9:43 am

Co do wypowiedzi mocoloco. Piaskarki - niby to samo, a jednak nie to samo. Weha i Abra są firmami z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku. Vidi tech, z tego co kojarzę jest bardzo młoda firmą. A że piaskarki wyglądają tak samo ? trzeba się zastanowić kto na kim może się wzorować. Mimo wszystko stawiłbym na doświadczenie firm i sprawdzone rozwiązania, pewny serwis itp, niż na firmy których urządzenia nie maja wyrobionej jeszcze opinii. Zwłaszcza, że jak wspomniał Mocoloco - ceny są porównywalne. Co to wehy nie mam informacji, ale Abra na pewno ma swoje, ciągle modernizowane maszyny, więc nie mam mowy o powielaniu innych rozwiązań. weha i kolman zapewne również. Więc zanim ktoś zdecyduje się na tańszą piaskarkę mniej znanej firmy niech lepiej sprawdzi, czy przypadkiem "gdzieś już takiej nie widział".

Moderator
czeladnik kamieniarski

Post autor: Moderator » śr mar 06, 2013 10:22 am

A żeby wyrównać trochę rywalizację, bo widzę, że ceny piaskarki w miarę przybywanie postów rosną :-) to wrzucę jeszcze propozycję Abry (jako że tepark, kolman i weha już były) - trochę tańsza od wehowskiego tytana i "przybajerzona" ostatnio : http://www.abra.pl/content/sandmaster-junior-plus
ewentualnie tutaj z ceną: http://maszyny.e-abra.pl/maszyny-i-urza ... unior.html

pawlo8113
czeladnik kamieniarski

Post autor: pawlo8113 » śr mar 06, 2013 7:56 pm

Witam dzięki za pomoc mam jeszcze jedną gość mówił że wypiaskowanie tym literek na tablicy chwila http://allegro.pl/piaskarka-40ltr-clemc ... 27820.html

sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » śr mar 06, 2013 8:29 pm

Awatar użytkownika
liternik
kamieniarz

Post autor: liternik » śr mar 06, 2013 9:05 pm

pawlo, ale ta piaskarka z allegro to "pyłówka", masz warunki żeby tak piaskować?

pawlo8113
czeladnik kamieniarski

Post autor: pawlo8113 » pn mar 11, 2013 5:31 pm

Witam ponownie jeszcze tylko jedno mam pytanie mam do kupienia sandmaster junior plus z abry za 5500 netto opłaca się czy nie
pozdr.

ODPOWIEDZ