Sprzęt - liternictwo

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
kisza77
kamieniarz

Re: Sprzęt - liternictwo

Post autor: kisza77 » wt mar 06, 2012 4:20 pm

panowie to poradzcie juz tak ostatecznie i zamawiam, dla poczatkujacego ktora folia lepsza:
0,4mm czy 0,55mm ? bede bral z abry i tam maja tylko takie 2 grubosci akurat, pozdro

chyba ze ten korund ktorym piaskuje jest dupny, podam linki do allegro:

http://allegro.pl/korund-scierniwo-do-p ... 27047.html
http://allegro.pl/korund-scierniwo-do-p ... 27048.html
mam mieszanke tych 2.. :(

mis
kamieniarz

Post autor: mis » wt mar 06, 2012 7:25 pm

Folię proponowałbym tak jak "sawo" Aslan z WARSOB; mają trzy grubości (po 25 metrów w rolce oraz 62 cm szerokości); miła współpraca, dostawa w ciągu dnia; klej nie zostaje na kamieniu, wszystko jest ok; Dużo sprzedają więc folia nie stoi latami w magazynie i nie twardniej (za taką reklamę to powinienem dostać od nich chociaż rolkę gratis :-) )
Co do ścierniwa to trzeba metodą prób i błędów dobrać samemu, niestety...

kisza77
kamieniarz

Post autor: kisza77 » śr mar 07, 2012 8:53 am

a co masz na mysli metodą prób i błędów? podpowiedz coś, bo może scierniwo mam złe i tu tez tkwi problem ze zdziera folie;/

mis
kamieniarz

Post autor: mis » śr mar 07, 2012 2:55 pm

szczerze mówiąc początkujący powinien spróbować piaskować suchym przesianym piaskiem, jest mniej ostry i można przy nim nabrać wprawy w piaskowaniu. kiedyś podrywało mi folię ale tylko i wyłącznie wtedy gdy folia była kiepska lub słabo umyty materiał piaskowany, wtedy jest słaba przyczepność i efekt dużego ciśnienie odbija folię od materiału. natomiast nigdy nie miałem tego problemu ze względu na ścierniwo czy zbyt duże ciśnienie. proponowałbym żebyś wyciętą i przyklejoną folię potraktował wysokim ciśnieniem bez ścierniwa, wtedy będzie wiadomo co jest przyczyną.

st1one
pomocnik kamieniarza

Post autor: st1one » czw mar 15, 2012 1:16 am

Witam Panowie nie wiem ale mam takie wrażenie że większość z was nie zrozumiała pytania osoby o nicku kisza77 gościu pyta o poradę co zrobić aby mu nie podrywało folii a nie rozrywało więc doradzanie kupna grubszej folii nic nie da według mnie są dwa sposoby jeśli nie posiadasz pomocniczego kleju do folii którym smaruje się powierzchnię kamienia przed naklejeniem folii wykonaj następujące czynności dokładnie przetrzyj kamień szmatką następnie kup zwykłą ochronną taśmę malarską papierową jak najszerszą oderwij z niej kawałek o długości około 20cm złuż ją na pół tylko tak żeby strona z klejem była na zawnątrz następnie przeciągnij tą taśmą po powierzchni kamienia reszta drobinek brudu która pozostała po przetarciu szmatką przyklei się do kleju na taśmie (jeden taki kawałek na jeden rząd liter) nastepnie po wykonaniu tej czynności nagrzej kamień ale nie za mocno i naklej folię następnie przejedź po foli rolką dociskową może do tego posłużyć rolka do dociskania łączeń tapet

kaczi44
pomocnik kamieniarza

Post autor: kaczi44 » czw mar 15, 2012 10:28 pm

Panowie proszę o pomoc w doborze jakiegoś małego i lekkiego kompresora z napędem spalinowym do piaskarki mobilnej abra sandmaster mobile.

W poprzednim sezonie napełniałem butle sprężonym powietrzem w centrum nurkowym tylko, że sporo mnie to kosztowało: 30km dojazd w obie strony, napełnienie jednej butli 12zł oraz stracony czas.

Obiło mi się o ucho, że niektórzy liternicy piaskujący bezpośrednio na cmentarzu używają zamiast butli kompresora z napędem spalinowym czy ktoś z Was używa takiego kompresora na cmentarzu?

Pytam, ponieważ długo szukałem jakiegoś kompresora, ale jedynie co znalazłem to kompresor spalinowy firmy metabo, tylko problemem jest jego waga 70kg oraz wymiary.

Proszę Was o pomoc w tym temacie.

kisza77
kamieniarz

Post autor: kisza77 » pt lis 16, 2012 8:39 am

Witam

Panowie prosze o pomoc, czy taka sprężarka wystarczy do piaskowania: (2800zł)
http://allegro.pl/metabo-sprezarka-komp ... 50243.html

Czy musze kupić na przykład takA : (4200zł)
http://allegro.pl/metabo-sprezarka-prof ... 75137.html

Czy na prawde juz duża taką za około 6.tys zł:
http://allegro.pl/metabo-sprezarka-prof ... 69998.html

mocoloco
kamieniarz

Post autor: mocoloco » pt lis 16, 2012 7:17 pm

Wszystko zależy od zapotrzebowania Twojej piaskarki w powietrze.
Jeśli piaskarka potrzebuje 400l/min po co kupować kompresor o wydajności 900l/min?
Bardziej zainteresowałbym się zakupem kompresora śrubowego który jest dużo cichszy.

kisza77
kamieniarz

Post autor: kisza77 » pn lis 19, 2012 2:43 pm

to załóżmy że piaskarka zwykła pyłowa czy z herubina za około 2 tys zł, czy tez inna w tej cenie.
bylem kiedys u liternika i miał piaskarke kolmana tą niby bezpyłową ale i tak piaskował nią pyłowo w kabienie, jak zapytałem jaki kompresor to powwiedzial im wiekszy tym lepszy...
wiec juz nic nie rozumiem

gl450cdi
pomocnik kamieniarza

Post autor: gl450cdi » pn lis 26, 2012 6:27 pm

witam mam zapytanie mianowicie poszukuje sprzętu do piaskowania liter na cmentarzach może ktoś coś polecić???

ODPOWIEDZ