Chiński Nagrobek

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Re: Chiński Nagrobek

Post autor: kapusta789 » śr maja 19, 2010 8:46 pm

Dokładnie jedna wielka reklama, jak nie ten pierwszy to teraz juz drugi, tylko czekac na nastepnych hehe...

Zaloze sie ze koles juz kiladziesiat mailow dostal z zapytaniem o cennik itd, a nikomu ceny nie podal, bo to malo profesjonalne podawac cene za 1m3, gdy nie zna sie ilosci, granitow i wykonczen.

gremlin powiedz sam, co z tego ze ziomek podesle ci ceny za 1m3, jak to i tak ci nic nie mowi. Mialem takie sytuacje gdzie pytam o cene G664 za 1m3. Firma odpowiada 1100$, druga 680$...Składam zamowienie to samo i w tej i w tej i okazuje sie ze ci drozsi daja 90$ za 1 set, a ci tansi 160$ za 1 set...Dlatego smiem uwazac ze tak jest i kazdy kto ma doczynienia z importem w zyciu a nie tylko w marzeniach to podzieli moje zdanie...Nie powiem sa tez wyjatki, ze zaproponowana cena wyjsciowa jest 700$ za 1m3 i wykoananie 1 gotowca to rowniez jakies 80$, zdarza sie ale rzadko...
Zycie i doswiadczenie nauczylo mnie jednego, nie pytac o cene za 1m3, tylko podsylac rysunki i wymiary i czekac na cena za gotowca, ewentualnie ja negocjowac jak jest sens - tyle...:)

Ja tez kupuje G664 w okolicach 80$ za 1 sztuke, co z tego, wiem ze to super cena, bo mało kto moze pochwalic sie lepsza, ale w zyciu nie bawilbym sie w zamawianie kontenera dla kogos, wiadomo jak jest, cos bedzie nie tak facet nie zaplaci, albo sie rozmysli itd...Tylko problemow mozna sobie narobic. Co innego jak komus mozna zaufac i placi gotowka z gory, wtedy mozna sie zastanowic ale i tak nie wiem czy warto. Moze jak syn podrosnie i biznes jeszcze bedzie oplacalny to niech sie chlopak bawi w posrednictwo i zarabia kase, mi juz wystarczy:)

kbk29
pomocnik kamieniarza

Post autor: kbk29 » czw maja 20, 2010 11:39 am

witam,nie znam ani Pana kapusty ani Pana jakuba ,choc z tym drugim miałem kontakt i uwazam go za profesjonaliste!panie kapusta anonim nigdy nie jest wiarygodny ...duzo pan atakuje ,pisze ogólniki,a nam chodzi czyli sprowadzajacym o konkrety!firma aj granit nie jest anonimowa..wlasnie zamawiam towar pozwole sobie po czasie panu kapuscie napisac jak pan jakub mnie obsłuzyl.pozdrawiam :D

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » czw maja 20, 2010 12:16 pm

no nie, dajcie sobie spokój! Zaczyna robić się grupa wzajemnej adoracji, co trochę ktoś dołączy i będzie kogoś wychwalał lub bluzgał i to w pierwszym i ostatnim poście.

leonidas
kamieniarz

Post autor: leonidas » czw maja 20, 2010 12:58 pm

hehe jak was czytam:)

kbk29 - pierwszy post na forum i odrazu, broni jednego a drugiego oczernia...wiadomo od razu ze to kolega pana Jakuba albo on sam z innego konta...

kol350
kamieniarz

Post autor: kol350 » czw maja 20, 2010 3:00 pm

Przyłączam się do kapusta789
że ta osoba robi sobie tylko reklamę i szuka klientów a merytorycznie nic nie wnosi.
ja latam kilka razy w roku do XMN i takie opowieści o kontroli jakości mnie śmieszą ,
zawsze może się coś przytrafić ale nigdy nie miałem problemów z reklamacją (zwrotem kasy przy następnym zamówieniu)
poprostu facet szuka jeleni i tyle .
jak już pisałem nie zajmuję się importem nagrobków .
ale są pewne ważne szczegóły przy współpracy - biorę obecnie z trzech fabryk i oni są już przezemnie wyuczeni jak pakować mi towar , jak wystawiać dokumenty itd. itp. i nie muszę za każdym razem ich instruować . jest to np. dla mnie bardzo ważne bo - nie mam problemów z UC wszystkie dokumenty są jak sie należy , nie mam problemów z rozładunkiem (a nie dysponuję rampą i przy złym załadowaniu mogą być ogromne problemy z rozładunkiem)
także nawet jak mam oferte z innej firmy taniej nawet o 500usd na kontenerze to mi się to nie opłaca bo szkoda mi czasu na tłumaczenie co i jak .
ja biorę z chin wg.mnie dużo(pojęcie względne) i wystarczy że powiem tego jedna puszka tego druga i reszta idzie z automatu mam spokojną głowę

kol350
kamieniarz

Post autor: kol350 » czw maja 20, 2010 3:14 pm

wracając do tematu jak reagują Wasi dostawcy wobec stale rosnącego teraz kursu USD , czy rekompensują to obniżając ceny za nagrobki? Bo moi za slaby za bardzo nie chcą

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » pt maja 21, 2010 7:59 pm

my akurat mamy kolejne zlecenie w realizacji i okazało się, że przy obecynm kursie USD na kazdym 10 tyś USD przy zmianie o 10 gr kursu w górę tracimy 1000 zł. Trzeba będzie podnieść ceny, zresztą wszyscy to zrobią. Nie będziemy dokładać do interesu

skurczybyk
czeladnik kamieniarski

Post autor: skurczybyk » wt maja 25, 2010 11:12 am

Propozycja do admina
Jak widać z dyskusji ludzie są ciekawi cen innych. Może dobrym byłby pomysł założenia tematu np Reklama, gdzie można podawać ceny za towary czy usługi. Na pewno wszyscy by na tym skorzystali, zarówno przedsiębiorcy jak i klienci. Pozdrawiam

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » wt maja 25, 2010 1:50 pm

no i zrobimy portal ogłoszeniowy jak Allegro, favore itd

voo
czeladnik kamieniarski

Post autor: voo » wt maja 25, 2010 8:31 pm

skurczybyk pisze:Propozycja do admina
Jak widać z dyskusji ludzie są ciekawi cen innych. Może dobrym byłby pomysł założenia tematu np Reklama, gdzie można podawać ceny za towary czy usługi. Na pewno wszyscy by na tym skorzystali, zarówno przedsiębiorcy jak i klienci. Pozdrawiam

Witam,

propozycja ciekawa, jednak póki co, wydaje mi się, że nie czas na takie rzeczy. Forum dyskusyjne ma służyć dyskusji, nie reklamie. Każdy może bez skrępowania napisać prawdę i odpowiada za każde swoje słowo i dopóki jest to zgodne z prawem, regulaminem forum i "netykietą" nie ingeruję. I jak widać, forum do dyskusji jest potrzebne - wiele osób zyskało już naprawdę fachowe porady na wiele tematów, które nie były poruszane, opracowywane na łamach prasy branżowej.
Natomiast reklama to reklama, chodzi o promowanie własnego produktu a nie o szczerą rozmowę. Wiadomo, że zawsze znajdą się na forum osoby, które chcą je wykorzystać do celów promocyjnych. Jest to normalne i dopóki taka osoba wnosi coś pożytecznego do dyskusji, jest mile widziana. Ale sami widzicie, z jaką podejrzliwością piszecie o użytkowniku AJGranit, mówicie, że robi sobie darmową reklamę, więc co najmniej kilku z Nas taka reklama na forum nie odpowiada. Osobiście nie widzę więc sensu zakładania takiego tematu, jak ktoś chce się dowiedzieć, to są prywatne wiadomości, można się porozumiewać osobiście.

skurczybyk
czeladnik kamieniarski

Post autor: skurczybyk » czw maja 27, 2010 9:42 am

Jak zwykle prawda leży po środku. Nikt nie chce z forum robić allegro. Śledzę to forum prawie od początku jego powstania. Teraz stało się naprawdę wartościową bazą informacyjną. Myśląc o założeniu tematu może żle się wyraziłem. Chodziło mi raczej o wymiane informacji o kosztach prac, materiałów itp. Skoro te informacje i tak są przez poszczególnych użytkowników forum gdzieś tam umieszczane (czy przez niektórych "przemycane") to dlaczego nie wrzucić ich do jednego worka? Myślę, że nikomu by to nie zaszkodziło, a wręcz przeciwnie mogło by być pomocnym. A co do prywatnych wiadomości, to oczywiście każdy może zadać pytanie komu chce i o co chce, tylko informacje te nie są widoczne dla wszystkich użytkowinków forum ( ;) ;) bo o to przecież biega) a przecież forum ma być żródłem informacji dla wszystkich. To moje zdanie, ale jeśli nie ma teraz takiej potrzeby to może w przyszłości będzie. Pozdrawiam

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » czw maja 27, 2010 10:15 am

ok, wymiana kosztów , cen czy czegoś-fajnie, jestem za. Ale to musi byc grupa zamknięta, nie wszyscy muszą wiedzieć co i ile kosztuje. Towar jest warty tyle ile klient za niego zapłaci. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.
Pozdrawiam

idekmax
czeladnik kamieniarski

Post autor: idekmax » pt maja 28, 2010 12:00 am

Witam czy mógł by ktoś wrzucić jakies linki z wzorami nagrobków wykonanych z g654 i jakie są ceny jesli sie sprowadza z chin takiego gotowego nagrobka.

skurczybyk
czeladnik kamieniarski

Post autor: skurczybyk » pt maja 28, 2010 8:36 am

gremlin pisze:ok, wymiana kosztów , cen czy czegoś-fajnie, jestem za. Ale to musi byc grupa zamknięta, nie wszyscy muszą wiedzieć co i ile kosztuje. Towar jest warty tyle ile klient za niego zapłaci. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.
Pozdrawiam
Jasne, że tak.
Pozdrawiam

kol350
kamieniarz

Post autor: kol350 » pt maja 28, 2010 8:54 am

tez uważam że to forum przynajmniej częściowo powinno byc zamknięte , oraz przeprowadzona weryfikacja użytkowników.
wtedy można bez obaw wymieniać sie doświadczeniami cenami itd. itp.
przecież nasi klienci nie muszą wiedzieć co jak i za ile .
w końcu to forum branżowe.

kamykarz
kamieniarz

Post autor: kamykarz » pt maja 28, 2010 11:52 am

popieram. Dobrze jest sprawdzić czy nie przecholowaliśmy z ceną, naprzykład za blat lub czy dana hurtownia ma ciekawą cene na jakiś kamień. Z drugiej strony klient wchodzący na nasze forum, który wyczyta że 1 nagrobek w chinach kosztuje 100 $ moż odnieść mylne wrażenie, bo nie zna innych kosztów takiej operacji czy prowadzenia Zakładu Kamieniarskiego, które są spore.

viper82
kamieniarz

Post autor: viper82 » sob maja 29, 2010 5:02 pm

Ciekawie brzmi słowo "weryfikacja" trzeba by było zlustrować każdego użytkownika. I teraz na jakiej podstawie zakwalifikować go do zamkniętej części forum? Trzeba będzie przesłać wpis z działalności, regon, nip?
Schody płomieniowane G603 3cm 280 zł/m2 netto, montaż 90 zł za stopień/podstopień plus materiał. :arrow: i co :?:

poszokodowana
pomocnik kamieniarza

Post autor: poszokodowana » wt sie 03, 2010 5:09 pm

Kupiłam grobowiec z czerwono-czarnego granitu .Kamieniarz zapewniał mnie ze sa to płyty norweskie lecz po tej ostrej zimie która była powychodzily odpryski i na czarnych kamyszkach powychodził taki biały proszek.Wydaje mi sie ze Kamieniarz mnie oszukał ,ze to nie sa norweskie płyty lecz chińskie????? jak mam to sprawdzic prosze o pomoc :(

Kierownik
kamieniarz

Post autor: Kierownik » czw sie 05, 2010 5:17 pm

Jeśli byś mogła zamieścić zdjęcie nagrobka, z pewnością Ci pomożemy.
Czerwony z Norwegii? To pewnie Vanga:
Obrazek
Możliwe, że kamień miał wżery i kamieniarz nieumiejętnie je zażywicował, bądź też użył innego wypełnienia niż stosowna do tego żywica, by te defekty (nota bene naturalne dla tego kamienia) usunąć.
Co niektórzy kamieniarze nie szukając dziur w Vandze od razu je po polerze żywicują, zaś hurtownicy sprzedają płyty w polerze z możliwością zażywicowania za ok 25 zł/mkw.
Jak dobrze pamiętam, w tym temacie już o tym problemie szerzej pisałem, więc powtarzać się nie wypada.
Dlatego proponuję uściślić co to za kamień i jakiej wielkości są defekty płyty, a najlepiej do tego zdjęcia podesłać, bo teraz to możemy co jedyne gdybać i teoretyzować, a nie o to przecież chodzi.

marcin1989l
czeladnik kamieniarski

Post autor: marcin1989l » pt sie 06, 2010 5:31 pm

Kamieniarz zapewniał mnie ze sa to płyty norweskie
Profesjonalni kamieniarze, którzy nie mają pojęcia z jakiego kraju pochodzą najpopularniejsze granity.
Vanga jest granitem wydobywanym w Szwecji.

Jeśli chcesz mogę Ci podać numer do biegłego sądowego, który oceni jakość wykonania i pochodzenia kamienia, jest to Pan Stanisław Sitarz ze Strzegomia.
Pozdrawia

Marcin

ODPOWIEDZ