Odpad? A może recykling kamienia...

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
cmentarny
kamieniarz

Odpad? A może recykling kamienia...

Post autor: cmentarny » śr lis 28, 2012 11:47 am

Co robicie z odpadem w warsztacie i jak kalkulować zakup kruszarki? Podczas Kamień-Stone oglądałem kilka modeli kruszarek i zastanawiam się czy zakup za kwotę ok. 20-25 tys. zł zwróci się. Z góry dziękuję za komentarze i uwagi użytkowników kruszarek. Przy okazji - co sądzicie o urządzenie do recyklingu kamienia urk-wg-1 /firma Guzdek/? Ktoś to ma?

mocoloco
kamieniarz

Re: Odpad? A może recykling kamienia...

Post autor: mocoloco » śr gru 05, 2012 7:00 pm

Abra z Opola ma w sprzedaży kruszarki. Największy model którym według producenta można łupać 'Szweda' gr8 cm oraz strzegom śmiało powyżej 12 cm kosztuje 30,000 netto.
Jest filmik jak ona pracuje ale moim zdaniem patrząc na sprzęt i cene nie sprawdzi się ona w kamieniarstwie.

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » wt gru 11, 2012 9:34 am

Znajomy kruszył odpad, głównie granit i trochę szweda sprzętem o podobnych parametrach od ponad roku. Jak kupował to sugerował się ceną. Jak do tej pory nie narzekał. Z tego co pytałem, to kruszarka Abra do końca roku w promocji chodzi za 27tys i zastanawiam się. Widziałem filmik i jak dla mnie cena do możliwości sprzętu wygląda dobrze.

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » czw mar 21, 2013 11:14 pm

Jeśli chodzi o recykling kamienia to moze Guzdek? Ktoś to ma?

ODPOWIEDZ