Co sądzicie o piaskarce bezpyłowej "DAWID bp-sx"

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
grzes2424
pomocnik kamieniarza

Co sądzicie o piaskarce bezpyłowej "DAWID bp-sx"

Post autor: grzes2424 » śr lut 20, 2013 9:50 am

Witam jak w temacie zamierzam się do kupna piaskarki do małego zakładu kamieniarskiego, i natrafiłem na Piaskarkę bezpyłową DAWID bp-sx Kolman, czy ktoś miał styczność z tym sprzętem czy warta jest zakupu? czy lepiej może ABRA?

gl450cdi
pomocnik kamieniarza

Re: Co sądzicie o piaskarce bezpyłowej "DAWID bp-sx"

Post autor: gl450cdi » ndz lut 24, 2013 11:09 pm

witam
my pracujemy na piaskarce Sandmaster Junior Plus już 4 sezony piaskujemy około 150-180 tablic rocznie i daje rade... tylko co... z doswiadczenia podpowiem fabryczny odkurzacz nie polecam odrazu wymienic na dużo wiekszy "przemysłowy" abra równiez taki posiada... przede wszystkim dużo lepszy odciąg i wygoda piaskowania aaa i jeszcze jedno wymienić dysze na dysze z węglika...ogólnie sprzęt oki

mis
kamieniarz

Post autor: mis » pn lut 25, 2013 11:46 am

A można wiedzieć jaki masz odkurzacz? Bo ja mam zwykły z filtrem wodnym do piaskarki DAWID bp sx; i też jest słabiutki i zastanawiałem się nad zakupem przemysłowego ale obawiałem się że może będzie miał za duży zasys i będzie spowalniać prędkość ścierniwa. Czy w tym przemysłowym też jest filtr wodny; ile zapłaciłeś za odkurzacz; ja patrzyłem że chyba trzeba szykować jakieś 1000 zł.
Co do piaskarki to dla własnych potrzeby jest Ok; bo jak chcesz robić więcej tablic to będziesz musiał się trochę nadźwigać przeładowując ścierniwo; bo jak pewnie wiesz nie jest to obieg zamknięty tylko trzeba samemu przeładować ścierniwo; przeładowanie polega na odłączenie dolnego zbiornika i umieszczenie na specjalnym zaczepie nad górnym zbiornikiem. Waga pełnego zbiornika waha się pewnie w granicach 33 - 38 kg które trzeba podnieść na wysokość ok 170 cm; Piaskowanie 50 liter o wysokości ok 4 cm w szwedzie na dość przyzwoitą głębokość zajmuje pewnie około godziny.
gl450cdi pisze:witam
my pracujemy na piaskarce Sandmaster Junior Plus już 4 sezony piaskujemy około 150-180 tablic rocznie i daje rade... tylko co... z doswiadczenia podpowiem fabryczny odkurzacz nie polecam odrazu wymienic na dużo wiekszy "przemysłowy" abra równiez taki posiada... przede wszystkim dużo lepszy odciąg i wygoda piaskowania aaa i jeszcze jedno wymienić dysze na dysze z węglika...ogólnie sprzęt oki

Kierownik
kamieniarz

Post autor: Kierownik » pn lut 25, 2013 8:39 pm

Jestem szczęśliwym posiadaczem "DAWID'a", zasypuję go piaskiem rzecznym (można go użyć 3 do nawet 5 razy, dokładnie przesiewając go, oddzielając rozbity pył). Oczywiście można korundem, ale piasek też świetnie się sprawdza.
Piaskuję przy ustawieniu na 3-3,5 atm, ale ciśnienie należy ustawić sobie do swoich możliwości piaskowania.
Co do odkurzacza, to stosuję zwykły, niedrogi odkurzacz przemysłowy z "Castoramy", kupiony za ok. 250 zł. Śmiga już ponad rok bezproblemowo. Wcześniej jeden przemysłowy siadł, potem kilka starych zwykłych, ten marketowy przemysłowy trzyma się nieźle.
"DAWID'a" zabieram na cmentarze na dopiski - osłona na twarz, agregat plus nieduża sprężarka i bezproblemowo wypiaskujesz pyłowo. Przy lepszym agregacie, który pociągnie też odkurzacz, pewnie i bezpyłowo by się dało piaskować. Jeden minus przy piaskowaniu pyłowym na cmentarzu, to konieczność stosowania np. ekranów zasłaniających sąsiednie nagrobki. Im więcej przesłonisz, tym mniej masz później sprzątania.
Co do piaskarki z "ABRY", to znajomy na "abrowskiej" pracuje, narzeka, że można do niej tylko korund sypać, osiągi ma nie lepsze jak "DAWID", a cenę o wiele wyższą.
Podsumowując: Jeśli szukasz dobrej i niedrogiej w cenie i eksploatacji piaskarki, będziesz z "DAWID'a" zadowolony.

mis
kamieniarz

Post autor: mis » pn lut 25, 2013 9:23 pm

Ja kiedyś stosowałem suszony sitkowany żwir; zwykły odkurzacz wytrzymał 2 lata i można powiedzieć że się sprawdzał niemniej jednak jak piasek był bardzo już rozbity to się strasznie kurzyło; teraz stosuje ścierniwo o granulacji do 1 mm ale zwykły odkurzacz już nie daje sobie z tym rady.

sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » pn lut 25, 2013 9:56 pm

a jak z wężami i wszystkimi złączkami bo z tego co widać to są tam najzwyklejsze tzn na ile wam wytrzymują i czy nie lepiej zmienić lepsze droższe

gl450cdi
pomocnik kamieniarza

Post autor: gl450cdi » pn lut 25, 2013 10:37 pm

odkurzacz mamy z piaskarki Sandmaster Pro jest suchy filter który bodajże pasuje od ciężarówki liaz... antyk ale jest dostępny koszt filtra ~60zł raz w roku się go wymienia... koszt odkurzacza był niewielki z racji tego że nasza piaskarka była na gwarancji i reklamowaliśmy odkurzacz z racji że "licho odciągał" i firma abra bez najmniejszych problemów zaproponowała wymianę na nowy badź z różnicą dopłaty na ten obecny i skorzystaliśmy na ten z dopłatą i jest ok...

Awatar użytkownika
liternik
kamieniarz

Post autor: liternik » wt lut 26, 2013 3:33 pm

Ja mam piaskarkę dawid i ruszam dopiero od tej wiosny, puki co na odpadach trochę ją potestowałem i jak za ta cenę jestem zadowolony. Dysza trochę mała bo 3mm ale jak się wyrobi do 4-5 będzie pewnie szybciej szło, dużej tablicy jeszcze nie piaskowałem więc nie wiem jak z czasem. Odkurzacz trzeba dosyc często wypróżnić i wyczyścić bo się będzie kurzył na zewnątrz. Może mi ktoś napisać jak przebiega tam zmiana dyszy? Co rozmontować? Nie chcę niczego uszkodzić a na ścisk jest to wszystko pomontowane. Piaskuje piaskiem zwykłym przesianym i jest ok. Wcześniej pracowałem na abrowskiej SandmasterPro i szczerze na początku była świetna ale po jakimś czasie to katorgą było piaskowanie i ciągły ból pleców. Jak ruszę z sezonem (o ile ruszę bo pierwszy rok "na swoim") to będę mógł coś więcej napisać. Tak przy okazji jakby ktoś potrzebował kucie liter w cenie 3pln o literki to się polecam ;-)

radomopal
pomocnik kamieniarza

Post autor: radomopal » pt gru 20, 2013 2:54 pm

a jaki macie do tego kompresor i ploter ?? z tego co wyczytalem to potrzebny jest zbiornik ok 200l, silink 4kw, i cisnienie ok 8 atmosfer, wydajnosc praktyczna ( co bardzo sie rozni od teoretycznej) ok 350l co daje okolo 23 m szesciennych
ploter mam juz jeden na oku firmy SERON koszt ok 2500 ale jeszcze sie zastanawiam

ODPOWIEDZ