jaka piaskarka

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
Kwiat99
pomocnik kamieniarza

jaka piaskarka

Post autor: Kwiat99 » śr cze 14, 2017 10:39 pm

Witam jaką piaskarke bezpyłową polecacie i jakiej firmy

kamieniarstwowyjal
pomocnik kamieniarza

Re: jaka piaskarka

Post autor: kamieniarstwowyjal » czw sie 03, 2017 2:07 pm

Najpopularniejsze będą chyba goldman i abra, zerknij: http://abra.pl/piaskarki/

z tym że goldman się ceni przeokrutnie ( niby niemiecka technologia :-) ) . wiem że znajomy ma jakiegoś plusa czy coś od abry i chwali sobie.

sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » czw sie 03, 2017 9:46 pm

ja chwale sobie altitech

kamieniarstwowyjal
pomocnik kamieniarza

Post autor: kamieniarstwowyjal » pt sie 04, 2017 8:31 am

no właśnie, każdy ma swój gust i swoje przyzwyczajenia. warto zatem podzwonić do każdej z firm sprzedających piaskarki (najlepiej do producentów) i popytać co i jak. w Polsce jest ich może z 5 - 7 firm produkujących takie maszyny, więc dużo dzwonienia nie będzie :-)

madex
pomocnik kamieniarza
Kontakt:

Post autor: madex » ndz sie 20, 2017 10:36 am

My posiadamy piaskarkę z firmy Alti-Tech, model Sabbia C. Mamy ją już kilka dobry lat, użytkowana dosyć intensywnie i muszę przyznać, że póki co jesteśmy bardzo z niej zadowoleni. Ogólnie pewnie z każdej będziesz zadowolony, pod warunkiem, że będziesz ją prawidłowo użytkował i serwisował.

przemosmial
pomocnik kamieniarza

Post autor: przemosmial » wt paź 02, 2018 6:22 pm

Witam podpinam się do pytania myślę o nowej piaskarce na kolejny sezon właśnie bezpyłowej czy użytkownicy piaskarek firmy abra lub innych bezpyłowych używają jako ścierniwa piasku kwarcowego, rzecznego płukanego? Producenci zalecają elektrokorund ale piasek jest sporo tańszy...
Macie doświadczenie w tym temacie? A może ktoś jest z okolic Wrocławia, Opola, Kalisza lub Łodzi i mógł by mi pokazać bezpyłową piaskarkę w trakcie pracy zanim dokonam zakupu ?
Pozdrawiam

marcin
czeladnik kamieniarski

Post autor: marcin » pn gru 03, 2018 7:24 pm

Korund 20 lub 25 kg kupuje po około 200zł (nawet człowiek nie pamięta przy tych wszystkich wydatkach) a piaskarke zasypuje maks 2 razy w roku robiąc około 150 napisówek. Wiec ile Ty robisz że szukasz alternatywy 1500? Ile też zaoszczędzisz 100zł na 1 worku?

ODPOWIEDZ