Chiński Nagrobek

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
Zimny Wiater
kamieniarz

Re: Chiński Nagrobek

Post autor: Zimny Wiater » pn lip 16, 2012 3:13 pm

Jasne - pan "kamieniarstwo48", pan "kapusta ileśtam" - wiarygodni, anonimowi (pan kapusta już nie) użytkownicy wypowiadający się na temat kogoś, kto nie boi się podpisywać własnym imieniem i nazwiskiem.
Jak ja zacznę pisać, że pan Myszk (o ile dobrze pamiętam) sprzedaje buble, chodzi w podartych gaciach i się nie myje - też każdy w to uwierzy na pewno?
Łatwo jest oczerniać innych pod przybranymi ksywkami, tyle że robiąc tak nie jesteście, panowie, zbytnio wiarygodni.
Przynajmniej dla myślących osobników.

W ogóle to pan ukrywający się pod ksywką "kamieniarstwo48" niesamowite rzeczy wypisuje: "kazal sobie wplacic calosc dopiero je zwolnil z portu" - SZOK!
Ale to dopiero mnie zamurowało: "To jeszcze nic. Za transport placilem sam" - NIESAMOWITE!!
Tyle, że znajdź mi, kolego firmę, która tak w Chinach nie robi.
Z jednym masz rację - szkoda ryzykować o te parę złotych. Dawaj lepiej zarabiać hurtownikom, skoro masz takie problemy.
Chociaż, szczerze mówiąc, mam wrażenie, że sam jesteś z jakiejś hurtowni i wypisujesz takie bzdury, bo coś ci klienci uciekają.
Takie czasy stary, takie czasy..

Awatar użytkownika
A&J-Granit
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: A&J-Granit » pn lip 16, 2012 3:45 pm

kamieniarstwo48 pisze:Opinia o A&J GRANIT!!!...
Co za stek bzdur, szkoda czasu, żeby to nawet komentować. Że też każdy może sobie wypisywać takie brednie bez żadnych konsekwencji.
Ostatnio zmieniony śr lip 18, 2012 6:37 am przez A&J-Granit, łącznie zmieniany 1 raz.
中国石材, 来自中国 ;)
http://www.ajgranit.com

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » pn lip 16, 2012 5:13 pm

A ty zimny wietrze to co, kolejne konto ajgranita czy kumple z tej samej ławki?
gościu piszesz że dostajesz upusty przy zakupie 10 kontenerów itd, a tak serio to wątpie byś miał kase na 1 lub 2...ty sie pytasz jaki "widlaczek" ktoś poleca? człowieku ludzie którzy biorą po 10 kontenerów rocznie z tego samego kamienia(gdzie muszą też brać inne) takie informacje mają w palcu, a ty jak dzieciak pytasz na forum...
pieprzysz o anonimowości a sam sie nie przedstawiłeś ! moje dane są na forum i nie ukrywam tego co mam i co robie !
nie wale trzy po trzy ile to nie importuje tylko mówie wprost to co kupuje i za ile !
jestes taki cwaniak to sie przedstaw? boisz sie ze ktos cie wpisze w google i dowie sie ze w ogole cie tam nie ma albo jestes pionkiem w tej branży?
pokaż jaki jestes mocny, jeszcze kiedyś gadałeś że masz taką renome że twoja strona o nagrobkach jest w pierwszej dziesiątce na googlach?
do prawdy? nie wierze ! bo ci co tam są to ludzie z mózgiem i klasą ktorzy nie siedzą na forum i nie pytaja o widlaczka, bo mają ich po kilka (albo naście)...
także skończ te swoje wywody, albo nie błaźnij sie na forum pod anonimowym loginem tylko wyjdź z ukrycia jak człowiek i pokaż kotku co masz w środku?
chetnie oblukam twój biznes i pozazdroszcze biznesowego podęjścia do życia i firmy :) bo ktoż z nas nie chciałby importować po 10 kontenerów jednego kamienia :)

viper82
kamieniarz

Post autor: viper82 » pn lip 16, 2012 10:20 pm

btw... apropo... w temacie materiału z Chin... ściągnąłem kontenery budowlanki, prawdę powiedziawszy w skali od 1-10 wystawiam za jakosc 6 w jednym transporcie, 5 w drugim transporcie. Generalnie dużo poprawiania.

kowalska33
pomocnik kamieniarza

Post autor: kowalska33 » sob lip 21, 2012 9:44 pm

i cały czas dookoła chin.... powiem tak Ci co nie brali bezpośrednio z chin lub portu niemają pojęcia jak to wszystko wygląda więc od sprzedawcy powinien dowiedzieć się jak to wygląda i co za co płacimy. To jest podstawa dobrego handlu nie wszyscy wykradają wyuczone pomysły - prace swoim pracodawcą. Jak pan wielki myśli.... ha ha pan bizmesmen bez kilograma granitu na własność

kowalska33
pomocnik kamieniarza

Post autor: kowalska33 » sob lip 21, 2012 9:48 pm

A dla pana panie kapusto cieszmy się że jeszcze idzie sprzedaż jeśli chiniory otworzą hurtownie w Polsce to już będzie po handlu...

beatka29
pomocnik kamieniarza

Post autor: beatka29 » wt lis 20, 2012 7:47 pm

Czy może mi ktoś z kolegów powiedzieć o hurtowni kamienia chińskiego o nazwie LVIRA.

beatka29
pomocnik kamieniarza

Post autor: beatka29 » wt lis 20, 2012 8:05 pm

Witam czy ktoś może mi polecić dobrą hurtownie nagrobków chińskich

Moderator
czeladnik kamieniarski

Post autor: Moderator » śr lis 21, 2012 9:56 am

Co do hurtowni chińskich nagrobków, to jest ich sporo. Proszę odwiedzić chociażby poniższe:

http://www.caro.com.pl/granity/pl/13_of ... _granitowe

http://www.monolit.com.pl/

http://www.kamieniarstwo-banasiak.pl/nagrobkik.php

http://www.monument.com.pl/

http://lvira.pl/ - co do Lviry jest to firma importująca gotowe wyroby. Jest już kilka lat na rynku, także można ją śmiało włączyć do porównywania ofert.

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » pt gru 14, 2012 6:09 pm

wiecie co jest najlepsze? Że teraz nie opłaca się ściągać samemu z Chin nagrobków. Hurtownie u nas sprzedają je z narzutem 50 -100 zł. Nie widzę sensu zamrażać kwoty 70 tyś zł w kontener, dla 3000 zł zysku max z niego. A tak pojadę co mi trzeba kupię i nie męczę się z pękniętymi elementami, rozładunkami, transportami, cłami i całą oprawką do importu.

Druga sprawa to fakt, że te nagrobki w hurcie są już tak tanie, że po kolei grabarze biorą się za "kamieniarstwo". Ludzi coraz częściej interesuje cena. Coraz cięższe czasy idą.

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » śr gru 19, 2012 3:13 pm

Święte słowa. Powoli import z Chin przestaje mieć sens.

Kierownik
kamieniarz

Post autor: Kierownik » śr gru 19, 2012 10:01 pm

Zimny Wiater pisze:Święte słowa. Powoli import z Chin przestaje mieć sens.
Chyba, że jest się hurtownikiem. :twisted: Indywidualny z pewnością jest nieopłacalny.
gremlin pisze:Druga sprawa to fakt, że te nagrobki w hurcie są już tak tanie, że po kolei grabarze biorą się za "kamieniarstwo". Ludzi coraz częściej interesuje cena. Coraz cięższe czasy idą.
Zgadzam się z Tobą gremlin w 100% w powyższej kwestii. Coraz więcej wykonawców z "szarej strefy" się pojawia. Najciekawsze, że kontrolerzy ZUS czy PIP najeżdżają legalnie działające zakłady, zamiast np. przejechać się po cmentarzach i wylegitymować pracujące tam brygady. Państwo zamiast zająć się "partaczami" i wspierać legalnie działające firmy, przymyka oko na ten proceder. Klient pójdzie tam, gdzie taniej, bo czasy ciężkie, ale jak ma być lepiej, jeśli bagatelizuje się kwestię "dzikich firm" i pozwala na upadanie legalnych, które utrzymują system skarbowo - ubezpieczeniowy, a więc pogłębia upadanie gospodarki. Taki wiejski "grabarz parafialny", często rolnik, bądź emeryt, na cmentarzu działa "na czarno", ale nikt tego nie sprawdza, bo kryje go parasol miejscowego proboszcza, a jak wiemy państwo unika konfrontacji z Kościołem w sprawach dotyczących prawa pracy jak i kwestii skarbowych. Tak też ani Fiskus, ani ZUS, ani Inspekcja Pracy nie interweniują, a starsze panie mając do wyboru działającego z błogosławieństwem księdza a zarazem tańszego grabarza, wolą zamówić u niego, niż szukać legalnej firmy. Gotowe nagrobki nie wymagają ani warsztatu, ani maszyn. Wystarczy dostawczak, bądź przyczepka, lepsza bądź gorsza umiejętność wykonania wylewki (choć spotkałem się z częstymi sytuacjami, że montowano nagrobki gotowe wprost na stropach grobowców) i już jest "pomnikarz".
W jednej wiosce grabarz obrał taktykę następującą: Przyjmował zamówienie, wsadzał klientkę w samochód, jechał z nią do hurtowni, gdzie zakupowała wybrany przez siebie nagrobek i tablicę, płaciła za jedno i drugie, oraz za wykonanie napisu, zaś on za 500 zł przywoził wszystko na cmentarz i za kolejne 500 zł montował. Tak też np nagrobek z Brązu Królewskiego za 1200 zł plus tablica za 400 zł, plus napis, do tego 1000 dla grabarza "za pomoc" i za 3000 zł nagrobek jest. Niech wyda na paliwo 200 zł, na pomocnika 100, zostaje mu "na czysto" 700 zł plus jakiś upust w hurtowni, jeśli więcej bierze. Oczywiście o ile nie więcej, bo w pewnym małym miasteczku pewien "pomnikarz" za zwykłego, taniego "chińczyka" brał nawet i 7000 zł jak wyczuł klienta i naopowiadał bajek.
Co nam pozostaje? Trzeba zacisnąć pasa, zęby i robić swoje. Ceny się nie wywinduje już jak dawniej, trzeba też nieco tańszych płyt przywieźć, żeby rzemieślniczy pomnik za 3000-4000 zl też móc zrobić mniej zamożnemu klientowi, bo czekając na krezusów w dobie kryzysu można się ich nie doczekać, gdyż oni także zaciskają pasa. Kryzys z czasem musi minąć, a fuszerki pseudo-kamieniarzy za jakiś czas dadzą znać o sobie i zweryfikują "oszczędności" płynące z zamawiania u osób zajmujących się tą dziedziną z przypadku.

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » czw gru 20, 2012 7:53 pm

Panowie tak czytam ten temat i zapytam o 2 sprawy.
1. dlaczego uważacie ze import jest kompletnie nieopłacalny, skoro brąz w hurtowni jest po 1200zł/sztuka, to czy zamawiajac z Chin nie jest to taniej?
Z tego co widze to za 800zł można taki nagrobek wyszarpac ze wszystkim, myle sie?

2.dlaczego macie pratensje do kogos ze sprzeda chinola za 7.000zł ? Ja swego czasu mialem 3 sytuacje gdzie klient mial u mnie podwójnego brąza za 4.000zł ze wszystkim i mimo wszystko wydalo sie to za tanio, wiec pojechali do konkurenta gdzie wzieli jakiś jaśnijeszy chińczyk za 8,500zł.
Bylem z nimi w kontakcie i dzwonilem czy coś wybrali to taka dostalem odpowiedz, na pytanie dlaczego przeplacili 4-5 tys zł - bo Czesiowi sie spodobal i byl taki lepszy/droższy.
Dlatego wcale sie nie dziwie, ze ktos jak ma okazje to tnie klienta na niewiedzy...
Ileż to sytuacji na cmentarzy, stawiamy pomnik, obok jakaś babcia ustawia świeczki, widać nagrobek nowy, świerzo postawiony, pytam szanowna pani ile to dzieło i słysze 10 koła, czy 12koła...pytam czemu tak drogo, a babcia a bo złote literki mam, widzi Pan?
Mam takich w okolicy co potrafią za połtora pomnika wyciągnąc nawet 14 koła, no bo złote literki są i chodniczek rzecz jasna...A materiał tańszy od impali :)

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » ndz gru 23, 2012 2:13 pm

Kapusta u ciebie to inny świat z cenami niż u nas. Widzisz, jak kupię gotowca za 1000 zł ze ścianką (bo po tyle u nas sprzedają w hurtowniach), albo po sezonie w Caro za 850 chyba widziałem to gdzie tu sens się z z tym zachodzić osobiście i ryzykować takie pieniądze?

U nas sprzedają nagrobki z brąza za 1600 zł !!! Na gotowo zamontowany. My za min. 1800. A ty pewnie weźmiesz 2200 zł. Już masz 4 stówy różnicy na twoją korzyść.

Ja nie mam do nikogo pretensji za to, że wyrwie za chinola 8000, niech weźmie i 20 000 ale niech nie zaniża cen, bo to już za darmo będzie niedługo robota, dla idei.

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » pn gru 24, 2012 4:12 pm

Właśnie takiej odpowiedzi sie spodziewałem...Jestem z pomorza, powiem Ci ze na słupsku brąza za mniej jak 2,400zł ciężko dostać i mowie to wpełni poważnie.
Jest 20 kamieniarzy ale nie ma tego typu spraw żeby ktoś puszczał za 1600 czy 1800zł.
Ostatnio jeden ziomek zaczął dawać za 2500zł brąza plus lampion plus wazon/montaż na gotowo itd...to go okolica wyśmiała, że darmo robi...

Ja osobiście początek sezonu sprzedawałem nawet od 2.000zł prostry brąz, 2,200zł za skomplikowany. Ale z racji że dolar skoczył po 3,4zł i po tyle brałem do od sierpnia miałem po 2,400zł sztuka. Na dzien dzisiejszy każdy ma 2,4-2,5/sztuka. I teraz klient przeważnie wpada i mowi dajesz Pan stówe taniej to biore i tak to leci...
Na dniach kupilem $ po 3,08 bo spadł ładnie i zabezpieczyłem sie na wiosne i kasa jakaś na materiał bedzie.
Opisałem sytuacje miastową. Na wioskach mało który kamykarz sprzedaje chinole. Większość robi strzegomia i daja najniżej w cenie 2700/2800sztuka.
Ale powoli już widze ze brąz też zaczyna sie pojawiać i to u gości gdzie na cmentarzach mają wypisane szyldy(do produkcji nie używamy materiałów chińskich)

Ale szczerze jak tak myśle o tej cenie za brąza 1600zł to szukam tu zysku? Wezmie za 900zł(bez f.vat z hurtownii ok, zaoszczedził).
Trzeba po to jechac/załadować/rozładować - 100zł.
Wykonanie tablicy 100zł
Dowoz na cmentarz/montaz/materialy no 200zł..
To daje nam 1300zł przy zaniżonej cenie, a gdzie tu zusy/srusy itd ... Nie kumam gości co w takiej cenie sprzedaja.
Wolałbym byc bezroboty jak miec 100pare złoty zysku na nagrobku...

A co do moderatora to fakt, juz 2 tematu zalożylem i sie nie doczekalem ich publikacji..lipa straszna

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » ndz gru 30, 2012 10:25 pm

No więc widzisz co się dzieje. Masz to szczęście, że u ciebie ceny wszyscy trzymają takie, że można robić. A u nas cuda, Panie cuda się dzieją, bo faktycznie zysk ta jak piszesz, mizerny. Ale niech ktoś teraz wymyśli co z tym zrobić? W gruncie rzeczy chodzi o tych wszelkiej maści grabarzy, oni psują rynek. Jemu 100 zł zysku na szt wystarczy i jest zadowolony.

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » śr sty 02, 2013 9:15 am

kapusta789 pisze:1. dlaczego uważacie ze import jest kompletnie nieopłacalny, skoro brąz w hurtowni jest po 1200zł/sztuka, to czy zamawiajac z Chin nie jest to taniej?
Z tego co widze to za 800zł można taki nagrobek wyszarpac ze wszystkim, myle sie?
Tak jak później Gremlin napisał, nagrobki można w Caro czy Art-Kamie za 850 złotych z tablicą kupić, to gdzie tutaj 1200 złotych?
Skoro po 800 złotych ze wszystkim z Chin, a 850 złotych bez pieprzenia się na miejscu, to gdzie tutaj sens ściągania z Chin?
gremlin pisze:Ja nie mam do nikogo pretensji za to, że wyrwie za chinola 8000, niech weźmie i 20 000 ale niech nie zaniża cen, bo to już za darmo będzie niedługo robota, dla idei.
Idź to samo powiedz w hurtowni, żeby nie sprzedawali po 850 złotych brązu ze ścianką, bo zaniżają ceny.

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » śr sty 02, 2013 5:19 pm

One też psują rynek. To fakt. Pamiętam jak Caro sprzedawało nagrobki w cenach hurtowych odbiocom detalicznym. To u nas na poludniu nikt nie brał od nich i zwinęli oddział.

I u nas na przyszły rok ściągane są same płyty, g664 i g623 w 5cm oraz trochę budowlanki. Nagrobki będizemy gotowe kupować, bez sensu tyle pieniędzy wydawać.

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » śr sty 02, 2013 9:57 pm

dawno nie byłem w żadnej hurtownii, ale jak caro miało siedzibe w białogardzie to za 1100zł najtańsze brazy chodziły, a jak jest teraz to nie wiem....
polikwidowali mase punktów to i może dają za 850zł sztuke...
ale sprawdze dla pewnosci, bo skoro tak to na prawde lipe robią:(

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » czw sty 03, 2013 1:47 pm

Niestety, ale już nie tylko CARO sprzedaje pomniki po kosztach, bynajmniej w zimę.
Art-Kam, z tego co widzę, też się za takie praktyki zabrał :(
Niedawno wysyłali nawet SMSy, że sprzedają 190/90/20 + tablica za 650 złotych!
To już jest poniżej kosztów :/

ODPOWIEDZ