Witam, kilka pytań o zorganizowanie zakładu ,pomożecie?

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
archiBAR
kamieniarz

Re: Witam, kilka pytań o zorganizowanie zakładu ,pomożecie?

Post autor: archiBAR » pn paź 27, 2014 12:47 am

dzisiaj trudne czasy ale nie można powiedzieć, że nikomu się nie udało. dotacje z Uni i dobry bizenes plan albo nisza w danej okolicy potrafia nam pomóc
karamba

luki_kamieniarz
pomocnik kamieniarza

Post autor: luki_kamieniarz » pt lis 14, 2014 12:29 pm

Generalnie czytają w internecie o biznesie to NIC się nie opłaca.
Patrząc na około to faktycznie wszystko jest, ale to może zależy od punktu widzenia. Jeżeli ktoś liczy na niebotyczne zyski przy tym będąc "prezesem zakładu" to pewnie trudno będzie mu znaleźć biznes który od tak da mu taką opcję.
Moim zdaniem ciężką pracą i determinacją można sobie proadzić.
To moje zdanie.
Ja przymierzam się do uderzenia w kamień ale głównie budowlanka a nie nagrobki choć kto wie.
Pozdrawiam

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » pn lis 17, 2014 11:57 pm

obserwując kamieniarzy którzy zaczynali od nagrobków lub najpierw od budowlanki, dzisiaj obserwuje jak imają się jednego i drugiego. Budowlanka jest wystarczająca przy naprawde dużych zleceniach a i nagrobki można połączyć
karamba

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » sob gru 06, 2014 7:23 pm

Ciekawe co dzieje sie z tym wątkiem? Ciekawe czy nowopowstały zakład ujrzał światło dzienne?

lukasz2223
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: lukasz2223 » czw gru 11, 2014 3:33 pm

Ujrzał ujrzał... :) przepraszam,że długi czas bez odzewu ale przeciwnosci losu zawsze podnoszą kwestie wyrobienia się na czas.Czesc z wyposazenia robila się dluzej niz dlugo i ... takie tam.Teraz się denerwuje na kontakt z interst..... Czy możecie mi polecić duże (i małe też) hurtownie płyt z którymi rozmawia się normalnie i są słowni bo dopiero co kazaliśmy pogonić stolarza a wychodzi,że będe gonił za płytami bo ludzie są mało słowni i przedmiotowo traktują klienta.. Jakies hurt podobne do Inters.... najlepiej gdzie dostane też niskie płyty-pasy.ps-zlecenia są i tak jak obiecałem będe dawał znac.Aa i jeszcze jedno.Dziękuje i serdecznie pozdrawiam kol.sawno za miłe przyjęcie i pomoc z kawałkami ;)

lunat
czeladnik kamieniarski

Post autor: lunat » czw gru 11, 2014 11:45 pm

Ja mam najfajniejsze doświadczenia z RR Granity, Sjenitex, Globgranit (kolejność przypadkowa).

lukasz2223
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: lukasz2223 » pt gru 12, 2014 1:16 pm

Sprostuje,że nie chodzi mi o główny oddział tej,że firmy a o jeden Z mniejszych. Lekko sie wczoraj poprawili co nie zmienia faktu,że na dzień dobry kilka nie jasności..
Dzięki za podrzucenie 3 hurtowni,tylko wszystko w samym dole polski..a ja z samej góry :(

lunat
czeladnik kamieniarski

Post autor: lunat » pt gru 12, 2014 7:57 pm

Nie wiem skąd jesteś, ale Globgranit ma oddział niedaleko Piły.

kerad
pomocnik kamieniarza

Post autor: kerad » pt gru 12, 2014 8:44 pm

To może Rogala w Gdańsku.

sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » pt gru 12, 2014 9:43 pm

Goleniów - http://www.ega.pl/oddzial/ mają także w pasach tzn wymiary płyt 70x280 np

i na przeciwko tej hurtowni jest tez Pan który sprowadza sam granity np prosto z chin ma mały wybór ale za to ceny niższe

Kamieniu Pomorskim - http://www.wyrobygranitowe.pl/

oraz Szczecin
http://www.nsc-kamienie.pl/ofirmie.php mają także w pasach tzn wymiary płyt 70x280 np

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » sob gru 13, 2014 9:34 pm

levantina, ega

lukasz2223
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: lukasz2223 » śr sty 14, 2015 12:14 am

Bardzo wam dziękuje.Jeszcze jedna kwestia. Odnośnie otworów pod zlew / umywalkę. Czy przyjmujecie jakis standartowy wymiar ( odległośc) od krawędzi blatu do momentu gdzie otwór się będzie zaczynał ? Chodzi mi o ustanowienie otworu pod zlew w idealnym zawsze pasującym miejscu..

ropstone
kamieniarz

Post autor: ropstone » śr sty 14, 2015 8:31 pm

chyba nie ma takiej opcji zalzy czy wypuszczasz blat poza szafki jaki duzy otwor czy fiszery trzeba od przodu zamantowac co np z boku nie ma miejsca.tak ze nie ma regoly

sawno
kamieniarz

Post autor: sawno » śr sty 14, 2015 8:44 pm

Też tak myślę że nie ma żadnych standardów , tak jak sobie klient zażyczy

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » czw sty 15, 2015 12:16 am

wg potrzeb klienta i ogólnie zabudowy mebli

focus-stones
pomocnik kamieniarza

Post autor: focus-stones » czw sty 15, 2015 1:56 am

Ja mam jedno drobne pytanko z innej bajki, jaki masz plan na zdobycie klientów by zapewnić sobie ciągłość pracy?
Nadeszły czasy ,że rozpatrujemy coraz większe nakłady na marketing i promocje które nie są jednorazową kampanią ale ciągła walką o klienta.
Oczywiście zakładam ,że nie będziesz walczył ceną :)

lukasz2223
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: lukasz2223 » śr sty 21, 2015 3:54 am

Odpowiedz znajdziesz w poprzednich postach.Nie nastawiam sie głownie na rynek lokalny ani nawet mocno na ogólnopolski ale bardziej na zachód-północ.Mam troche kontaktów za granicą,nawet oczekujace zlecenie i będe starał się tam pchać.Odliczając koszta podróży itd , to i tak powinienem wyjsc w miare do przodu..(tak sobie myślę) No i ogólnie chcę mocno naciskqć na jakośc.Do tej pory obejrzałem tylko parenaście różnych blatów i wysp i jak narazie tylko 2 z nich spełniały 85% moich oczekiwań...Trzeba lekko podryzykować ;) Niebawem bede chyba mial troszke marmurowych ciekawych figur w rozsądnych cenach tylko póki co negocjuje i negocjuje...

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » pn sty 26, 2015 10:45 pm

A jak z pracownikami? Rozkręcasz sam na razie biznes czy zatrudniłeś już kogoś? Maszyny skompletowane? A jak z papierkową robotą? Ogarnąłeś już wszystko?
Ciekaw jestem?

lukasz2223
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: lukasz2223 » czw lut 05, 2015 8:10 am

Cześć ! .Miło mi,że ciekawią kogoś moje zmagania :) ! Super !! Więc tak: właśnie tne pierwszą kuchnie,7m blatu. Robie z kolegą z którym prowadze działalnośc,w zasadzie ucze go żeby pomagał mi jak najwięcej,póki co robie wszystko sam..
Maszyny po części skompletowane,czekam wciąż na paczke z usa,brakuje mi pare pierdółek (np grzybki wpuszczane blat do montażu podwieszanych zlewów) pare magicznych płynów,polerki pneum.. Musiałem troszke zmienic plan działania z uwagi na problemy z miejscem pracy co wpłyneło znacznie na długosc rozpoczęcia.Musiałem się cofnąc w tył z piłą z uwagi na wstrzymanie się z lokalizacją i próby zrewitalizowania mojego budynku gospodarczego co mam na posesji.I działam ręcznym Flexem CS póki co...niestety. I rozglądam sie za piłą nadal
Papierkową robotą zajmuje się księgowa więc tu problemu nie ma :) Zastanawiam się czy nie kupić dużego blaszaka i wylać płyte i postawić zamiast reperowac stary budynek...

luki_kamieniarz
pomocnik kamieniarza

Post autor: luki_kamieniarz » czw lut 12, 2015 11:32 am

lukasz2223 pisze::) Zastanawiam się czy nie kupić dużego blaszaka i wylać płyte i postawić zamiast reperowac stary budynek...
Kolego nie wiem jak tam masz z tą miejscówką ale ostrożnie z budynkami/blaszakami, ja ostastnio się dowiedziałem że jak tylko wstawie i uruchomię maszynę to mnie mają "upier****ć" takich mam sąsiadów, w poniedziałek jadę do prawnika po poradę co i ile mogą sąsiedzi namieszać..
powodzenia

ODPOWIEDZ