Kupię & Sprzedam ,Ogłoszenia, Giełda

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
Awatar użytkownika
Granikon
czeladnik kamieniarski
Kontakt:

Kupię & Sprzedam ,Ogłoszenia, Giełda

Post autor: Granikon » wt lis 11, 2014 9:37 am

Proponuję zaczęcie tematu typu Kupię & Sprzedam i pisanie tu rzeczy które chcemy sprzedać, kupić np. Materiał , slaby, maszyny , gruz, uszkodzone elementy oraz coś co nam zalega a może się przydać komu innemu,
Korzystając z tego że wątek już istnieje chciałem zapytać czy byłoby zainteresowanie nagrobkami uszkodzonymi, wadliwymi ,których u nas jako hurtowni nie brakuje.

Np. Posiadamy sporo nagrobków z wadami typu "sztych" , "pęknięty element,brakujący element" "różne odcienie elementów" "myszy na slabach"i tym podobne. oczywiście taki materiał kosztuje odpowiednio mnie i podając przykładowe ceny np Orion rozm 250x120x25 wszystkie elementy 5cm + Napisówka wady to po prostu to że brzydki i lubi mieć sztychy ( jak to orion) ale cena w granicach 1200-1500 dla niektórych może być atrakcyjna bo jest to 30% rynkowej wartości....
Mamy dużo tego typu pomników w różnych kolorach , rozmiarach i cenach, często też np robimy wyprzedaż gdyż kupimy kontener okazyjnie z portu ( ktoś nie zapłacił itp) a w środku nie są wymiary chodliwe w naszym regionie i wtedy można dostać towar normalnej jakości w promocyjnej cenie , nawet w szczycie sezonu.

sawno
kamieniarz

Re: Kupię & Sprzedam ,Ogłoszenia, Giełda

Post autor: sawno » wt lis 11, 2014 12:38 pm

A skąd jestes

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » wt lis 11, 2014 1:08 pm

Ja chętnie, ale jak z dostawą? Samemu trzeba by to było odbierać?
Do Krakowa mam trochę daleko..

Zainteresowany byłbym raczej chińskimi kamieniami, G664, coś do docięcia, itp.
Oriona ze sztychami, czy też "brzydkiego" (cokolwiek to znaczy), raczej nawet za 30% ceny bym nie brał - u mnie to nie pójdzie, a ja nie chcę się z tym później bujać.

kol350
kamieniarz

Post autor: kol350 » wt lis 11, 2014 3:30 pm

Nareszcie ciekawy wątek ,
Jakby ktoś potrzebował to mam na zbyciu G654 , płomień pasy 260up x70 x 3cm
I płytki płomień 60x30x3cm cena 140/m2 loco Sochaczew 50km na zachód od W-wy

Awatar użytkownika
Granikon
czeladnik kamieniarski
Kontakt:

Post autor: Granikon » wt lis 11, 2014 5:38 pm

Zimny Wiater pisze:Ja chętnie, ale jak z dostawą? Samemu trzeba by to było odbierać?
Do Krakowa mam trochę daleko..
Dostawa do uzgodnienia. Jeśli jesteś z daleka to na pewno po kilka sztuk się nie opłaci jechać... W chwili obecnej jednak mamy sporo "wybraków"
Wyceniamy indywidualnie ,robi to u nas mój wspólnik zazwyczaj (30 lat prowadził swój zakład kamieniarski, członek Cechu , Rzemieślnik z prawdziwego zdarzenia, jeden z pierwszych jak nie pierwszy samodzielnie tnący bloki i polerujący na większą skalę)
Nie sprzedajemy "wybraków" na telefon bo to trzeba zobaczyć i samemu ocenić, czy sie opłaci czy nie. Tańszych kolorów tez u nas nie brakuje.
sawno pisze:A skąd jestes
W podpisie mam lokalizację, od momentu rejestracji na forum. =-Kraków-=
Zimny Wiater pisze: Oriona ze sztychami, czy też "brzydkiego" (cokolwiek to znaczy), raczej nawet za 30% ceny bym nie brał - u mnie to nie pójdzie, a ja nie chcę się z tym później bujać.
ten brzydki orion może mieć np przerost na nakrywie, sztych lub elementy w innym odcieniu. Nie mniej jednak cena 1200 za taki orion jest chyba atrakcyjna ? Ten wymiar ma około 6m2 nic nie stoi na przeszkodzie żeby nakrywę wyciąć z płyty i mieć dobry pomnik z nową nakrywą za 2500.(Tablica w komplecie)
Możliwości jest wiele, Te "wybraki" są wybierane indywidualnie i w okresie pozasezonowym takim jak teraz. Przez cały sezon się zbierają a na koniec są przeceniane.
Nie rzadko nawet dajemy elementy na docięcie, lub sprzedajemy 2 w cenie 1 czasem nawet 3 w cenie 1.
Zimny Wiater pisze: u Ciebie nie pójdzie ,ale może nie wszyscy mają takich wybrednych klientów :P :P

Poniżej załączam zdjęcia z sierpnia tego roku co byście nie myśleli ,że mamy 2 nagrobki na krzyż i głośno krzyczymy ,że są wyprzedaże.
(przepraszam za komórkową jakość zdjęć)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli ktoś ma problem ze sprzedaniem większej ilości materiału również jesteśmy elastyczni i możemy kupić.
Nie tylko sprzedajemy, możemy też kupić.

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » wt lis 11, 2014 6:59 pm

Pełnowartościowe nagrobki też wyprzedajesz?
Ile musiałbym zamówić, żebyś mi to przywiózł w okolice Włocławka, kujawsko-pomorskie?

ropstone
kamieniarz

Post autor: ropstone » wt lis 11, 2014 9:05 pm

to tez sie przylacze...
ja kupie piaskowce takie jak dlugopole lub wartowice, ewentualnie dolomit
potrzebuje ok 40m2 jednego grubosc 4 moze (byc wiecej byle nie mniej)
nie musza to byc duze plyty/elemety ktore bede z nich wycinal maja 20-40x 50-70
prosze o kontakt na ropstone@interia.pl
pozdrawiam

mocoloco
kamieniarz

Post autor: mocoloco » wt lis 11, 2014 11:31 pm

Ropstone możesz wrzucić zdjęcie jak ten piaskowiec wygląda oraz ile jesteś w stanie zapłacić za m2? Może mógłbym pomóc ale musze wiedzieć czy myśle o tym samym piaskowcu co Ty.

philips1
pomocnik kamieniarza

Post autor: philips1 » śr gru 31, 2014 10:30 pm

Witaj kolego co do tych wybrakuw kamienia byłbym zainteresowany w dużej ilości podaj jakieś namiary spd[Krakowa]

adamek2052
pomocnik kamieniarza

Post autor: adamek2052 » sob kwie 04, 2015 6:36 pm

sprzedam maszynę do cięcia dla początkującego kamieniarza, w pełni sprawna
http://allegro.pl/show_item.php?item=5238642933

adamek2052
pomocnik kamieniarza

Post autor: adamek2052 » sob kwie 04, 2015 6:47 pm

sprzedam maszynę do Cięcia dla początkującego kamieniarza
http://allegro.pl/show_item.php?item=5238642933