kasa fiskalna dla kamieniarza?

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
marmo
kamieniarz

kasa fiskalna dla kamieniarza?

Post autor: marmo » wt mar 24, 2015 4:57 pm

Chciałbym się dowiedzieć czy od tego roku muszę posiadać kasę fiskalną. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą (kamieniarstwo) na ryczałcie. Moje usługi polegają na wykonywaniu prac w kamieniu i ich zamontowaniu. W 2014 r. dochód wyniósł w granicach 18 tyś zł. Będę wdzięczny za odpowiedź.

dorato0o
pomocnik kamieniarza

Re: kasa fiskalna dla kamieniarza?

Post autor: dorato0o » śr mar 25, 2015 8:30 am

Nie. Do obrotu 20000 zł rocznie nie musisz mieć kasy fiskalnej.

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » pt mar 27, 2015 10:49 am

z tego co wiem to każdy musi mieć kase teraz, ja mam już od roku zeszłego obowiązkowo. jestem na vacie plus ryczałt.

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » pt mar 27, 2015 11:17 pm

do 20 tysiecy można byc bez kasy. Jeśli przekroczysz te magiczna kwote, wtedy musisz mieć kase

lunat
czeladnik kamieniarski

Post autor: lunat » sob mar 28, 2015 12:11 am

Uściślając, po przekroczeniu 20 000 zł netto lub brutto (zależy czy jesteś vatowcem) na rzecz osób fizycznych. Na firmy możesz ładować ile chcesz.

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » sob mar 28, 2015 2:11 pm

jak można nie przekroczyc 20 tys zł ?? w słabszym miesiącu to rozumiem że czasami sie nie udaje ale w roku? lol
szczerze nie znam kamieniarza który zarabiałby mniej jak 10 miesięcznie a znam i takich co zarabiają 100 miesięcznie :)
oczywiście mówie o kamieniarzu nagrobkowym, bo jak ktos tam robi jakies blaciki czy coś to ciężko zarobić :)

to kiosk ruchu, fryzjer..nie wiem pan co psy wyprowadza przekroczy 20 koła...sory takie moje zdanie

kol350
kamieniarz

Post autor: kol350 » ndz mar 29, 2015 10:59 am

Haha, ja właśnie robię "blaciki i inne pierdoły "
kasę fiskalną mam od kilku dobrych lat , jestem na VAT ,
i obroty mam powyżej 20k/mc .
Jak się domyślam to "koledzy" nagrobkarze kombinują jak mogą Krusy,ryczałty itp.
bo przecież klient nie bierze faktury :)
tak się składa że w mojej okolicy jest kilkunastu "kamieniarzy"
a 4 (czterech) ma Piły :) , to chyba już mówi samo za siebie .
I jak normalnie funkcjonująca firma (legalnie zatrudniająca pracownikow , płacąca ZUS ,VAT itp.) ma konkurować z takim chłopkiem co to normalnie obrabia pole a w międzyczasie wskoczy do hurtowni i za zysk 500pln postawi nagrobek i jest wielki kamieniarz :) ,
tylko jak coś trzeba dociąć albo poprawić to się wtedy robi problem .
Oczywiście są też porządne firmy nagrobkarskie z zapleczem i doświadczeniem ,
które same wykonują nagrobki od podstaw.

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » ndz mar 29, 2015 3:21 pm

ja zamawiam kontenerowo więc jestem skazany na Vat, ale z drugiej strony i tak i tak trzeba go płacić więc nic nowego.
wiadomo każdy orze jak może :)

a co do pola to powiem Ci że urwało sie od tego roku, moj ojciec ma troche hektarow i przestaja placic..jak do tej pory brał około 150kola rocznie do 50 hektarow, teraz poucinali, narobili restrykcji itd i wsumie z tego co wiem to ten rok bd taki na przeczekanie bo nawet w oddzialach doradztwa nie wiedza co radzic taki mamy rospierdol w tej gownianej polsce..reasumujac w tym roku weznie około 40-50kola wiec 1/3 co do tej pory...
sąsiad ma 350ha to juz na olx ma 100 wystawione hehe :)

kerad
pomocnik kamieniarza

Post autor: kerad » ndz mar 29, 2015 7:04 pm

Ach , ci "biedni" rolnicy.

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » ndz mar 29, 2015 8:10 pm

rolnicy to dzis jedni z bogatszych ludzi na każdej wsi :) no ale co tam w porównaniu z tym co dotują zagranicą to mamy i tak ochłapy :)

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » ndz mar 29, 2015 11:19 pm

Dziekuje Panowie. A co do rolnikow, to nie jestem do konca przekonany czy to aż tacy bogacze. Nie jednemu kamieniarzowi sie lepiej powodzi niż rolnikowi. Dopłaty wspomogły chłopów i to grubo, chociaż fakt w tym roku wyplacili 1/3 tego co dotychczas. No ale warzywa i inne płody za darmochę,trzoda.... szkoda gadać. Więc niby z czego to bogactwo?

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » pn mar 30, 2015 4:34 pm

ilośc haktarów jest wyznacznikiem bogactwa :) powiem Ci tak i podam prosty przelicznik, rolnik ma 100ha i zakłada prowizorke sadu ekologicznego, bardzo modnego w ostatnim pięcioleciu, na pewno na pomorzy nie wiem jak w dalszej polsce. na 1ha minimalna obsada to 130sztuk jakiejs jablonki, wisni, sliwki itd...po zalatwieniu odpowiednich decyzji mozna uzyć materialu siewnego "nieekologicznego" czyli taniego. 1 sadzonka jakies 2zł, gdzie eko sadzonka to czesto 12-20zł. czyli 130 x 2 = 260zł na hektar x 100ha daje 26.tys zł.

wystarczy posadzic, jak chcesz to jakies paliki(nie sa wymagane) co z tym robić? Nic1. Obkosić raz w roku na kontrol. Koszt no powiedzmy jak swoim sprzetem to z 7-8koła, jak usługa to jakieś 12koła. Zrobmy że całośc wraz z posadzeniem 40tys wyniesie. Teraz dopłata około 2,5tys zł do hektara.
Daje to 250tys czystej dopłaty ekologicznej do sadu + okolo 50tys obszarowki zalezy jaka ziemia, gdzie itd....Mamy na lajcie 300koła.
I taki plan na 5 lat, sadzimy raz, kolejne lata tylko obkaszamy raz w roku, czasami dosadzamy cos co wyschlo, żadne koszty...
Na czysto zostaje grubo 20kola na miesiac, czy to malo?? On sadzi raz i patrzy jak rosnie :) Ja musze sie grubo nadzwigac, nawkurzac,nadzwonic, namyslec zeby te same pieniadze zarobic :) jego kurs dolara nie dotyczy, a ja sie poce :) czy pada czy swieci on zarobi, ja nie zarobie jak mocno leje :)

a do tego czesto maja jeszcze pozarolnicze dzialalnosci dodatkowe, jak jakies sprzedaze maszyn itd itp :))

bob
pomocnik kamieniarza

Post autor: bob » wt mar 31, 2015 5:44 pm

Po co liczyć czyjeś pieniądze; trzeba liczyć swoje; a jak się będzie ciągle siedziało na forum i w necie to tej kasy nie będzie; takie jest moje zdanie. Co do kasy fiskalnej to 20 tys to faktycznie;, trudno nie przekroczyć; żeby to był jeszcze zysk. No cóż teraz żniwa mają producenci kas i serwisy.

lunat
czeladnik kamieniarski

Post autor: lunat » wt mar 31, 2015 10:35 pm

Kolego kol350:
Autor zapytał kiedy powinien zakupić kasę fiskalną. Może działalność prowadzi dopiero od 2014?
Nie rozumiem oskarżenia o kombinowaniu uniknięcia zus, krus, ryczałtu itp bo klient nie bierze faktury.
Polecam najpierw zapoznać się dokładnie ze stanem faktycznym, przeczytać dwa razy treść pytania, zanim kogoś się bezpodstawnie oskarży, czy też obrazi.

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » śr kwie 01, 2015 11:22 pm

tak, oczywiście, że zależy od kiedy ma sie działalność! Jeśli od 2014 to nie trzeba mieć kasy na razie. Takie jest moje zdanie

govegan
pomocnik kamieniarza

Post autor: govegan » pt kwie 03, 2015 7:44 pm

tez mi sie wydaje, ze nie musisz miec kasy fiskalnej poki co

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » pt kwie 10, 2015 11:15 pm

podpytałem i na pewno nie trzeba mieć kasy

majalos
pomocnik kamieniarza

Post autor: majalos » pt wrz 25, 2015 12:00 pm

Polecam ciekawy artykuł o dotacjach do kasy fiskalnej http://funno.pl/dotacje-do-kas-fiskalnych/

synTadeusza
pomocnik kamieniarza

Post autor: synTadeusza » czw lis 19, 2015 2:24 pm

Póki co nie musisz mieć, gdybyś przekroczył to masz dwa miesiące na kupno, jeśli kupisz do końca roku to masz dotacje do zakupu w wysokości 700zł bodajże. Jeśli masz zamiar kupić to polecam sklep https://www.dlahandlu24.pl/ Kupuj prosty model, nie patrz na bajery których i tak nie wykorzystasz jako kamieniarz.

kamienna34
pomocnik kamieniarza

Post autor: kamienna34 » czw cze 23, 2016 2:04 pm

Zgadzam się z tym, że do 20 000 obrotu rocznie nie masz obowiązku posiadać kasy fiskalnej. Natomiast już powyzej to niestety musisz już posiadać. Ciekawe artykuły na temat kas fiskalnych znajdziesz na tej platformie http://cenabiznesu.pl/ pojawił się nawet ostatnio wpis związanych z przychodami odnośnie kas fiskalnych. Proponuje czasami zajrzeć tutaj bo naprawdę mądre rzeczy wypisują.

ODPOWIEDZ