Jaka folia do piaskowania?

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
Bartosz
czeladnik kamieniarski

Jaka folia do piaskowania?

Post autor: Bartosz » śr lut 08, 2017 8:36 pm

Witam serdecznie! Panowie mam dylemat jaką folie zakupić na najbliższy sezon. W zeszlym używalem Blastera 2000 i nie byl taki straszny o ile nie zachciałem głębiej piaskowac bo po takim piaskowaniu bylo widać ślady delikatnego przebijania i nie býłem z tego zbytnio zadowolony. Co polecacie?? Pozdrawiam.

newbie
kamieniarz

Re: Jaka folia do piaskowania?

Post autor: newbie » śr lut 08, 2017 9:09 pm

Blaster 2000 to najpopularniejsza folia. Nie wiem jakiej grubości używasz ale już 0,4 (szara) wystarczy do głębokiego piaskowania. Wystarczy odpowiedni dobór ciśnienia pracy i temperatura. W porze letniej często zdarza się przepiaskować, gdyż folia staje się miękka i traci swoje właściwości. Producent podaje, żeby stosować w temperaturach 15-25 stopni. Do bardzo głębokiego powinno się używać 0,55 i grubszej.

sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » śr lut 08, 2017 9:19 pm

no z folią w tym sezonie trochę było problemów zawsze używałem właśnie tej szarej ( i całkiem spoko ) ale spróbowałem tej czerwonej tragedia

Bartosz
czeladnik kamieniarski

Post autor: Bartosz » czw lut 09, 2017 10:23 am

Tablice piaskuje w pomieszczeniu gdzie w lecie jest okolo 20 stopni. Cisnienie jakim piaskuje to 3 atmosfery. Jak skonczyl mi sie blaster to kupilem w najbliźszej hurtowni jakąś szarą. Mial to być blaster ale okazalo sie ze to jakas podruba bo na papierze nie miala napisow byla ciensza i twarda jak z plastiku przy wycinaniu ciagle sie podwijała i wiekszość wycinek szla do kosza w polowie wycinania. Z blasterem nie bylo aż takich problemów. Dlatego nie chce kupować już folii bez wiadomej firmy.

madex
pomocnik kamieniarza
Kontakt:

Post autor: madex » ndz sie 20, 2017 10:44 am

blaster ok. Nie polecam natomiast niebieskiej/granatowej o grubości o ile dobrze pamiętam 0,4. Tragedia! Mniejsze detale w ogóle nie trzymały się na ściance, wystarczyło włączyć odkurzacz... Klej ma do niczego ta folia. Podgrzanie opalarką nawet nie pomagało.
Z blasterem nie ma takich problemów. A jeszcze lepsza jest też szara folia ale włoska 330zł za rolkę...

kamieniarstwowyjal
pomocnik kamieniarza

Post autor: kamieniarstwowyjal » wt sie 22, 2017 3:46 pm

podobno abrowska jest włoska i nie kosztuje aż tyle. coś ok 230 czy 240... ile metrów jest po 330 zł? 20 czy 25? Ogólnie warto również rozpoznać ten temat i podzwonić trochę i się potargować :D. zawsze można coś tam jeszcze opuścić

ODPOWIEDZ