Płomieniowanie, piaskowanie, groszkowanie, frezowanie

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
viper82
kamieniarz

Płomieniowanie, piaskowanie, groszkowanie, frezowanie

Post autor: viper82 » śr paź 21, 2009 8:12 pm

No właśnie! Piła została postawiona schody zostały wycięte 100 sztuk. I jak tu teraz zrobić szybko i sprawnie paski antypoślizgowe? Dowiadywałem się o frezy, fi 350 szerokość 24 mm montowane na wrzeciono piły zamiast dysku koszt około 1300 zł. Groszkownica flexa to koszt około 3400 zł chociaż nie widzę jej w katalogu on line. Jestem początkujący i chętny do nauki więc proszę o pomoc.

andrzej
czeladnik kamieniarski

Re: Płomieniowanie, piaskowanie, groszkowanie, frezowanie

Post autor: andrzej » pt paź 23, 2009 10:01 am

najprościej będzie to wypiaskować (zaklejasz folią, zostawiając pasek na szerokość), albo wypłomieniować cienkim palnikiem

viper82
kamieniarz

Post autor: viper82 » śr lis 11, 2009 12:40 pm

Chyba zdecyduję się na groszkownice flexa. Na targach widziałem tez normalne przystawki na standardowego boscha. CZy ktoś używał groszkownicy? Jaka jest żywotność noży?

viper82
kamieniarz

Post autor: viper82 » śr lis 25, 2009 11:12 am

Ponawiam pytanie o żywotność noży w groszkownicy.

marcin1989l
czeladnik kamieniarski

Post autor: marcin1989l » śr lis 25, 2009 6:17 pm

Witam

jakiś czas temu kupiłem głowice do groszkowania, zachwalali, że to niemieckie narzędzie, najlepsze na rynku, zapłaciłem za nie cos ok 1200zł, tylko wtedy używałem ją przy flexie ( ma mniejsze obroty niż bosch), dzieki czemu miała zgroszkować więcej m2. Zgroszkowany został ok metr bieżący (materiał strzegom) i widie, które są przytwierdzone do kółek poprostu odpadły. Od razu wziąłem groszkownice i pojechałem ją oddać. W sklepie nie chcieli przyjąc zwrotu, niby nie umiejętne groszkowanie. Wziąlem jeszce jedną groszkownice od nich i tym razem "pożyczyłem" specjaliste ze sklepu, który miał pokazać jak się niby groszkuje. Jemu nie udało się zgroszkować nawet 1 metra bieżącego i stało się tak jak poprzednio. Po długiej wymianie zdań z włascicielem sklepu oddali mi tylko część pieniędzy...

Nie polecam tego dziadostwa. Lepiej wypiaskuj, będzie szybciej, prościej i lepszy efekt.

Chyba, że koniecznie musi być groszek to polecam groszkować na lini do groszkowania ( wystarczy przecież pasek antypoślizgowy)
Pozdrawia

Marcin

andrzej
czeladnik kamieniarski

Post autor: andrzej » czw lis 26, 2009 9:58 am

A jeśli koniecznie musi być groszkowane, to może ręcznie? http://www.bildhau.de/cgi-bin/iboshop.c ... ,141160000
Jak nieduże połacie, to nie zajmie wiele więcej czasu, a ręczna robota teraz w cenie :) To niemieckie narzędzie do granitu, do miękkich kamieni są tańsze, w Polsce nie wiem kto ma dobre, wytrzymałe.

viper82
kamieniarz

Post autor: viper82 » ndz lis 29, 2009 2:55 pm

Do wygroszkowania są paski na ponad 100 stopniach więc ręczna robota nie wchodzi w gre. Znalazłem też ciekawą maszynkę do robienia pasków antypoślizgowych. Mechanizm jej działania polega na tym że zakłada się od jednej do 12 tarcz do cięcia fi 115-125 i się po prostu nacina. I można ja różnie konfigurować. Odstęp 3 nacięcia odstęp 3 nacięcia, odstęp jedno nacięcie, w zależności w jakiej odległości od siebie założy się tarcze. Maszynka kosztuje 800 euro.

Kierownik
kamieniarz

Post autor: Kierownik » wt gru 01, 2009 1:50 pm

Myślę, że dobrze zrobione płomieniowanie wystarczy, by schody nie były śliskie. Można dodatkowo ponacinać piłą i wstawić gumowe paski antypoślizgowe - z pewnością schody nie będą śliskie, ale swój naturalny urok tracą przez tą modyfikację ;)

skurczybyk
czeladnik kamieniarski

Post autor: skurczybyk » czw gru 10, 2009 11:41 am

viper82 pisze:Do wygroszkowania są paski na ponad 100 stopniach więc ręczna robota nie wchodzi w gre. Znalazłem też ciekawą maszynkę do robienia pasków antypoślizgowych. Mechanizm jej działania polega na tym że zakłada się od jednej do 12 tarcz do cięcia fi 115-125 i się po prostu nacina. I można ja różnie konfigurować. Odstęp 3 nacięcia odstęp 3 nacięcia, odstęp jedno nacięcie, w zależności w jakiej odległości od siebie założy się tarcze. Maszynka kosztuje 800 euro.
Czy mógłbyś dać namiary na tę maszynkę?

viper82
kamieniarz

Post autor: viper82 » sob gru 12, 2009 9:43 am

Urządzenie można kupić w Abra-marmi. Na stronie internetowej nie ma jej ale w sprzedaży występuje.

skurczybyk
czeladnik kamieniarski

Post autor: skurczybyk » wt gru 15, 2009 6:43 pm

Dzięki za namiary
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ