Kupno nowego automatu polerskiego.

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
mocoloco
kamieniarz

Kupno nowego automatu polerskiego.

Post autor: mocoloco » wt sty 22, 2013 5:35 pm

Witam.
Jestem zainteresowany kupnem nowego automatu polerskiego. Automat będzie urządzniem prostym tzn pracownik będzie samemu zmieniał wagony. Raczej robiony na miarę, bez żadnych udziwnień. Zależy mi na możliwości polerowania płyt od 3cm (to ważne aby docisk nie powodował pękania trójek) do gr 10cm.
Nie wiem czy któryś z producentów zagranicznych ma takie urządzenie w swojej ofercie. Na targach lub w magazynach branżowych widzę oferty zagranicznych producentów których automaty posiadają sterowanie cnc, system wymiennych głowin sztuk 8 których koszt oscyluje w granicach ~100,000 euro lub więcej.
Jestem zainteresowany tańszym, prostszym automatem. Jesli będzie to produkt Polski łatwiej o dogadanie się, naprawde, częsci/serwis itp.
Do tej pory znalazłem ofertę firmy Promasz z Pieszyc oraz firmy Metalex z Wilkowa Wielkiego (w przypadku firmy metalex nie znam jeszcze cen).
Czy ktoś z Was może polecić jeszcze inne firmy oprócz tych 2 producentów? Weha z tego co widzę nie ma automatów polerskich w swojej ofercie, Comandulli nie ma w swojej ofercie.
Napiszcie też czy jesteście zadowoleni oraz z czym ew macie/mieliście problemy po zakupie.

Maszyna musi być nowa!

marcin1989l
czeladnik kamieniarski

Re: Kupno nowego automatu polerskiego.

Post autor: marcin1989l » wt sty 29, 2013 7:36 pm

Mam automat firmy Promasz i działa już ładnych kilka lat bez problemowo. Gdybyś się zdecydował na maszynę tej firmy, polecam Ci prostą wersje sterowania do polerowania w "kwadracie", wersja droższa do polerowania po "punktach" u mnie się nie sprawdziła. Bardzo dobre maszyny i duuuużo tańsze produkuje firma Monstal z Wałbrzycha, którą mogę polecić, bo też mam od nich kilka maszyn.
Pozdrawia

Marcin

mocoloco
kamieniarz

Re: Kupno nowego automatu polerskiego.

Post autor: mocoloco » śr sty 30, 2013 8:25 pm

Dzięki.
Do tego czasu znalazłem kilka innych firm (dużo reklam jest w miesiecznikach "Nowy Kamieniarz" i "Świat Kamienia") chociaż firmy Monstal nie znałem.

ODPOWIEDZ