Doradzcie szybko ...

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
marmo
kamieniarz

Re: Doradzcie szybko ...

Post autor: marmo » pt cze 13, 2014 10:04 pm

własnie przed świetem zmarłych często wiesza sie kartki "proszę o uregulowanie płatności", działa!

Awatar użytkownika
Granikon
czeladnik kamieniarski
Kontakt:

Post autor: Granikon » wt cze 24, 2014 9:06 pm

Z opowieści kamieniarzy wiele się nasłuchałem odnośnie powyższego tematu. Te kartki ponoć naprawdę działają. Robiąc coś innego typu.zabieranie nagrobka, podkopywanie raczej na 100% będą na was psy wieszane. już nie mówię że to niezgodne z prawem( u nas prawo chroni oszustów) ale to pewnie wiecie. Firmy typu kruk zajmujące się ściąganiem należności nieźle sobie za to liczą , ale w beznadziejnych przypadkach lepiej odzyskać część niż nic. INe mniej jednak aby z nich skorzystać trzeba mieć jakąś "podkładkę" typu umowa o dzieło czy coś tego typu.

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » wt cze 24, 2014 10:18 pm

ale klienci nie trzymają sie umów wcale, oczywiście nie wszyscy. Kartki na nagrobkach działaja ale kiedyś mielismy akiego klienta co tylko kartki sciągał i wcale nie płacił. Do tej pory zapłacił tylko połowe sumy za dosyć drogi nagrobek.....
karamba

Awatar użytkownika
Granikon
czeladnik kamieniarski
Kontakt:

Post autor: Granikon » wt cze 24, 2014 10:41 pm

Nie chce być złym doradcą... bo sam nie mam z tym do czynienia. Ale kilku złośliwców opowiadało że szlifowało napisy (Hardkor!!)lub dokuwali litery lub deliikatnie ubijali krzyż róg etc...takie dokucie liter(na cmentarzu) to groszowe sprawy wystarczy 2-3(np w dacie, ogonek w nazwisku) a i samo zeszlifowanie później napisu koszt niewielki. Wiem że niektórzy klienci wracali po takich zabiegach do kamieniarza z podkulonym ogonem z prośbą o poprawienie (oczywiście płatne extra) + wypłata zaległości. Nie ma i nie będzie sposobu 100% skutecznego na wszystkich klientów.Samemu mi się wydaje takie zachowanie dziwne, ale wiem jakie nerwy mogą targać człowiekiem a wtedy nie zawsze myśli się racjonalnie... i stąd takie opowieści słyszymy... Żeby nie było sam nigdy czegoś takiego nie stosowałem.a ww zamieszczone informacje ,są jedynie w charakterze informacyjnym, nigdy przeze mnie nie zweryfikowane czy faktycznie takie rzeczy miały miejsce.... no cóż, zawsze jakiś "domowy" sposób

lunat
czeladnik kamieniarski

Post autor: lunat » pt sie 29, 2014 4:17 pm

Ciekaw jestem jak się sprawa rozwiązała?

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » czw wrz 18, 2014 10:30 pm

a jak sprawa wyglada gdy ktoś zgłosi taki incydent na policję, jakie są konsekwencje?

ODPOWIEDZ