Dotacja na zatrudnienie – stworzenie stanowiska pracy.

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
Kamien_z_Malopolski
czeladnik kamieniarski

Dotacja na zatrudnienie – stworzenie stanowiska pracy.

Post autor: Kamien_z_Malopolski » wt wrz 02, 2014 1:33 pm

Dotacja na zatrudnienie – stworzenie stanowiska pracy. Czy ktoś korzystał?

Tutaj jest więcej informacji: http://www.bierzdotacje.pl/zatrudnij-pr ... z-dotacje/
Powiatowe Urzędy Pracy posiadają ciekawy mechanizm pozwalający pozyskać przez przedsiębiorcę pieniądze na utworzenie nowego stanowiska pracy w momencie gdy dana firma chce zatrudnić nowego pracownika lub nowych pracowników. Na każde utworzone stanowisko można dostać do maksymalnie 23 371,86 zł [kwota aktualna od 12 maja 2014 do sierpnia 2014].

Na co można przeznaczyć pozyskane środki? Przede wszystkim na zakup wszelkiego rodzaju wyposażenia, na którym będzie pracował nowo zatrudniony pracownik.

Szczegóły zależą jednak od konkretnego Urzędu Pracy. Niektóre z nich pozwalają np. na refundację kosztów zakupu samochodu, inne nie. Problemów nie sprawia nigdy zakup sprzętu (np. komputerów, maszyn), oprogramowania, czy też mebli, czyli typowych środków jakie wiążą się ze stworzeniem nowego stanowiska pracy.

Warto jednak podkreślić, że z tego mechanizmu mogą skorzystać wyłącznie te firmy, które istnieją na rynku powyżej 6 miesięcy, a utworzone stanowisko pracy trzeba utrzymać przez okres minimum dwóch lat.

Na plus zasługuje fakt, iż osobę którą chcemy zatrudnić można wskazać z imienia i nazwiska, ważne aby była ona w tym czasie zarejestrowana jako osoba bezrobotna we właściwym ze względu na siedzibę firmy Urzędzie Pracy.
Celem otrzymania dotacji mógłby być zakup profesjonalnego oprogramowania do projektowani i wizualizacji nagrobków w 3D oraz ewentualny nowy komputer czy inny sprzęt jako wyposażenie nowego stanowiska pracy.

Co o tym myślicie?
http://www.kamieniarz3d.pl - Skuteczne narzędzie w Twoim przedsiębiorstwie!
http://kamieniarz3d.pl/wdrozenie_ironca ... iarz3d.pdf - materiały informacyjne!

Zimny Wiater
kamieniarz

Re: Dotacja na zatrudnienie – stworzenie stanowiska pracy.

Post autor: Zimny Wiater » pt wrz 12, 2014 10:50 pm

Ja myślę, że jeszcze trochę i się porzygam przy kolejnym twoim poście tak nachalnie wciskającym coś, co mi osobiście do niczego nie jest potrzebne.

Kamien_z_Malopolski
czeladnik kamieniarski

Post autor: Kamien_z_Malopolski » wt wrz 16, 2014 10:45 am

Zimny Wiater pisze:Ja myślę, że jeszcze trochę i się porzygam przy kolejnym twoim poście tak nachalnie wciskającym coś, co mi osobiście do niczego nie jest potrzebne.
Kompletnie się nie zajmuje tematem dotacji... więc Twój post nietrafiony. Celem było uzyskanie informacji czy ktoś korzystał i mógłby się podzielić doświadczeniem...

ropstone
kamieniarz

Post autor: ropstone » wt wrz 16, 2014 8:11 pm

zgodze sie z kolega zimnym!!!!! kamien z malopolski kto powiedzial ze zajmujesz sie dotacjami???

" Celem otrzymania dotacji mógłby być zakup profesjonalnego oprogramowania do projektowani i wizualizacji nagrobków w 3D oraz ewentualny nowy komputer czy inny sprzęt jako wyposażenie nowego stanowiska pracy."

ODPOWIEDZ