Witam.Chciałbym tu zaznaczyć, że tego typu linówkę obsługujemy ręcznie, czyli im mocniej ciągniemy lub pchamy materiał tym bardziej linka podcina po skosie lub nie.To kwestia wyczucia i wprawy.Zdzierem niestety trzeba przelecieć gdyż pozostaje lekko pofałdowana powierzchnia.Impala grubości 5cm i te ok. 230 cm cięcia spokojnie w pół godziny się wytnie, a kształty można robić różniste, zależnie od fantazji.
i trochę o tym modelu
Maszyna przeznaczona do wycinania profili zewnętrznych i wewnętrznych (przy zastosowaniu liny łączonej) w płytach kamiennych ( "napisówkach", blatach, parapetach itp.). Elementem tnącym jest "lina diamentowa" o średnicy ok. 7-8 mm.
Materiał mocuje się na obrotowym blacie stołu, który jest zakończeniem podwójnie łamanego ramienia. Podwójnie łamane ramię pozwala na swobodne podejście materiałem pod linę i manewrowanie nim we wszystkich kierunkach względem tnącej liny.
Prędkość cięcia w granicie o grubości 60 -70 mm wynosi od 6 -12 cm min co pozwala na wyprofilowanie "napisówki" w przeciągu kilkunastu minut.
Bezpyłowa (chłodzenie wodne) cicha praca, mała moc silnika (3kW), mała powierzchnia warsztatu (2,5 x 3 m), oraz łatwa obsługa to dodatkowe atuty tej maszyny.
Cechy charakterystyczne:
zastosowanie liny tnącej
obrotowy blat stołu na podwójnie łamanym ramieniu
bezpyłowa (chłodzenie wodne), cicha praca,
mała moc silnika (3kW)
mała powierzchnia zabudowy (2,5 x 3 m)
Charakterystyka techniczna:
gabaryty 1750x700x1300 mm
pole pracy 1000x1000 mm
prześwit roboczy 200 mm
zasilanie 3kW / 400V / 10A / 50Hz
prędkość liny 40 m/s
średnica liny 7-8 mm
zużycie wody 20 l/min
ciężar urządzenia 650 kg
Mam nadzieję że tym postem coś pomogłem
