Ilość nagrobków (z ciekawości)

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
marmo
kamieniarz

Re: Ilość nagrobków (z ciekawości)

Post autor: marmo » pt cze 20, 2014 11:09 pm

no to tak zawsze jest, żeby ci sie nie wiodło za dobrze! Zwróciłem ostatnio uwagę na te "kamienne" płytki z marketu,tyle tam kamienia co kot napłakał!A później się dziwić, że ludzie narzekaja na kamień, że nie jest wcale taki trwały....

Awatar użytkownika
Granikon
czeladnik kamieniarski
Kontakt:

Post autor: Granikon » pn cze 23, 2014 2:58 pm

Witam serdecznie kamieniarską brać. Na forum jestem nowy , ale w branży już dobre kilka lat. Prowadzę w Krakowie hurtownię Nagrobków & slabów Chińskich i Indyjskich.
Aby nie zaśmiecać, chciałem się wypowiedzieć odnośnie sprzedaży z tego roku. Przyjeżdżają do nas kamieniarze z okolicznych województw (Śląsk, Podkarpacie,Świętokrzyskie i rzecz jasna Małopolskie) Z rozmów z kamieniarzami wynika bardzo różnie i wszystko zależy od renomy oraz dobrego imienia zakładu. Są kamieniarze którzy mają już naprane zleceń do końca sezonu i przyjmują tylko gotowce... a są tacy ,którzy twierdzą że ten rok mimo słabej zimy lichy jak diabli.
Z naszego punktu widzenia ewidentnie dużo klientów odwiedza nas w tym roku ze śląska i tam wydaje mi się nie ma zastoju, natomiast słabo z Podkarpaciem (analizaując Czerwiec do Czerwca zeszłego roku to w tamten rejon sprzedaż spadła o jakieś 30%) Nie wiem skąd taka regionizacja, ale my nie mamy kontaktu z klientem finalnym..

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » ndz cze 29, 2014 5:18 pm

Zdaje się, że twój kolega z Art-Kamu ma jakieś problemy, to i masz więcej klientów ze Śląska - nie sądzę, żeby było to akurat w tym wypadku spowodowane lepszą sytuacją w tym rejonie.

chris3103
czeladnik kamieniarski

Post autor: chris3103 » wt lip 01, 2014 10:41 pm

A wiadomo co dzieje się w Art-Kamie?? Będę wdzięczny za info, może być na priv?

Awatar użytkownika
Granikon
czeladnik kamieniarski
Kontakt:

Post autor: Granikon » czw lip 03, 2014 10:38 pm

Zimny Wiater pisze:Zdaje się, że twój kolega z Art-Kamu ma jakieś problemy, to i masz więcej klientów ze Śląska - nie sądzę, żeby było to akurat w tym wypadku spowodowane lepszą sytuacją w tym rejonie.
Całkiem możliwe ,że tak jest. Nie interesuje nas zbytnio co tam się dzieje. I nie jesteśmy tez kolegami, Chodź się znamy.
Jedynie co wiemy na ich temat to z opowieści właśnie klientów ze śląska... ale nie taktem było by tu o tym pisać.
Ostatnio zmieniony pt sie 22, 2014 8:47 pm przez Granikon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KKolodziejczyk
pomocnik kamieniarza
Kontakt:

Post autor: KKolodziejczyk » pt sie 01, 2014 3:47 pm

ropstone pisze: a u nas (małopolska) jescze takiego zarypu nie nie mielismy a jestesmy na rynku 10 lat (co prawda dopiero 5 w nagrobkach tak to sama budowlanka).
pozdrawiam
zgadzam się w pełni ten rok w małopolsce szczególnie dobry i to jak widać nie tylko u mnie, mimo że zakład mam sporo poza centrum.

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » ndz sie 31, 2014 9:20 pm

Czy zdarzaja się przypadki, że inwalidzi placą za wjazd na cmentarz w waszych terenach?

CBSbutler
pomocnik kamieniarza

Post autor: CBSbutler » pn wrz 01, 2014 9:24 pm

Obecnie współpracujemy z wiodącymi firmami branży kamieniarskiej i poszukujemy kamieniarzy do kilku lokalizacji na terenie Niemiec.
Zakres obowiązków:
- Obróbka, montaż elementów z kamienia (granit, marmur)
- Cięcie, przyklejanie poszczególnych elementów
- Piłowanie, polerowanie, szlifowanie, wiercenie
Wymagania:
- Min. Komunikatywna znajomość języka niemieckiego
- Mile widziane doświadczenie w branży kamieniarskiej
- Doświadczenie w obróbce ręcznej kamienia
- Umiejętność pracy z rysunkiem technicznym
- Precyzja i dokładność
Ze swojej strony oferujemy:
Niemiecką umowę o pracę
Stałe miesięczne wynagrodzenie + diety
Zakwaterowanie niedaleko bazy firmy
Świadczenia socjalne na terenie Niemiec oraz opiekę medyczną
Opiekę polskiego koordynatora

Nasi pracodawcy wymagają znajomości języka niemieckiego przynajmniej na poziomie A2/ komunikatywna znajomość języka.
Aplikacje wraz ze zgoda na przetwarzanie danych osobowych proszę przesyłać na adres wkaim@cbsbutler.de lub aplikując bezpośrednio poprzez nasza stronę http://www.cbsbutler.pl/aplikuj

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » wt paź 07, 2014 11:51 pm

ostanio obiło mi się o uszy, że na Pomorzu inwalidzi chcący podjechac autem do grobu płacą za wjazd na cmentarz. Czy na Waszych terenach jest podobnie?

Awatar użytkownika
Granikon
czeladnik kamieniarski
Kontakt:

Post autor: Granikon » wt lis 11, 2014 9:24 am

Wracając to tematu i biorąc pod uwagę to że sezon można uznać za w 95% zakończony to można by wrzucić jakieś podsumowanie ?

Zimny Wiater
kamieniarz

Post autor: Zimny Wiater » wt lis 11, 2014 12:29 pm

To chyba byłoby już jednak lekkie przegięcie kazać inwalidom płacić za wjazd na cmentarz.
Dopytałem znajomego, który porusza się na wózku - u nas, przynajmniej na razie, na szczęście, takich rzeczy nie praktykują.

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » pt gru 19, 2014 11:15 am

a jak nastroje potargowe? Byl ktoś z Was w Poznaniu czy we Wrocławiu. Przyciągnęło coś Waszą uwagę....dzielcie sie opiniami jak macie ochotę. pozdrawiam

lunat
czeladnik kamieniarski

Post autor: lunat » pt gru 19, 2014 11:24 pm

Ja byłem we Wrocławiu, w którymś już temacie się wypowiadałem na temat targów, kilka innych osób także.

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » pn gru 22, 2014 2:43 pm

przeglądając allegro :

http://allegro.pl/nagrobki-nagrobek-gra ... 16826.html

jak widac mozna cenic chińczyka hehe :)

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » pt gru 26, 2014 12:21 am

no lipa, lipa. jak sie okaże, ze zima będzie trzymać do kwietnia to wtedy dopiero będzie lipa i tyły straszne. W takim okresie to normalne, bo sezonu nie ma i odpoczywamy ale najgorzej jak zima trzyma!
karamba

ODPOWIEDZ