Targi 2010 Poznań

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
leonidas
kamieniarz

Targi 2010 Poznań

Post autor: leonidas » śr wrz 08, 2010 5:06 pm

Panowie nigdy nie bylem na targach kamieniarskich, a wiem ze w tym roku sa w listopadzie, a to ze mieszkam dosc blisko robi mi chec zeby sie tam udac.
Mozecie powiedziec czy warto jechac na takie targi? Planuje w przyszlosci otworzyc zaklad kamieniarski i tak sie zastanawiam czy warto tam jechac? Czego mozna sie dowiedziec, czy mozna cos taniej kupic itd?

Prosze o spostrzezenia osob ktore juz uczestniczyly w tego typu imprezach::)

Kierownik
kamieniarz

Re: Targi 2010 Poznań

Post autor: Kierownik » czw wrz 09, 2010 1:10 pm

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu działalności kamieniarskiej, to z pewnością powinieneś udać się na targi. Sporo ciekawych nowości można zobaczyć, a także nawiązać kontakty z producentami maszyn, hurtownikami kamienia, czy też producentami i dystrybutorami materiałów eksploatacyjnych (ścierniw, rzepów, tarcz itp) potrzebnych do obróbki, jak i "galanterii nagrobkowej" (krzyże, litery, flakony, etc.), czyli we wszystkim się rozeznać, porównać oferty, podpatrzeć nowinki technologiczne.
Dlatego zachęcam wszystkich kamieniarzy aby jeździli na targi, bo warto.

leonidas
kamieniarz

Post autor: leonidas » czw wrz 09, 2010 5:51 pm

dzieki za odp:)

a mozesz mi jeszcze powiedziec jak to sie odbywa wszystko? tzn czy bilet kupuje sie przy wejsciu, czy gdzies wczesniej jakies rezerwacje?
ile w ogole taki wstep kosztuje, czy placi sie za 1 dniowy bilet czy z gory za wszystkie dni, jak to jest? jak wiesz cos wiecej to powiedz?
I jeszcze jedna sprawa czy warto pchac sie tam autem, czy lepiej zaparkowac gdzies na wjezdzie do miasta i jechac taxówka?

pozdrawiam

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » pn wrz 13, 2010 11:55 am

Ja wiem, to powiem ;)
Jak do tej pory, zarówno we Wrocławiu (tam się odbywały targi wcześniej), jak i w zeszłym roku w Poznaniu kupowało się bilet przy wejściu, nie trzeba było robić żadnych rezerwacji. Wchodząc na teren wystawy - kupujesz bilet. Bilet ważny jest jeden dzień, ale możliwe, że są też innego rodzaju bilety, chociaż nie sądzę.
Według mnie lepiej jechać pociągiem albo autobusem. Można się napić i w ogóle... ;) A jak wracać za kółkiem po pijaku? Tak nie przystoi.
Pozdr.

viper82
kamieniarz

Post autor: viper82 » pn wrz 13, 2010 6:55 pm

Bilety kosztują 10 zł w przypadku wypełnienia ankiety przy wejściu lub w formie elektronicznej wcześniej. Parkingi są, i można się gdzieś upchnąć, chociaż ja rok temu krążyłem 30 min nim coś znalazłem.

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » ndz paź 03, 2010 5:05 pm

Tak się zacząłem zastanawiać, czy targi (w Polsce) to dobra okazja, żeby szukać dostawcy w Chinach?
W sumie zawsze z kimś rozmawiałem, ale ostatecznie nic z tego nie wychodziło - z nikim nie zaczynaliśmy współpracy.
Warto, czy nie warto? Strach, czy nie?

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » ndz paź 03, 2010 6:39 pm

moim zdaniem warto poszukac najpierw w necie, popisac troche, dostac jakies ceny, ogolnie sprawdzic rzetelnosc firmy itd..i jak sa konkretni to na targach tez beda, wtedy podbic , pogadac i cos zaczac dzialac:)

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » pn paź 04, 2010 2:41 am

Teoretycznie by się to zgadzało, ale znajomy spróbował takiej współpracy z jedną z firm z ostatnich targów w Poznaniu.
No i, niestety, został oszukany na kilka tysięcy PLN.
Widać, tutaj nie ma reguły, że jak już się ktoś wystawia na targach, to już jest konkretna firma.
Byłem razem z nim na tych targach, on gadał - ja słuchałem :) Firma wyglądała poważnie..

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » pn paź 04, 2010 2:36 pm

podaj nazwe, bo ciekawe to co mowisz?
a moze tu jest jakis blad ze strony kolegi, moze sie zle dogadal, moze cos zle zrozumial albo cos?

ale zaciekawilo mnie to co mowisz

kol350
kamieniarz

Post autor: kol350 » pn paź 04, 2010 2:58 pm

Jak nie spróbójesz to nie będziesz wiedział.
do importu potrzebna jest jeszcze dodatkowa wiedza a bez niej nie radzę, bo możesz utopić faktycznie sporo kasy ,
a to że wystawiają się na targach o niczym nie świadczy (mogą to być np. pośrednicy i cena niestety nie będzie dobra oraz problemy z reklamacją)
Jak samemu pojedziesz i zobaczysz fabrykę (sprawdzisz czy faktycznie jest ich) to wtedy można spróbować .

ODPOWIEDZ