Jaka piaskarka

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
gekon
pomocnik kamieniarza

Jaka piaskarka

Post autor: gekon » ndz lip 03, 2016 11:30 am

Witam.Panowie powiedzcie mi jakimi piaskarkami piaskujecie i jakich sprężarek do nich używacie.
Muszę coś kupić bo mój dawid już nie wyrabia a raczej ja nie daje rady ;) .Dawid jest dobry gdy sie piaskuje dwie tablice na tydzień,przy większej ilości to jest męka.Jedna tablica piaskowana jest ponad godzinę oczywiście piaskiem.
Pozdrawiam

Bartosz
czeladnik kamieniarski

Re: Jaka piaskarka

Post autor: Bartosz » pn lip 04, 2016 8:22 pm

Witam. Ja piaskuje piaskarką bezpyłową wlasnej konstrukcji tj. Piaskarka syfonowa do tego stół po maszynie szwalniczej z pedalem ktorym otwieram zawór z piachem. Do stołu dorobione ramię kolankowe do którego zamontowalem kielich wraz z dysza od abry bodajże z piaskarki eco plus i do tego podpięty odkurzacz przemysłowy. Zasilam to sprężarką łopatkową hydrovany 18kW. Reduktor ustawiony na 3 atmosfery. Czas piaskowania napisówki to okolo 30 min oczywiście piachem. Koszt?? Okolo 800-1200 zl bez sprężarki oczywiście.

newbie
kamieniarz

Post autor: newbie » wt lip 05, 2016 9:07 pm

Wszystko zależy od ilości płyt piaskowanych. Zadzwoń do firm produkujących piaskarki i doradzą Ci na temat piaskarek pod względem budżetu itd.
Kompresor czym mocniejszy tym dyszę z większym otworem możesz zastosować i tym samym zwiększyć szybkość piaskowania.
Przy droższych piaskarkach warto stosować lepsze ścierniwa do piaskowania, znacznie zwiększa to wydajność. Nie trzeba zbyt często zasypywać itp.

gekon
pomocnik kamieniarza

Post autor: gekon » śr lip 06, 2016 1:18 pm

newbie
kamieniarz

Post autor: newbie » śr lip 06, 2016 5:12 pm

Piaskarka samoróbka, w razie jakiejkolwiek awarii może być problem z dostępnością części zamiennych.
Kup u producenta, będziesz miał później łatwy serwis i dostęp do części zamiennych w niskich cenach.

ritchie
pomocnik kamieniarza

Post autor: ritchie » śr sie 03, 2016 8:20 pm

Najlepsze są goldmanny, ale nie są tanie.

ODPOWIEDZ