Strona 1 z 1

Z czego parapet?

: pt wrz 07, 2012 11:24 am
autor: cmentarny
Mam pytanie, jaki kamień nadaje się najbardziej na parapet wewnętrzny a jaki na zewnątrz? Czy jest to bardzo duuży wydatek?

Re: Z czego parapet?

: pt wrz 07, 2012 11:36 am
autor: Moderator
Podaję linki do dwóch artykułów, które na pewno wprowadzą w temat:

http://www.e-okna.pl/a/8155,parapet-z-kamienia

http://www.budnet.pl/Jaki_parapet_bedzi ... zytaj.html

Re: Z czego parapet?

: pn lis 12, 2012 2:04 pm
autor: Monika1970
Jezeli chodzi o parapet proponuje Ci firme ML Markiewicz. Jest konkretna firma. Wykonuja super parapety z różnych rodzaji kamienia

Re: a z czego schody na zewnatrz???

: pt lis 23, 2012 10:54 am
autor: cmentarny
Dzięki za podpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie o schody na zewnątrz, jaki kamień polecacie? Chodzi mi o to, żeby był łatwy w utrzymaniu, szczególnie w zimie???

Re: Z czego parapet?

: sob lis 24, 2012 12:36 pm
autor: mocoloco
Na pewno antypoślizgowy więc płomień + szczotki antico.
Koszt w zależności od kamienia. Ale pewnie w okolicach od 450zł m2 z montażem nie licząc kamienia chińskiego.

Re: Z czego parapet?

: pn gru 17, 2012 5:30 pm
autor: cmentarny
Kamień chiński jest u znajomych i nie narzekają, ja się wciąż zastanawiam. Planuje remont na wiosne wiec nie ma pośpiechu, na razie szukam dobrej ceny i wykonawcy a roboty bedzie duzo (parapety i schody) w domu i w firmie u żony ;)

Re: Z czego parapet?

: śr gru 19, 2012 10:10 pm
autor: galeriaSEO
dlaczego tak dużo osób uwaza, ze kamien chinski to jakas totalna tandeta? nalezy obalić ten mit :)

Re: Z czego parapet?

: czw gru 20, 2012 11:16 pm
autor: Kierownik
galeriaSEO pisze:dlaczego tak dużo osób uwaza, ze kamien chinski to jakas totalna tandeta? nalezy obalić ten mit :)
Lipne kamienie są nie tylko w Chinach, tak samo w Chinach są dobre kamienie. Przy ocenie nagrobków z Chin chodzi raczej o sposób ich obróbki i zastosowanie środków chemicznych, które maskują niedoróbki polerskie, wady kamienia, mikropęknięcia... Są środki, które powodują powstawanie plam i przebarwień. I tak chiński, jak indyjski, szwedzki, hiszpański czy polski granit potraktowany "polepszaczami" jest podatny na przebarwienia, czy szarzenie w skutek "wypacania" substancji chemicznych, jakimi był potraktowany.
Inna kwestia to środki wyciągające głębię, bądź zaczerniacze, które powodują, że kamień wygląda atrakcyjniej, niż jest w naturze. Środki takie z czasem wychodzą z kamienia, czasem pozostając na wierzchu jako szary osad. Jeśli środek wychodzi, nie dzieje się to często równomiernie i np. na bardziej nasłonecznionej części kamień będzie suchy, w innej części nadal będzie natłuszczony i wówczas wygląda jak w plamach.
Oczywiście zdarzają się i "chińczyki" nie smarowane, zwłaszcza gdy kupuje się płyty. Dobrym kamieniem z Chin jest G664, znany u nas jako Brąz Królewski (poczytać można o nim tutaj: http://www.forum.swiat-kamienia.pl/view ... p?f=3&t=64. Są też kamienie na pierwszy rzut czarne jak smoła, a które po jakimś czasie szarzeją. Każdy z kamieni należy oceniać indywidualnie i zwracać uwagę na to, czy był on czymś traktowany, czy też jest wolny od chemii kamieniarskiej.

Re: Z czego parapet?

: ndz gru 30, 2012 10:29 pm
autor: gremlin
Panowie, a interesował się któryś z was produkcją parapetów z agglomarmuru? Swego czasu zbadałem rynek i powiem szczerze, że marża jest mizerna na m2. Nie wiem ile trzeba tego pociąć i obrobić, aby zarobić. Nie wiem jak firmy, które tną ten agglo hurtowo na tym wychodzą.

Re: Z czego parapet?

: czw sty 03, 2013 1:50 pm
autor: cmentarny
Najlepsze sa ponoć agglomarmury importowane z Włoch??? Na pewno ze względu na różnice w strukturze materiału, aglomarmury w stosunku do marmuru naturalnego mają trzykrotnie mniejszą nasiąkliwość i są ciepłe w dotyku i lżejsze. Ale jak to sie opłaca????