Witam, kilka pytań o zorganizowanie zakładu ,pomożecie?

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
archiBAR
kamieniarz

Re: Witam, kilka pytań o zorganizowanie zakładu ,pomożecie?

Post autor: archiBAR » śr wrz 21, 2016 11:37 pm

z jakiej działki rezygnujesz, budowlanka moze????
Daj znac, to może byc dla mnie wskazówka, bo moze nie warto sie pakować???
karamba

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » czw wrz 22, 2016 6:16 pm

nie rozumiem...roboty jest tyle, że dzien i noc mozna robic i sie tego nie przerobi...my jakiś tam pojedynczych sztuk parapetów, chodnikow wokoł nagrobka itd to nawet nie bierzemy, bo nie ma czasu pierdolić się z czyms, na czym sie nie zarabia...
nie chce osądzać ale zasada jest taka " jak dbasz, tak masz..."
powodzenia

rafal157
pomocnik kamieniarza

Post autor: rafal157 » czw wrz 22, 2016 11:21 pm

kolego jak masz słabą organizacje to rzecz jasna, że dzien i noc bedziesz musiał robić i czasu nie starczy :) ps. za darmo to i ksiądz się nie modli :) pozdrawiam

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » czw wrz 22, 2016 11:33 pm

Zależy gdzie jest robota, u nas raz jest raz nie ma. Chociaż sie staramy jak możemy, to nie zawsze klient przychodzi zdecydowany na zakupy....i nie zawsze jest fun!!!
karamba

nowy2016
czeladnik kamieniarski

Post autor: nowy2016 » sob wrz 24, 2016 10:08 pm

szkoda, ze nikt nie chce sie z nami podzielić... tym jak warto dbać o firmę, żeby przetrwać....

Woojtuss
pomocnik kamieniarza

Post autor: Woojtuss » ndz wrz 25, 2016 8:25 pm

Właśnie ktoś podziełby się konkretną wiedzą jak zaczynał na co zwracać uwage , spokojnie klientów wam nie zabierzemy ,kilka porad dla świeżaków .

lukasz2223
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: lukasz2223 » pn wrz 26, 2016 1:22 pm

Witajcie.! Pozwólcie,że odniose się do tego sam-wkońcu o mnie i moja działalnośc sie rozchodzi.
Miło mi,ze paru z was sledziło moje postępy i poczynania które faktycznie bardzo ciekawie się zapowiadały,powiem szczerze-byłem nawet przez chwile zaskoczony tym,ze ludzie małymi kroczkami docierają do mnie,wchodza na strony ( www polskie oraz www duńskie ) plus profil facebookowy. Nawet kiedy nadeszła zima ubiegłego roku to miałem 3 prace z rzędu plus na wiosne kolejną ( trzecią z kolei zagraniczną oprócz "naszych" co lepiej się opłąca)
Problem wyskoczył wczesną wiosną na co z kolei najbardziej liczyłem a co jednak dało kopa, to moment kiedy wszyscy zaczynaja budowy,remonty itd ale równiez i urlopy oraz wyjazdy wakacyjne.I teraz wazne a może najwazniejsze.Problemem dla mnie stała sie konkurencja- nie,nie kamieniarze budowlani bo taka konkurencje mam w zasadzie jedną( o tym za chwile) a nagrobkarze.Tak,nie chce tutaj nikogo urazić czy tez kogos z was określac mianem podbieracza bo staram, sie wczuć w role każdego budowlańca każdej dziedziny budowlanki -wyglądało to tak,że na wiosne po zimie kiedy ludzie faktycznie zaczeli dzwonić i robić rozeznania cenowe wszystkie prace które zaczynałem wyceniac zostały "wciągnięte" przez miejscowych kamieniarzy-dlaczego? bo po zimie chwytali się wszystkiego żeby nadrobić "małe zaległości" z zimy.Powiecie,ze przesadzam,może tak a może i nie bo wkońcu zima nie była jakas taka żeby nagrobkarze nie mogli robic ale jest to okres powiedzmy małego zarobku.Po czym wnosze? po paru telefonach ,moich kalkulacjach,zaangazowaniu ludzi z hurtowni i skakania nad cenami ,klienci poprostu się rozpływali!,wkońcui wziałem tel do ręki i sam zadzwoniłem w tylko 3 miejsca dzięki czemu wiedziałem co skusiło "moich" niedoszłych klientów na konkurencje.To coś co każdy z nas zna, to CENA, Słuchajcie... Ja rozumiem wszystko,i zwyczajnie szanuje to,że każdy ma potrzeby i jeden musi odkuc się bardziej ,,drugi mniej a jeszcze inny ma jakieś długi Ale fakt,za jakie pieniądze niektórzy potrafią wziąsc robote poprostu skutecznie mnie przekonał.Wstyd,krótko bym powiedział.Wspomniałem wyżej o mojej jednej typowej konkurencji-powiem tak,są wporządku bo trzymają cene za swoje usługi i to jest chyba najważniejsze.Jak łapac klientów kiedy konkurencja tak zaniża cene zeby tylko to złapać,no jak ? Jak jest mowa o jakości to klient tego nie pojmuje,ludzią pasuja łączenia zrobione silikonem,poler "dokończony" chemią, zlew podwieszany robiony na sam klej... NIe w mojej gestii jest tu ewentualna krytyka gdyby ktoś chciał się doszukac jej w tym poprzedzającym zdaniu ale niestety widząc parenaście prac lokalnych kamieniarzy(nie wiem które są czyje) no to..nie wygląda to aż tak dobrze aczkolwiek widziałem i fajne prace. Wracając do głownego tematu,- nie mozna sobie pozwolić na to,żeby nie robić ani jednej pracy na swoim terenie przez 3 m-ce ba! nawet 4 miesiące.Dzwonią ludzie,pytają czy podsyłają projekty ale to na zasadzie ze gdzies pr5rojektantki z centrum kraju chca jakis stolik,cos z wysyłką i kto im da taniej-sorry ja się w wysyłki nie będed bawił bo raz wysłałem stołowy blat z kolega i pół dnia straciliśmy na właściwe zabezpieczenie kawałka emperadora,to sie poprostu nie opłaca.
kapusta789 pisze:nie rozumiem...roboty jest tyle, że dzien i noc mozna robic i sie tego nie przerobi...my jakiś tam pojedynczych sztuk parapetów, chodnikow wokoł nagrobka itd to nawet nie bierzemy, bo nie ma czasu pierdolić się z czyms, na czym sie nie zarabia...
nie chce osądzać ale zasada jest taka " jak dbasz, tak masz..."
powodzenia
Kol kapusta- Tobie akurat gratuluje,dajesz rade-ogarniasz i doszedłeś do czegoś czego zyczyło by sobie wielu z nas-ale pamiętac nalezy ze czasami wystarczy jeden drobny "dołek" zeby domino nie chciało się ukłądac nawet na równym.. A co do tego jak dbasz,ttak masz.. Ja dbałem i miałem i dobre rekomendacje,mocni i wymagający kliencji,dobra reklama od ulotek ,wizytówki , dwie strony www plus ładny profil Fb, Super-ale nikt nie pobije argumentu Ceny, sorry-za pół darmo robił nie będe,no nie ja.Szanuje i siebie i swoje zdrowie i czas poświęcony rodzinie.
Gdyby cos -pytajcie,chętnie odpowiem a od kamieniarstwa daleko nie uciekam,moze mniej i małe drobiazgi ale na zachód kombinuje.A sprzet nadal dostępny do odsprzedania

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » pn wrz 26, 2016 5:15 pm

niestety takie czasy, że cena to podstawa...tez zaczynalem od zera i myslisz, ze od razu mozna narzucic wysoka narże? nie mozna :)
zorinetowalem sie na rynku, mialem kilku lokalnych kamieniarzy..jeżeli ich najtanszy nagrobek kosztował 3.000zł to ja dałem za 2,500 na starcie...wiec robiłem za mniej ale dużo i częsciej...co skutkowało coraz to wikeszym zainteresowaniem ludzi z polecenia...
dzis zjadam tych kamieniarzy mimo że są na rynku po 20-30 a ja kilka :) dalej jestem najtanszy, bo na moje szczescie oni przesadzaja z cena i sa juz tak nażarci, ż ewola kilka grubych zamowien i maja dobry hajs z tego, nie targuja sie z klientem...
ja traktuje sibie jakby caly czas byl na dorobku i potrafie coś zejsc, rozbic na raty bez bankow itd...tym wygrywam...no i jestem młody, mam siłe i zapał..czego ewidentnie juz brak tym drugim...
rynek jest taki, że ze tylko dobra ceną mozna cośzdziałać, lub wyrobic sobie jakas marke i opinie...
bez bicia wiem, ze Ci z duzym doswiadczeniem są dokładniejsi ode mnie, ich wyroby sa pewnie bardziej dopracowane...ale mam to gdzies...bo klient patrzy tylko na cene...a takich co przyjda i szastaja hajsem to juz na lekarstwo :)

Arturo
kamieniarz

Post autor: Arturo » pn wrz 26, 2016 8:01 pm

sorry ale jeszcze troche to darmo bedziecie robić nagrobek 2500zł ! szok!! i takie jest moje zdanie
P.S Duzy Szacun dla Ciebie lukasz 2223

kapusta789
mistrz kamieniarstwa

Post autor: kapusta789 » pn wrz 26, 2016 9:43 pm

za darmo a ile chcesz kasowac za chinczyka wartego 550zł...bo po tyle mi wychodzi jeden...era walenia w uja klineta za nami

Arturo
kamieniarz

Post autor: Arturo » pn wrz 26, 2016 9:54 pm

550zł z wszystkim? chyba raczej nie,w moim rejonie chinczyki z tablicą+pasyjka chodzą od 4tys-3500zł mówie tu 120x250 i

Bartosz
czeladnik kamieniarski

Post autor: Bartosz » wt wrz 27, 2016 1:21 pm

My placimy okolo 800 za braz królewski do tego jeszcze napisowka ktora kosztuje czasami 2 tyle i do tego jeszcze napisy. Dobre przygotowanie podloza pod nagrobek tez schodzi. Chyba ze ktos stawia na byle czym to powodzenia. Czesto trzeba robic nowe faski juz o usuwaniu rys nie wspomne. Jeszcze sie trafi klient co mu sie napisowka nie podoba bo czcionka nie taka jak sobie wyobrazal albo kij wie co i trzeba wymieniac bo inaczej nie zaplaci. A ostro nie ma co sie klocic bo w mniejszych miejscowosciach plotki szybko sie rozchodzą i taki gostek moze duzo siary narobic i nikt nie bedzie chcial przyjsc. Wiec za nisko nie mozna schodzic bo czasem po prostu sie nie zarobi i co wtedy? Bankructwo? Pozdrawiam.

nowy2016
czeladnik kamieniarski

Post autor: nowy2016 » wt wrz 27, 2016 11:26 pm

ile za szweda sobie liczycie, ze tak zapytam???

archiBAR
kamieniarz

Post autor: archiBAR » ndz paź 16, 2016 6:05 pm

To szkoda kolego, cztałem te historie tutaj na forum i wiem, że zapł i chęci mialeś duuuże - niestety rzeczywistość bywa brutalna!
karamba

ODPOWIEDZ