Witam, kilka pytań o zorganizowanie zakładu ,pomożecie?

Forum branży kamieniarskiej. Nowości, plotki, newsy z branży. Kto, z kim i gdzie.
lukasz2223
kamieniarz
Kontakt:

Re: Witam, kilka pytań o zorganizowanie zakładu ,pomożecie?

Post autor: lukasz2223 » pn kwie 07, 2014 10:24 pm

Uzywany... :)Ale..po dopieszczeniu mam nadzieje,że jeszcze posłuży :)

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » wt kwie 08, 2014 10:28 pm

no tak, ty go remontowałeś czy kupiłeś taki utrzymany. Poszukuję auta też i powiem szczerze, że szukam czegos poleconego ale z marnym skutkiem

lukasz2223
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: lukasz2223 » sob kwie 12, 2014 9:15 pm

Z tym jest cięzko.Ja trafiłem w sumie przypadkiem na to auto przeglądając okoliczne ogłoszenia na tablicy i tak po 2-3 rozmowach poprzedni właściciel wykazał na moją/nasza prośbę wszystko co jest w aucie do zrobienia-zresztą cena była dosyć atrakcyjna a co za tym idzie jakis nakład prac. Ale powolutku idzie do przodu,od rozrządu,lekkich prac blacharskich po troszke elektryki(wszędzie posniedziałe wiązki) do elektroniki jak wskaźnik paliwa,dalej boczne drzwi do regulacji/naprawy ,podmalowac tu i tam ale poza tym...silnik chodzi elegancko

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » pn kwie 14, 2014 10:12 pm

To w sumie Ci się udało, żadnej ściemy i bynajmniej wiesz co naprawiać i możesz obliczyć koszty jakie wniesiesz z tego tytułu. Znając usterki w aucie, można negocjować cenę i w ogóle chyba mniej stresu, że coś nagle wyskoczy. Nie mam tyle szczęścia i szukam już dosyć długo...

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » wt kwie 15, 2014 10:31 pm

zabawna sytuacja, patrzysz na ogłoszenie a tam 190 tys przebieg, jedziesz do kolesia a tam na zegarach 350 tys, pytanie do niego Panie coś tam popisał w tym ogłoszeniu? A facet wprost, Panie no nie zdążyłem jeszcze cofnąć :). Śmiać się czy płakać. Ogólnie wszystkie dostawcze same ramy jak sprzedają to przbieg min. 300 tys a trafialy się i p 700 (tekst, Panie ten silnik dopiero się dotarł:)). Ciężko coś znaleźć.

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » śr kwie 16, 2014 11:15 pm

no bardzo, wszystko zajechane na maksa. Ja zastanawiam sie nad leasingiem ale nie mam jeszcze noża na gardle więc mogę czekać

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » czw kwie 17, 2014 11:36 pm

leasing odpada, za duża gotowka-inwestycja jak dla mnie

gremlin
kamieniarz

Post autor: gremlin » pt kwie 18, 2014 11:48 am

na cmentarz nie puściłbym nowego auta, zaraz będzie uwalone w błocie, betonie itd. A to się zahaczy o jakiegoś krzaka, a to zagnie coś. Dla siebie jako na dowożenie płyt to tak, ale nie na cmentarz.
Jak kupujecie to byle nie samą ramę, bo to z reguły spod plandek albo kontenerów jest. A te auta nie gasną w firmach transprtowych. Radzę szukać z oryginalną zabudową np. wywrotki, takie nie jeżdżą daleko w trasę:).

cmentarny
kamieniarz

Post autor: cmentarny » pt kwie 18, 2014 11:10 pm

Wiem o czym mówisz ale to nie jest takie łatwe, a już się tyle naoglądałem i nic nie mam nadal, że zastanawiam się nad innym rozwiązaniem...

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » ndz kwie 20, 2014 11:21 pm

stara dobra kijanke jeszcze pojeżdże...mam nadzieje

lukasz2223
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: lukasz2223 » śr kwie 23, 2014 7:31 pm

Cześć.Jak tam po świętach?? rozruszali sie już ? :) Panowie podpytac chcę..o wasze opinie i namiary do "miłych" we współpracy hurtowni kamienia.
Rzecz wygląda tak,że zbieram się ze wszystkim do kupy i - potrzebował będe wzorów czyli kawałków płyt wyciętych dajmy na to w kwadrat czy niewielki prostokąt co bym mógł pokazać klientowi. Nie wiem jak jest tutaj ale za oceanem większego problemu z tym nie ma o ile zadzwoni się wcześniej odpowiednio i w ciągu dni z odpadów powycinają zainteresowanemu tzw.sample. Mam namiary i jakieś wstępne kontakty do kilku dużych hurtowni kamienia i będe próbował się o takie coś doprosić chociaż po jednej pierwszej rozmowie zostałem odebrany troche chyba nie do końca normalnie.W sumie nie dziwie się,bo zawracam komus tyłek z prośba o wycięcie albo odłożenie paru kawałków płyty,
przerabialiście podobny temat? może i do was się złosze po ewentualne skrawki płyt z których da się wyciąć coś o niewielkich wymiarach..

mocoloco
kamieniarz

Post autor: mocoloco » śr kwie 23, 2014 9:21 pm

Przede wszystkim hurtownie zajmujące się sprzedażą płyt oprócz hali, widlaka ew suwnicy nie posiadają żadnego sprzętu to cięcia kamienia. Śmiem twierdzić, że połowa handlowców nawet nie wie jak taka piła wygląda.
Oczywiście nie wszyscy bo są takie firmy które same przecierają bloki ale albo są to firmy których główna siedziba znajduje się poza Polską albo np 600km od Ciebie na drugim końcu Polski. Musisz dzwonić i pytać. Poczytaj lub kup prasę branżową tzn Świat Kamienia lub Nowy Kamieniarz. Mogą być nawet starsze numery tam wiele hurtowni się ogłasza. Być może któraś znajduje się blisko Ciebie i blisko Ciebie sami przecierają bloki, obrabiają płyty.

Chciałbym się z ciekawości dowiedzieć jakie granity są sprzedawane w USA? Czy granity Indyjskie jak u nas również? Jeśli tak mają takie same nazwy? Ile kosztuje m2 w $$? Oraz czy dobrze zauważyłem na filmikach yt blaty kuchenne są montowane w płyt grubości 2cm?

lukasz2223
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: lukasz2223 » śr kwie 23, 2014 11:59 pm

W stanach chyba najbardziej popularnym materiałem jest Uba Tuba, wszelakie Giallo... Baltic browny,emperadory,kashmiry,co tam jeszcze...aa no i vołga blue,blue pearl-e zwykłe i GT, no cała masa przenajrózniejszych kolorów.Duzo "brazilów" mało chińczyka aczkolwiek z tego co wsiem to pomału meksyki wtłaczaja je jak tylko mogą albo zakłądy te wspierają się "podsprzedażą" tanich chińskich mebli kuchennych pod blaty.Normą grubości jest 3-ka. A 2cm bardziej w marmurze i w zasadzie w większości to blaty do łazienek.ogólnie tak nie dyskutuje się za dużo z klientem.Klient chce taki marmur do łazienki to taki będzie miał,pomimo,że połowa wygląda jak małe gó... po tym jak zostawia się na blacie maszynki do golenia,niozyczki,pilniczki i inne cuda.Są tez ludzie który najpuierw zbierają wiedze ad materiału i o niego dbają. Robilismy ludziom 2 łazienki w zielonym onyksie, jeśli mam byc szczery to kolor tego onyksu dupy nie urywa(sorry za wyrażenie) całośc dawała jakis efekt ale mi do końca się nie podobało.wszystko było 2cm,łącznie ze ścianami prysznicowymi. Dobra z tego była jedynie cena. Mieszkanie u nas smiało mozna zakupic za to . Dalej,co tam jeszcze kolega pytał ,aha cena.Z cenami podobnie bardzo jak u nas. około 180 $ m2 popularne kolory a reszta zależy od kogo ile i td.
Troche mi to nie na ręke co do tych płyt i kawałków na wzór...skądś będe musiał ich nazbierać. Firma w której pracowałem za wielką wodą od początku roku weszła whurt i ma wszystko na placu,szef mówi bierz co tylko chcesz ale jak ja mam tu kuxwa tu przerzucic.... jedyne wyjście to kontener ale na start nie wiem czy się odważe od razu od nich ciągnąc a kawałki wzorniki na paczke za ciężkie a na kontener za małe,zresztą mogą się trafić inne kolory i wycięcia kolorów,wzorów i barw..i do d..... :)

mocoloco
kamieniarz

Post autor: mocoloco » czw kwie 24, 2014 5:03 pm

Na pewno swoje bloki kupują i przeciarają firmy RR Granity oraz Furmanek. Teraz tylko musisz sprawdzić czy są blisko Ciebie, zadzwonić i może przygotują.

lukasz2223
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: lukasz2223 » czw kwie 24, 2014 9:50 pm

Odległośc akurat nie ma znaczenia.Tak czy siak chce wyskoczyć do centrum naszego kraju i odwiedzić kilka hurtowni,porozmawiac ,odwiedzić pare sklepów i też porozmawiać i na to przeznaczam odpowiedni czas .Fajnie by było przy okazji nazwoźic troche próbek wzoru i koloru.

marmo
kamieniarz

Post autor: marmo » czw kwie 24, 2014 10:42 pm

no to możemy Ci pomoc i polecić jakieś hurtownie jesli bedziesz miał jakies specjalne zamowienia;-)))

lukasz2223
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: lukasz2223 » czw kwie 24, 2014 10:57 pm

Miałem na mysli to,że "objazdowo" chciał bym osobiście wdepnąc do kilku hurtowni w celach nawiązania jakiejś współpracy i Najjj lepiej pozyskania materiału na wzornik.Później będzie mi znacznie łatwiej bo hurtownie mam w zasięgu już 200 km i transport do mnie wychodzi cenowo jeszcze w miarę.Zreszta i z centrum koszt podesałania mi 3 płyt wychodził cenowo znośnie z tego co pamiętam. Nie pogniewam sie wcale jak dacie namiary na naprawde przyjaznych hurtowników od płyt z którymi rozmawia się na "ludzkim" poziomie a nie tak jak by człowiek po drugiej stronie telefonu spieszył się do WC. I takie które transposrt maja w normalnej cenie bez dodatkowych kosztów poprzez podnajem spedycji dodatkocych itd chociaż coraż ciężej takich trafić...

mocoloco
kamieniarz

Post autor: mocoloco » sob kwie 26, 2014 12:32 am

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że próbki średnio się sprawdzają. Jak sam zresztą wiesz każdy slab szczególnie w kolorach beżowych (Madury, Ivory Fantasy itd.) się różni. Najlepiej to wygląda gdy masz na placu po jednej płycie z jakiegoś koloru i po prostu pokazujesz klientowi z której dokładnie płyty będą dla niego wycinane blaty czy parapety. Wiem, że kupno jednego slaba to wydatek 2-3 tysięcy złotych ale tak jest po prostu najprościej.

lukasz2223
kamieniarz
Kontakt:

Post autor: lukasz2223 » wt kwie 29, 2014 9:51 pm

No i z tym mam problem..z tymi całymi płytami bo na swoim podwórku mam miejsce i moge je trzymac ale wolał bym póki co nie ścuiągac firmy na podwórko tym bardziej,że udało mi sie wynając dobre miejsce które mi pasuje ale nie ma miejsca na płyty"wystawowe,tylko te do obróbki zanim ogarne u siebie wszystko co by miało ręce i nogi i zachęcało by klienta a nie pokazywało pełem rozgradiasz.
Będe musiał i tak się do was usmiechnąc jak bede wybierał sie w Polsce objazdowo moze busa wezme i poprosił bym o jakieś skrawki,odpadki,kawałki płyt 3cm,2 cm co można by było dociąc na mały wzór albo ewentualnie mógłbym nauczyć kolege troche obróbki na jakichs niepotrzebnych kawałkach.Będe pytał w okolicy tylko nie wiem z jakim skutkiem..
ps . jeszcze jedna kwestia-związana z widlakiem. jeśli ktoś z was korzystał z transportu którejs z hurtowni to jakimi autami oni to przywożą i jak wysoko widlak musi się podnośic żeby zdjąc z auta płyty ??

Awatar użytkownika
liternik
kamieniarz

Post autor: liternik » pt maja 02, 2014 8:54 am

U nas kamieniarze wyrzucaja odpady bo im tylko zalegaja i za darmo można sobie brać co sie chce i ile chce. Sam zdobyłem w ten sposób pare dosyc dużych odpadów na pokazówki do czcionek i innych. Jedyny problem ze są poobijane bo rzucają tym najpierw na auto, potem na sterte ale zawsze z setek lub tysiecy odpadków znajdzie sie taki że przynajmniej jedna strona bez skazy ;-). Można też powiedzieć wcześniej że jak będa mieli jakiś większy odpad to żeby nie rzucali tym tylko gdzieś na bok odłożyli.

Tylko nie mów że otwierasz zakład bo wiadomo konkurencja ;-). Mów że potrzebujesz zrobic ogrodzenie lub cos innego z kamienia np grill moja narzeczona robiła ;-)

ODPOWIEDZ