Strona internetowa zakładu kamieniarskiego

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » ndz lut 27, 2011 8:15 am

Zamierzam za miesiąc może za dwa założyć stronę zakładu kamieniarskiego, coraz więcej klientów sie pyta

Co myślicie na temat tego pomysłu, czy wy też macie strony i czy się opłaca nie jako reklama ale czy jest ogólne zainteresowanie

bo na przykład przychodzi klient i widział na internecie u konkurencji taki taki nagrobek

Kierownik
kamieniarz

Re: Strona internetowa zakładu kamieniarskiego

Post autor: Kierownik » pn lut 28, 2011 12:15 am

Obecnie modne jest stwierdzenie: "Jeżeli nie ma cię w internecie to znaczy, że nie istniejesz"...
Strona internetowa firmy w obecnej dobie jest jedną z głównych form reklamy. Ludzie teraz jeśli czegoś szukają, zaczynają od odpalenia wyszukiwarki i wklepaniu "nagrobki", czy "kamieniarze" wraz z nazwą miejscowości, by rozeznać rynek, obejrzeć zdjęcia wykonanych prac, czy też znaleźć kontakt telefoniczny.
Osobiście kładę duży nacisk na tę formę reklamy i powiedzieć muszę, że robi swoje. Przez internet już sporo nagrobków "zgodziłem", a jeszcze więcej wstępnych wycen miałem. Wizytówki się zawieruszają, a na stronie klient zawsze znajdzie sposoby skontaktowania się z firmą.
Dobra galeria próbek kamienia, oraz zdjęć nagrobków, wzory napisówek, rzeźb, czy dodatków to obecnie otwarcie się na oczekiwania klienta. Pierwszy kontakt z firmą, to zazwyczaj wizyta na stronie internetowej. Dzięki niej można albo go zainteresować ofertą, albo też zniechęcić, tak też warto w profesjonalną stronę inwestować.
Podstawową reklamą zawsze i tak będzie "reklama szeptana", oparta na dobrej renomie firmy. Można bazować na plakatach, wizytówkach rozkładanych w różnych zaprzyjaźnionych miejscach, reklamie w lokalnej rozgłośni, katalogach, czy też folderach wręczanych w firmie przy pierwszym kontakcie z klientem... Jednak trzeba sobie uzmysłowić jaką potęgą informacyjną jest obecnie internet i nie bagatelizować tego medium, ale korzystać z możliwości jakie daje. Nie trzeba być marketingowcem, żeby to zrozumieć, ale wykonanie strony internetowej najlepiej powierzyć grafikowi obeznanemu z "webma(j)steringiem", bo jak wspomniałem wcześniej - właśnie poprzez www wielu klientów po raz pierwszy styka się z firmą i to pierwsze wrażenie może zadecydować o wyborze wykonawcy zlecenia.

sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » pn lut 28, 2011 8:30 am

dzięki za taką wyczerpującą odpowiedź
też myślę że dużo ludzi zaczyna od internetu ( sam tak robię ) dlatego nie pozostało mi nic innego jak zacząć rozglądać się za firmą która mi założy stroną

viper82
kamieniarz

Post autor: viper82 » pn lut 28, 2011 10:20 am

To podstawa, w sumie nie musi być żadna wybajerowana, kilka podstawowych informacji, kiedyś widziałem stronkę na której było ze 150 rodzajów kamienia, a na placu z 4 :mrgreen:
600 - 1000 zł za stronkę plus domena ok 100 zł / rok plus miejsce na serwerze.

darecki3122
pomocnik kamieniarza

Post autor: darecki3122 » czw mar 10, 2011 2:00 pm

witam! kierownik dobrze radzi.
ja założyłem taką stronę i jest efekt sam oceń
http://www.nagrobkigranitex.pl

sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » śr mar 16, 2011 5:54 pm

strona bardzo fajna tylko trochę ten kolor czerwony za dużo go

Szczotok
pomocnik kamieniarza

Post autor: Szczotok » czw mar 31, 2011 1:19 pm

Strona internetowa w tych czasach to podstawa . Dobrze radzą.
Zobacz również moją www.szczotok.pl

Każdy jest teraz nauczony wygody, jeśli czegoś szuka to pierwsza rzecza do jakiej sięga jest internet.

Szczotok
pomocnik kamieniarza

Post autor: Szczotok » czw mar 31, 2011 1:24 pm

Tak , strona internetowa jak najbardziej.
Polecam zobaczyć również moja , wydaje mi się , że jest prosta i dość skromna , bo nie chciałem tez przesadzić z efektami .
http://szczotpk.pl

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » pn maja 02, 2011 9:22 am

Bez strony www ani rusz. Hobbystycznie dłubię sobie stronki w internecie, jakieś blogi, fora, tego typu pierdoły. Samo zrobienie strony to nie problem, ale później trzeba jeszcze trochę czasu na to, żeby się odpowiednio wysoko w "Googlach" znalazła.
Mi to zajęło rok czasu, ale jest w pierwszej 10 na dosyć popularną frazę (związaną z kamieniem) i mam cholerną satysfakcję, że wszystko zrobiłem sam :)
Nie mówiąc już o zaoszczędzeniu "paru" złotych.

PoZ,
ZW

ODPOWIEDZ