salon kamienia? wybiera się ktoś?

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
cmentarny
kamieniarz

salon kamienia? wybiera się ktoś?

Post autor: cmentarny » wt lut 19, 2013 7:46 pm

Czy ktoś jedzie w tym roku do Kielc na te targi, w zeszłym roku była straszna lipa. Co myślicie o tej imprezie?

archiBAR
kamieniarz

Re: lubdom wybiera się ktoś?

Post autor: archiBAR » wt lut 26, 2013 12:18 am

Ja się wybieram w połowie marca 15-17 do Lublina na targi. Pierwsza edycja dla kamieniarzy! Pojade to ocenię...
karamba

mocoloco
kamieniarz

Re: salon kamienia? wybiera się ktoś?

Post autor: mocoloco » wt lut 26, 2013 1:08 am

Piszecie, że była straszna lipa. A mianowicie? Mało wystawców, żadnych ciekawych maszyn, mała powierzchnia? W ogole na takich targach są jakieś maszyny strikte kamieniarskie?

marmur
czeladnik kamieniarski

Post autor: marmur » wt lut 26, 2013 6:44 pm

Jako bywalec tych targów od lat:
To są targi dla konsumentów naszych wyrobów, połączone z targami budownictwa ( chyba najwieksze w Polsce po Budmie),przewalają sie tam tabuny ludzi , ale raczej są to osoby budujące domy, troche architektów i budowlancow.Jesli produkujecie dla tych ludzi to warto sie wystawic.
Co w branzy kamieniarskiej piszczy , raczej sie nie dowiecie,to nie te targi....
Bardzo żałuje ze nie stały sie konkurecją dla Wrocawia/poznania, ale poszło to w innym kierunku, wystawcy maszyn, osprzetu odpuscili juz te targi......
Lokalizacja ( centrum Polski), duza ilosc lokalnych zakladów kamieniarskich ( drugie zaglebie w Polsce po strzegomskim),mialo to potencjał, ale .........
Sam chetnie zwiedze te targi zeby zobaczyc co słychac w budowlance oraz w budowlance kamieniarskiej......

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » śr lut 27, 2013 11:59 pm

Ja myslę, że te targi z Kielc przeniosą się do Lublina. Można o to podejrzewać organizatorów, skoro ma to być wschód Polski i konkurencja dla Poznania to ma to sens!!! Ale żeby oceniać to trzeba tam być...

marmur
czeladnik kamieniarski

Post autor: marmur » pt mar 01, 2013 1:09 pm

cmentarny pisze:Ja myslę, że te targi z Kielc przeniosą się do Lublina. Można o to podejrzewać organizatorów, skoro ma to być wschód Polski i konkurencja dla Poznania to ma to sens!!! Ale żeby oceniać to trzeba tam być...
Sorry , ale nie wierzę w to.Targi Kielce to drugi po Poznaniu oragnizator targów w Polsce.... nie pozwolą sobie na utratę imprezy targowej, tym bardziej ze organizują ją "przy okazji"
Przeniesienie było mozliwe z Wrocławia do Poznania bo Wrocław by zdecydowanie za mały na potrzeby, a i tak przeniesienie "zabiło klimat" imprezy.Po prostu spora część lokalnych małych przedsiebiorćów nie jezdzi już do Poznania....
Jakie zalety ma Lublin? Nie ma tam zagłębia kamieniarskiego, nie jest dużym osrodkiem targowym....
Poza tym pytanie czy formuła "targów" w dobie internetu, mediów, powszechnej dostępności do ogromnej ilości zdjęć i możliwości ich przeslania i organizowania telekonferencji nie wyczerpala sie?
Jesli szukam maszyny - znajde producenta w necie, obejrze zdjecia, dogadam przez telefon, jesli chce to pojade do siedziby obejrzec maszyny.
podobnie z surowcem, kupuje materiał wybierajac z "on line" magazynu, lub wybierajac ze zdjec.
Pracuje głównie z materiałami świetokrzyskimi i wysyłam miesiecznie 15-30 paczek z wzorami dla prawie zdecydowanych klientów którzy chcą jeszcze dotknąć kamienia przed zakupem.Koszt kuriera to 15 PLN za paczke do chyba 15 kg.

archiBAR
kamieniarz

Re: do strzegomia? wybiera się ktoś?

Post autor: archiBAR » wt mar 12, 2013 10:54 pm

no a co myślicie o Strzegomiu,ciekawe czy taka impreza ma w ogóle szansę. Bo granitowe serce to jedna sprawa a Targi, to przecież wielkie wyzwanie także organizacyjne. Czy taki lokalny klimat wam odpowiada, czy wolicie Wrocław, Lublin?
karamba

marmur
czeladnik kamieniarski

Post autor: marmur » ndz mar 17, 2013 8:30 pm

No i jak tam targi w Lublinie??
Moze ktos zrelacjonowac??

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » wt kwie 02, 2013 6:30 pm

Wybieram się do Kielc w następny wekend. Zobaczymy czy bedzie tak jak w ubiegłym roku :lol: . Z racji tego, że sezon na razie martwy to nadrabiam zaległości i czytam o targach. W Izmirze targi bardzo udane i frekwencja dopisała. Ciekawe, że żadna polska firma się nie wystawiła????

mocoloco
kamieniarz

Post autor: mocoloco » wt kwie 02, 2013 10:58 pm

Ja natomiast zastanawiam się nad wyjazdem do Norymbergi na targi Stone Tec które uchodzą za największe w europie ustępując tylko miejsca Włoskiej Veronie.
Bilecik 17 euro to grosze. Może uda mi się zebrać 2-3 osoby do auta.

rosso
czeladnik kamieniarski

Post autor: rosso » ndz kwie 07, 2013 12:36 pm

No i jak był ktoś w kielcach na targach?? Może się ktoś podzieli wrażeniami z targów na gorąco.

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » wt kwie 09, 2013 12:36 am

Też jestem ciekaw ale jakoś nikt się nie wychyla z opiniami, mam nadzieje, że nie czeka na oficjalne dane. Z komunikacją u organizatora nie najlepiej o czym miałem się okazję przekonać nie raz.

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » wt kwie 09, 2013 7:07 pm

W Kielcach straszna lipa, gorzej niż w zeszłym roku. Branża kamieniarska miała swych przedstawicieli z 4 firm. I nie tak,że były gdzieś razem, tylko porozrzucane i wciśnięte między budowlanke. Czyli gdzie ten salon ja się pytam? Pogrzebówki nie było wcale, sprzętu też, tylko Promasz się wystawił ale chyba już żałuje!
Zwiedzających dużo ale to lokalni inwestorzy szukający głównie czegoś do wykończenia domu. Ta impreza organizacyjnie jest do bani i dlatego umiera śmiercią naturalną. Co wy na to?

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » czw kwie 11, 2013 11:28 am

No tak jak się większość pewnie spodziewała.
Kielce mają potencjał ale jakoś organizacyjnie nie potrafią tego przeskoczyć. Może nie ma odpowiednich ludzi,, którzy by to rozkręcili, bo nie wierze, że wystawcy by się nie znaleźli. Te targi są dużo tańsze niż taki Poznań! Kurcze na tej imprezie coraz gorzej, z roku na rok a przecież od 18 lat to organizują....

ODPOWIEDZ