Program do tworzenia zdjęc grawerowanych

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
sawno
kamieniarz

Program do tworzenia zdjęc grawerowanych

Post autor: sawno » wt sty 03, 2017 10:53 pm

Może ktoś chce kupić na spółkę program do obrabiania zdjęć do grawerki

Cena 1499 zł za Pełną wersję na 2 komputery

http://www.mechatronics.batmend.sk/inde ... ak-kupowac

newbie
kamieniarz

Re: Program do tworzenia zdjęc grawerowanych

Post autor: newbie » śr sty 04, 2017 1:53 pm

Odpuść sobie ten program, nie jest warty nawet 50 zł. To nakładka na Photoshopa o bardzo ubogich możliwościach.
Jeżeli już masz sam zamiar robić retusz zdjęć do grawerowania to musisz na początku dobrze nauczyć się Photoshopa.
W tym programie są wszystkie niezbędne funkcje. A gdybyś potrzebował więcej to są tańsze i lepsze dodatki ( w razie zainteresowania mogę podać nazwy)
Wykonałem ponad 200 zdjęć osób nie wliczając wizerunków Jezusa, róż itd. Po kilkunastu próbach zaczęło to jakoś wychodzić.
Czas potrzebny do wykonania przeze mnie retuszu to ponad 2 godziny. Z czasem pewnie mógłbym to zrobić w godzinę,ale stwierdziłem, że nie ma sensu i zlecam to grafikowi. Płacę 35 zł i mam perfekcyjny retusz na drugi dzień. Poleciłem już dwóm kamieniarzom tego grafika i są zadowoleni. Ale na tym się moja rola nie kończy.
Należy zwrócić uwagę na rodzaj kamienia i do niego dostosować jasność zdjęcia, tego za Ciebie grafik nie zrobi.
Wszystkie firmy pokazują próbki na czarnych kamieniach. Ładnie to wygląda.
Na impali, innych jaśniejszych kamieniach już trzeba jasność dopasować oraz mieć na uwadze zużycie igły diamentowej.
Zdarzało mi się robić zdjęcia na vandze, tołkowskim, elicie i mogę stwierdzić, że co kamień to trzeba na początku grawerowania regulować ustawienia pracy maszyny. Czym bardziej zużyta igła tym więcej kombinowania z obrazkiem oraz ustawieniami programu.
Dużo też zależy od możliwości maszyny, bo przed rozpoczęciem należy ustawić rozdzielczość obrazka i jest to właściwie najważniejsze.
Grawerkę mam ponad 2 lata, widziałem już wiele prac maszynami różnych producentów i różnica w jakości jest ogromna.
W razie pytań chętnie służę pomocą.

sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » śr sty 04, 2017 2:56 pm

Witam,

dzięki za info, grawerkę mam od wakacji , zrobiłem dopiero kilka zdjęć także się uczę na razie robię w Corelu lub właśnie w fotoshopie co do zdjęć to wiem że trzeba umieć je obrabiać

https://www.youtube.com/watch?v=mEkY96FVCNE

a co do zlecania grafikom to tez tak zacznę, możesz podać namiary do tego swojego i wiem że już abra coś takiego wprowadziła
a może chcesz sie podzielić gotowymi obrazkami ( Jezusa , Marii , itp )

newbie
kamieniarz

Post autor: newbie » czw sty 05, 2017 1:05 pm

Napisałem PW. Proszę o kontakt

sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » czw sty 05, 2017 2:01 pm

nie dostałem żadnej wiadomości ?

ODPOWIEDZ