krawężnik jaki?

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
marmo
kamieniarz

krawężnik jaki?

Post autor: marmo » pt sie 19, 2016 10:57 pm

Witam,
położylismy kostkę granitową. Mam pytanie co najlepiej zastosować jako zakończenie? Gotowe obrzeże betonowe - sugerują wlaściciele, gdyż taki
rodzaj obrzeża wylewanego przy położeniu jest pod powierzchnią ziemi i nie jest widoczny, ale wtedy krawężnik niezbyt ładnie wygląda czy zakońenia z kamienia. Proszę o sugestie co jest bardziej praktyczne...

Bartosz
czeladnik kamieniarski

Re: krawężnik jaki?

Post autor: Bartosz » sob sie 20, 2016 5:58 pm

Obrzeża betonowe niezbyt pasują do takiej kostki. My najpierw zalewamy 20-30cm betonu wokół grobu. Później duże bardziej kwadratowe kostki przyklejamy na zaprawe do tej wylewki i później dopiero układamy kostke. Jednak zdarzało się że na życzenke klienta wstawialiśmy betonowe krawężniki i tak strasznie to nie wygląda.

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » sob sie 20, 2016 11:27 pm

Krawężnik może ładnie wyglądać! Mnie się podoba krawężnik granitowy, taki zaokrąglony granitowy.
Miałem ten sam problem bo obrzeża kojarzyły mi się ze starymi, brudnymi popękanymi krawężnikami z betonu.
karamba

nowy2016
czeladnik kamieniarski

Post autor: nowy2016 » pn sie 22, 2016 10:40 pm

najlepiej to wyglada jesli jest w takim samym kolorze. Jak zarośnie trawą to betonu w zasadzie nie widać, kiedyś na pewno spęka, ale pręt zbrojeniowy zawsze pomoże ponadto ja polecam robienie tzw ramki z kostki tzn przy uzyciu sznurka kredowego

ODPOWIEDZ